ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Чмільов
Віктор Іванович

Випускник факультету енергомеханіки
та автоматизації (1997 р.)

Голова спостережної ради
ВАТ «Центральна збагачувальна
фабрика «Пролетарська».
Кандидат технічних наук
 

 
 

Народився 19 січня 1975 р. у м. Сніжне Донецької області.

У 1992 р. вступив до Донецького державного технічного університету, в якому здобув повну вищу освіту за спеціальністю «Збагачення корисних копалин» і кваліфікацію інженера-збагачувача. У 2006 р. Віктор Чмільов отримав другу вищу освіту — у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за спеціальністю «Міжнародна економіка».

Одразу після закінчення Донецького державного технічного університету у 1997 р. Віктор Іванович розпочав свій професійний шлях на Центральній збагачувальній фабриці «Пролетарська» у м. Макіївка. Професіоналізм, наполегливість та чудові організаторські здібності молодого фахівця сприяли його кар’єрному зростанню. Спершу він був майстром основного виробництва, заступником начальника основного виробництва, потім обіймав посаду головного інженера підприємства. У 2002 р. В. І. Чмільова було призначено виконувачем обов’язків директора–голови правління. За його керівництва помітно вдосконалився аналіз господарської діяльності підприємства, були виявлені причини спаду виробничих показників та встановлені ділові стосунки з партнерами та інвесторами. У результаті було налагоджено безперебійне виробництво якісної вугільної продукції.

Серед попередників Віктора Івановича на посаді директора підприємства — двоє випускників Донецького політехнічного інституту — О. І. Смірнов (1960–1961) та В. О. Койбаш (1963–1968).

Упродовж 2005–2006 рр. Віктор Чмільов очолював ВАТ «ДХК «Донбасвуглезбагачення». А з 2006 р. є головою спостережної ради ВАТ «ЦЗФ «Пролетарська».

Важлива сфера діяльності для В. І. Чмільова — громадська активність: 2004 р. він був депутатом Макіївської міської ради.

За результативну й наполегливу діяльність, спрямовану на розвиток ЦПФ «Пролетарська» В. Чмільов нагороджений нагрудним знаком «Шахтарська слава» ІІІ і ІІ ст.

ВАТ «ЦЗФ «Пролетарська» спеціалізується на збагаченні вугілля марки «К» із глибиною збагачення до 0 мм. На фабриці застосовують такі методи збагачення, як сортування і флотація. Перед сортуванням звичайне вугілля піддається попередньому сортуванню і дробінню на грохотах ГЦЛ-1 та валковій дробарці ДДЗ-3, після чого проходить операцію підготовки на машинні класи на грохотах ГНК-600 чи ГУ і збагачується в машинах дрібного (ОМ 318) і крупного зерна (ОМ 312). Флотовідділення фабрики представлено трьома машинами МФУ-12,5. Сушильне відділення обладнане у кожній секції однією трубою-сушаркою діаметром 1020 мм. Вугільний концентрат відвантажується на коксохімічні заводи — Алчевський, Авдієвський, Ясинівський, Єнакіївський, Запорізький, Донецький та ін.

У зв’язку із підвищенням вимог до якості продукції керівництво ЦЗФ «Пролетарська» постійно дбає про покращення і розвиток технології виробництва, зберігаючи імідж підприємства як надійного ділового партнера.

Крім розвитку власного виробництва, ЦЗФ «Пролетарська» провадить добродійну діяльність. Зокрема піклується про підшефну Макіївську загальноосвітню школу № 39, де навчаються діти багатьох працівників фабрики (коштом підприємства було реконструйовано опалювальну систему та котельні), бере участь у різних благодійних акціях, спрямованих на допомогу дітям, виділяє матеріальну допомогу для Макіївського навчально-реабілітаційного центру «Веселка». Керівництво фабрики підтримало відкриття Макіївського дитбудинку «Пташеня».

ЦЗФ не лишає поза увагою ветеранів Великої Вітчизняної війни і війни в Афганістані, надаючи їм вагому моральну й матеріальну підтримку, не забуті й громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щороку керівництво підприємства намагається фінансово підтримувати Макіївське товариство сліпих, виділяючи для цієї організації вугілля на побутові потреби, піклується про установи охорони здоров’я (відремонтовано відділення і палати у міській лікарні № 7).

На сучасному етапі ВАТ ЦЗФ «Пролетарська» продовжує бути одним із провідних підприємств міста, його робота не залишається непоміченою. Так у 2005 р. фабрика стала лауреатом у номінації «За високу якість і конкурентоспроможність продукції й послуг» і була нагороджена дипломом VI щорічної міської акції «Макіївська весна». Цього ж року високо оцінила роботу й діяльність підприємства Асамблея ділових кіл України, що має на меті підйом іміджу вітчизняних підприємств, організацій і установ.

За високу якість продукції, що відповідає найвищим стандартам не лише України, а й Європи, ВАТ «ЦЗФ «Пролетарська» була нагороджена дипломом і кубком «За досягнення високої якості відповідно до Європейських стандартів».< Чилікіна Ніна Олександрівна    |   зміст   |   Шаповалов Євген Олександрович >