ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Шаповалов
Євген Олександрович

Випускник факультету
економіки й менеджменту (1999 р.)

Генеральний директор
ТОВ «НВК «НОПЕК»,
академік МАНЕБ
 

 
 

Народився 13 червня 1977 р. у м. Родинське Донецької області. Батько, Олександр Миколайович, — головний інженер ВП «Шахта № 3-біс» ДП «Торезантрацит» (м. Торез). Мати, Тетяна Миколаївна, — провідний інженер відділу праці й заробітної плати ВП «Шахта № 3-біс» ДП «Торезантрацит».

У 1994 р. Євген закінчив школу і вступив до Донецького політехнічного інституту, який свого часу закінчив його батько, здобувши фах гірничого інженера на гірничому факультеті. Велику роль зіграло й те, що обоє батьків працювали у вугільній промисловості, і вибір сина був цілком закономірний. Юнак, щоправда, обрав іншу спеціальність — «Гірничий інженер-економіст», вступивши на факультет економіки й менеджменту.

Упродовж періоду навчання в інституті Євген Шаповалов мав змогу ближче ознайомитися із роботою на шахті. Йому довелося проходити виробничу практику на ДВАТ «Шахта № 3-біс» ДХК «Торезантрацит», де майбутній фахівець працював підземним електрослюсарем V розряду, бухгалтером II категорії та дільничним гірничим нормувальником. Відтак на момент закінчення вузу Євген Олександрович уже мав доволі хороший професійний досвід, тому щойно отримавши диплом, почав працювати на посаді інженера-економіста з маркетингу у ВАТ «Донецький дослідний завод прецизійного оснащення».

Незабаром, у жовтні 1999 р., він перейшов до корпорації «Індустріальний Союз Донбасу», де спершу обіймав посаду інженера відділу електроустаткування і стаціонарних установок, а згодом — інженера відділу вугільного машинобудування ДП «Корпорація ІСД «ДІС».

Протягом кількох місяців у 2000 р. Є. Шаповалов працював бухгалтером у ВАТ «Мехпром», змінивши інженерну діяльність на економічну. А вже у вересні 2000 р. розпочалося його кар’єрне зростання у корпорації «НОПЕК». Розпочавши із посади головного бухгалтера, Євген Олександрович невдовзі очолив раду директорів корпорації «НОПЕК». Протягом 2003–2006 рр. він був генеральним директором ТОВ «Торговельний будинок «Укрелектромаш», а 1 серпня 2006 р. знову очолив раду директорів корпорації «НОПЕК».

З 1 грудня 2009 р. Є. О. Шаповалов є генеральним директором ТОВ «Науково-виробнича компанія «Нове обладнання паливно-енергетичного комплексу» (Донецьк). Підприємство займається постачанням різноманітного гірничо-шахтного устаткування для підприємств вугільної, нафтової, газової і металургійної промисловостей. Також компанія бере участь у міжнародних виставках, розробці нової техніки для вуглевидобувної промисловості, у громадському житті міста.

Євген Олександрович стверджує, що величезну роль у виборі професії й напрямі життєдіяльності зіграв університет, який спеціалізується на підготовці висококласних фахівців для вугільної промисловості. Зв’язок з alma mater Євген Шаповалов підтримує постійно, адже тут на викладацькій роботі залишилося багато його одногрупників. До того ж випускником цього вузу є його молодший брат Дмитро, який закінчив магістратуру на факультеті економіки й менеджменту за фахом «Менеджер у виробничій сфері».

Як цілеспрямований, наполегливий і вимогливий керівник, умілий та досвідчений організатор, чуйна і порядна людина, Євген Олександрович заслужено користується повагою колег і підлеглих.

Надзвичайно важливою і почесною справою вважає громадську діяльність, якою активно займається.

Він є академіком Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБ). Бере активну участь у заходах з оздоровлення навколишнього середовища, допомагає у проведенні семінарів, конференцій, в обговоренні питань з екологічних проблем та збереження енергетичних ресурсів.

Академія нагородила Є. О. Шаповалова медаллю Ломоносова за особисті внески в розвиток екологічного руху та оздоровлення навколишнього середовища Донецького краю.

Вільний від напруженої роботи час Євген Олександрович із задоволенням проводить на полюванні або риболовлі, подорожує історичними місцями України або за кордоном.< Чмільов Віктор Іванович    |   зміст   |   Шевцов Віктор Олексійович >