ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Тітенко
Сергій Михайлович

Випускник інженерно-економічного факультету (1977 р.)

Голова Національної комісії
регулювання електроенергетики України
 

 
 

Заслужений енергетик України.

Народився 22 липня 1954 р. у м. Гола Пристань Херсонської області. Здобувши у 1977 р. освіту в Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю «Економіка та організація гірничої промисловості», Сергій Михайлович розпочав трудову діяльність економістом Інституту економіки промисловості Академії наук України. В 1986 р. він успішно закінчив аспірантуру науково-дослідного економічного інституту Держплану УРСР, здобувши ступінь кандидата економічних наук та отримавши згодом диплом доцента. До 1998 р. працював викладачем та завідувачем кафедри зовнішньоекономічної діяльності підприємств Донецького державного технічного університету.

Фундаментальні знання з економіки, отримані під час навчання в Донецькому політехнічному інституті, Сергій Михайлович застосовував, працюючи в Міністерстві вугільної промисловості на посадах заступника начальника економічного управління, начальника управління інформаційно-аналітичного забезпечення перспективного розвитку вугільної галузі. У 1999–2002 рр. Сергій Тітенко працював у Кабінеті Міністрів України, спочатку експертом служби Першого віце-прем’єр-міністра України, а потім — радником Прем’єр-міністра України. Згодом, упродовж 2002–2007 рр. обіймав посаду заступника міністра, першого заступника міністра палива та енергетики України, очолював Національну комісію регулювання електроенергетики України.

Був обраний заступником голови ERRA — Регіональної асоціації органів регулювання електроенергетики країн Центральної та Східної Європи.

У 2007 р. Сергій Михайлович був обраний народним депутатом України і працював на посаді першого заступника голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

З березня 2010 р. С. М. Тітенко голова Національної комісії регулювання електроенергетики України, що бере участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики розвитку і функціонування оптового ринку електроенергії, ринків газу, нафти та нафтопродуктів. Комісія сприяє конкуренції у виробництві та постачанні електричної енергії та газу. Стежить за видобутком газу та нафти, зберіганням та продажем газу, нафти і нафтопродуктів. На чолі із Сергієм Михайловичем комісія проводить цінову і тарифну політику в електроенергетиці, нафтогазовому комплексі та встановлює тарифи на електричну та теплову енергію. Займається захистом прав споживачів у цій сфері промисловості. Видає підприємцям ліцензії на виробництво електричної енергії в допустимих обсягах, а також ліцензії на електричну та теплову енергію, що виробляються когенераційними установками. Контролює дотримання умов ліцензованої діяльності.

На всіх посадах, які обіймав, Сергій Михайлович віддавав усі зусилля та професійний досвід на вирішення проблем економічного розвитку держави. За вагомий особистий внесок у розвиток енергетичної та вугільної галузей йому присвоєно почесне звання «Заслужений енергетик України». Також він нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, грамотою Верховної Ради України, відзнаками «Почесний енергетик», «Шахтарська слава» трьох ступенів, «Шахтарська доблесть» III ст.

За плідну й турботливу діяльність у справі розбудови церкви С. М. Тітенко відзначений орденами Української православної церкви: Святого Рівноапостольного князя Володимира та Преподобного Нестора Літописця.

У 2009 р. С. М. Тітенко отримав із рук ректора О. Мінаєва Почесний диплом видатного випускника університету. Сьогодні Сергій Михайлович є головою Асоціації випускників економічного факультету університету.

Свій вільний час Сергій Михайлович любить проводити у затишному родинному колі разом із дружиною Тетяною Михайлівною та доньками Катериною і Наталією. Життєвим кредо Сергія Михайловича завжди були слова: «Життя — як блиск клинка».< Теличко Костянтин Іванович    |   зміст   |   Терещенко Володимир Петрович >