ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Фоменко
Олександр Валерійович

Випускник електротехнічного
факультету (1998 р.)

Генеральний директор
ВАТ «Енергопостачальна
компанія «Дніпрообленерго»
 

 
 

Народився 3 червня 1976 р. у Донецьку. Здобувши в 1998 р. вищу освіту за спеціальністю «Електрична частина електричних станцій» та фах інженера-електрика, почав працювати інженером другої категорії служби релейного захисту та автоматики Кіровських електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго». У 2000 р. перейшов до ТОВ «Підприємство енергетичного забезпечення «Міськенерго», де працював інженером, а пізніше — до ТОВ «Сервіс-Інвест», де спочатку обіймав посаду заступника головного інженера з перспективного розвитку електричних мереж, а потім став головним інженером.

Прагнучи підвищити свій фаховий рівень та отримати якісні знання з теорії управління підприємством, Олександр Валерійович у 2004 р. вступив до Донецького національного університету і в 2007 р. одержав диплом магістра економічних наук за спеціальністю «Менеджмент організацій».

У січні 2005 р. О. В. Фоменко був призначений генеральним директором, а потім головою правління ВАТ «Підприємство електричних мереж — Енерговугілля». За період його роботи на цій посаді ВАТ «ПЕМ-Енерговугілля» успішно реалізував заходи щодо модернізації обладнання, щоб підвищити надійність постачання електроенергії та зменшити її втрати. Під час реконструкції та будівництва ліній електропередач підприємство почало використовувати сучасні кабельні арматури фірми «Raychem». Крім того, було впроваджено автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії в багатоповерхових будинках, що дозволило дистанційно відключати споживачів-неплатників, а також обмежувати споживану ними потужність.

У квітні 2010 р. О. В. Фоменко призначений на посаду генерального директора Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» — найбільшої енергопостачальної компанії України, яка передає та реалізовує споживачам більше 15% усієї електроенергії, що надходить в електричні мережі нашої держави, обслуговує лінії електропередач загальною протяжністю понад 55 тис. кілометрів, забезпечує електроенергією майже 36 тис. підприємств, установ і організацій та 1,5 млн побутових абонентів.

Олександр Фоменко не лише керує діяльністю всього колективу, а й піклується про подальший його розвиток в економічній сфері, надає виняткове значення налагодженню ділових взаємин в апараті управління. Він також володіє основами ділового спілкування, що гарантує позитивний психологічний клімат у колективі, який сприяє готовності кожного співробітника включатися у виконання будь-якого складного завдання, і колектив починає працювати як злагоджений механізм. Постійне акумулювання нової інформації дає Олександрові Валерійовичу змогу не уникати сміливих ідей, рішень, а головне — тримати руку на пульсі життя колективу, що, у свою чергу, дозволяє створити команду однодумців, котра в усьому підтримує свого керівника. Він постійно навчається, підвищуючи свою кваліфікацію, і завдяки цьому зміг досягти високого професійного рівня. Не останню роль відіграли і роки навчання у ДонНТУ, де Олександр Фоменко здобув якісні знання та вміння працювати з інформаційно-обчислювальною технікою, вивчив іноземні мови, опанував технічну культуру, підприємництво та набув необхідних соціальних навиків.

Олександр Валерійович має багато захоплень, цікавиться усім новим, хоча на це не завжди вистачає часу. Коли випадає можливість, любить відпочивати на морі або у горах з родиною: дружиною Вікторією, сином Валерієм і донькою Дар’єю.< Фоменко Валерій Григорович    |   зміст   |   Фоменко Андрій Валерійович >