ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Фоменко
Валерій Григорович

Випускник енергетичного
факультету (1977 р.)

Директор Кіровських електричних мереж
ВАТ «Донецькобленерго».
Заслужений енергетик України,
заслужений енергетик СНД
 

 
 

Народився 27 березня 1952 р. у Донецьку. Батько, Григорій Прокопович, був за фахом техніком-енергетиком. Мати, Олександра Йосипівна, займалася хатнім господарством, виховувала чотирьох дітей. У післявоєнні роки працювала на відновленні промисловості Донбасу.

Валерій змалку часто відвідував підприємство, на якому працював його батько, тому полюбив професію енергетика і згодом влаштувався на роботу в Кіровське підприємство електричних мереж ВЕО «Донбасенерго».

У 1971 р. він закінчив Зуєвський енергетичний технікум і вступив до Донецького політехнічного інституту. У цьому вузі були отримані глибокі теоретичні знання, необхідні в подальшій роботі енергетика. Валерій Григорович часто згадує своїх викладачів: Володимира Івановича Фурсова (кафедра «Теоретичні основи електротехніки), Володимира Івановича Костенка (кафедра «Теоретичні основи електротехніки й електричні машини»), Валентина Павловича Муху (кафедра «Електропостачання промислових підприємств і міст») та ін. Їхні людські якості й високий професіоналізм були для студентів справжнім взірцем.

Після закінчення інституту Валерій Фоменко почав працювати у Кіровських електричних мережах: спершу був електромонтером релейної служби, а за три роки став інженером. Згодом працював інженером служби підстанцій, а упродовж 1982–1983 рр. — головним енергетиком комбінату «Донецькважбуд». У 1983 р. він повернувся в Кіровські електричні мережі і з 1984 р. очолив релейну службу. У 1992 р. В. Г. Фоменко був призначений на посаду головного інженера цього підприємства, а з 1999 р. став директором.Керівний склад Кіровських електричних мереж— випускники ДонНТУ

Основний напрям діяльності Кіровських електричних мереж — електропостачання промислових, сільськогосподарських і комунально-побутових споживачів. Під керівництвом Валерія Григоровича було суттєво розширено мережу електропостачання Донецька й Донецької області: проведено реконструкцію старих і побудовано нові електропідстанції (35–110 кВ) і лінії електропередач (35–110 кВ), впроваджено сучасне електроустаткування, апаратуру релейного захисту, телемеханіки й зв’язку на об’єктах Кіровських електричних мереж. Зміцнення економічного становища Кіровських електричних мереж відбувалося за рахунок належної організації роботи енергозбуту.

Своїм виробничим та організаційним досвідом Валерій Фоменко ділився у статтях, що публікувалися в журналах «Енергетик» та «Енергетика й електрифікація».

Між Кіровськими електричними мережами й Донецьким національним технічним університетом налагоджено тісну співпрацю: на підприємстві проходять практику студенти та стажуються викладачі електротехнічного факультету.

Як досвідчений і авторитетний керівник, фахівець високого професійного рівня, відповідальна й обов’язкова людина, що користується повагою колег і підлеглих, В. Г. Фоменко був обраний до виконавчого комітету Кіровської районної ради народних депутатів у м. Донецьку.

За розвиток енергетики Донбасу, високі економічні показники підприємства, яке він очолює, Валерій Фоменко нагороджений грамотами Міністерства енергетики України (2001), знаками «Відмінник енергетики» (2002) і «Почесний енергетик» (2005). У 2010 р. йому було присвоєно звання «Заслужений енергетик України» та «Заслужений енергетик СНД».

36 років Валерій Григорович прожив у сімейному союзі із дружиною Любов’ю Василівною. Подружжя виховало двох синів — Олександра і Андрія, котрі також працюють в енергетиці і є випускниками електротехнічного факультету ДонНТУ. В родині підростає онучка і троє онуків.

На дозвіллі Валерій Фоменко любить рибалити, займається виноградарством, часто подорожує.< Филимонов Павло Євгенович    |   зміст   |   Фоменко Олександр Валерійович >