Донецький національний технічний університет — один із найстаріших технічних навчальних закладів України. За весь час існування університет зарекомендував себе як інтелектуальний науково-освітній центр, осередок високої культури. Його авторитет здобуто працею багатьох поколінь викладачів, професорів, науковців. За 90 років ДонНТУ підготував майже 197 тисяч фахівців і з любов’ю плекає майбутніх фахівців, гартує їхні сили і характер, залишаючись справжньою «кузнею кадрів».

ДонНТУ створений у 2001 р. на базі Донецького державного технічного університету, але його історія почалася задовго до цієї дати — від часу заснування у 1877 р. штейгерської школи на Донеччині.

Наш університет має свій «почерк» у підготовці бакалаврів, інженерів, магістрів, кандидатів і докторів наук. Тут творили науковці міжнародної слави: Вітольд Пак, Іван Коробчанський, Костянтин Борисенко, Дмитро Оглобін, Яків Альшиц, Василь Сорокін, Рувім Лейбов, Віктор Гейєр, Борис Панов, Костянтин Сапіцький, Валентин Клименко. Тут навчалися видатні громадсько-політичні діячі: Микита Хрущов, Олександр Ляшко, Яків Погрібняк, Олександр Засядько, Юхим Звягільський, Віталій Гайдук, Віктор Янукович, Андрій Клюєв та багато інших. Вони увібрали в себе працьовитий дух Донецької політехніки. Підтвердженням високих досягнень у підготовці високоякісних фахівців є те, що ДонНТУ був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора і орденом Дружби В’єтнамської Республіки.

Нині ДонНТУ — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, до складу якого входять шість інститутів (гірничий, Горлівський автомобільно-дорожній, Красноармійський індустріальний, міжнародного співробітництва, Вища школа економіки і менеджменту, післядипломної освіти), науково-технічна бібліотека із фондом понад 1,6 млн примірників, підготовче відділення для іноземних громадян, 24 окремі факультети, військова кафедра, п’ять технікумів, науково-дослідна частина, дві проблемні лабораторії, університет культури. Серед восьми інших провідних вузів країни ДонНТУ отримав у 1996 р. ліцензію на підготовку магістрів державного управління.

Уперше в Україні ДонНТУ розробив концепцію і створив технічні факультети з викладанням німецькою, французькою, англійською і польською мовами. Студенти проходять включене навчання у вищих закладах освіти Німеччини, Франції, Польщі — з отриманням двох дипломів про вищу освіту, практикуються на європейських підприємствах.

Донецька політехніка — це 27 навчально-лабораторних корпусів, 17 гуртожитків, три спортивно-оздоровчі табори для студентів та викладачів, сім спортивних комплексів, плавальний басейн, студентський центр культури, студентські їдальні. В університеті навчається понад 32 тисячі студентів, магістрів, аспірантів. Підготовка фахівців проводиться за 35 бакалаврськими напрямами та 65 спеціальностями магістерського рівня. Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад — понад 1700 осіб, із яких більш ніж 150 — доктори наук та понад 800 — доценти, кандидати наук.

Випускники ДонНТУ працюють в усіх галузях господарства України та в багатьох країнах світу, чимало з них обіймають високі посади в науці та індустрії, у владних і бізнесових структурах.

Розвиток університету базується на збереженні наукових, освітніх та культурних традицій, що дає змогу формувати умови для становлення ДонНТУ як дослідницького центру на сучасному етапі розвитку наукових шкіл, співпраці зі світовими науково-освітніми центрами і фондами, для забезпечення інноваційного розвитку економіки України.



Ректор

Донецького національного

технічного університету

Олександр Мінаєв



< Указ Президента України   |   зміст   |   Вступне слово Президента України Віктора Януковича >