ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Филимонов
Павло Євгенович

Випускник гірничого
факультету (1980 р.)

Генеральний директор
ОП «Шахта ім. О. Ф. Засядька».
Депутат Донецької обласної ради.
Заслужений шахтар України.
Кандидат технічних наук
 

 
 


Обмін досвідом із російськими колегами

Народився 25 березня 1958 року в м. Торезі Донецької області. Після закінчення у 1975 р. із відзнакою середньої школи вступив на гірничий факультет Донецького політехнічного інституту. Це був цілковито свідомий вибір, адже й дід, і батько, і старший брат Павла Филимонова були гірниками.

Уже на другому курсі, у вересні 1976 р., разом із тридцятьма однокурсниками протягом місяця працював гірником очисного вибою у ш/у «Торезьке» ВО «Торезантрацит». То був попередник руху «Студентське вугілля — на гора!», що набув розмаху в кінці 1970-х — на початку 1980-х рр. Під час навчання в інституті був обраний секретарем комсомольського бюро гірничого факультету, заступником секретаря комітету комсомолу ДПІ, також став Ленінським стипендіатом, брав участь у всесвітньому фестивалі молоді і студентів на Кубі (1978).

Закінчивши з відзнакою інститут та отримавши посаду асистента кафедри «Розробка родовищ корисних копалин», став секретарем комітету комсомолу рідного вузу, а згодом — інструктором студентського відділу ЦК ЛКСМ України.

У квітні 1987 р. Павло Филимонов приймає рішення повернутися в Донбас для роботи за фахом. Відтоді відкривається нова сторінка в його біографії — робота на шахті ім. О. Ф. Засядька. Тут він стає справжнім фахівцем, пройшовши шлях від гірничого майстра дільниці з видобутку вугілля (єдиного на той час на шахті, бо всі колеги вже мали посади помічників начальників дільниць) до генерального директора (з лютого 2008 р.).

Накопичений за час трудової діяльності досвід допомагає Павлу Євгеновичу вирішувати широке коло питань — від поточного процесу виробництва до реорганізації всього підприємства. Науковий і методологічний підхід до виконання поставлених завдань, прищеплений ще у часи навчання в інституті, дає можливість і сьогодні успішно керувати підприємством, застосовувати останні наукові розробки в галузі видобутку вугілля і забезпечення безпеки ведення гірничих робіт. Про це свідчить той факт, що ОП «Шахта ім. О. Ф. Засядька» посідає гідне місце серед лідерів вітчизняної промисловості.

У 2005 р. П. Є. Филимонов захистив кандидатську дисертацію, присвячену обґрунтуванню довжини і раціональних режимів кріплення кінцевих ділянок лав. Він є автором понад двадцяти наукових статей та патентів.

Нагороджений медаллю «За працю та звитягу» (2006), кавалер знаків «Шахтарська слава» трьох ступенів.

Серед головних рис характеру Павла Филимонова, як і у студентські роки, — повага та чуйне ставлення до людини праці, комунікабельність, готовність прийти на допомогу кожної хвилини. Саме це є запорукою його авторитету в колективі та за межами підприємства.< Федоров Савелій Дмитрович    |   зміст   |   Фоменко Валерій Григорович >