0
   
     
Людську сутність кожного з нас визначають три базові елементи: гени, які ми отримуємо від батьків, виховання, що починається з освіти, та середовище діяльності, яке обираємо самі.
Наше покоління зачитувалося науково-популярною фантастикою, мріяло про нові відкриття у сфері техніки та про кар’єру винахідників. Тому й вибір майбутнього фаху для більшості був не випадковим. Харківський інститут радіоелектроніки вже тоді посідав одне із провідних місць серед найкращих вишів, які готували спеціалістів для галузі точного машинобудування. Студенти мали змогу здобути ґрунтовні знання як із загальних, так і зі спеціальних предметів. У стінах alma mater гартувався дух, зростав рівень внутрішньої культури та самосвідомості молодого покоління.
Сьогодні Харківський національний університет радіоелектроніки — сучасний вищий навчальний заклад, який, як і раніше, займається підготовкою фахівців високого штибу, орієнтуючись на потреби економіки держави. Майбутні інженери, математики, фізики, програмісти — це гордість України, її науковий потенціал, запорука науково-технічного прогресу.
Зі сторінок книги ви дізнаєтеся про вагомий внесок випускників у розвиток науки, розробку нових технологій, виробництво матеріальних і духовних благ. Гадаю, що вони погодяться зі мною та вкотре подякують університету за сучасні освітні програми, нескінченні години, проведені в лабораторіях, суворість і вимогливість викладачів, виховання правильних соціальних орієнтирів, забезпечення високої якості навчання.
Справжньою винагородою для кожного з нас стала цікава робота та перспектива покращення власного життя. Адже що відрізняє інженерів від представників інших професій? Можливість удосконалити світ. Озирніться навколо: все, що вас оточує, створено інженерами. Папір, книги, будівлі, вуличне освітлення, ваше авто, дороги, телефони, телевізори, Інтернет — перелік можна продовжувати до нескінченності.
Мудрі педагоги навчали нас, що не так важливо «зробити речі правильно», як «зробити правильні речі». Людство населяє одну планету, тому головні елементи нашого «Я» — гени, освіта і середовище діяльності — повинні стимулювали нас відновлювати природне багатство та оберігати його. Ми зобов’язані не просто розробляти нові технології і механізми, а впроваджувати такі інновації, які забезпечили б гармонійне співіснування людей та Землі. Саме вища освіта і закладені в юності життєві орієнтири є ключем до розумного розв’язання цього завдання.
Кожне покоління інженерів, як правило, користується минулими науковими здобутками як трампліном для вдосконалення майбутніх. Молоді фахівці — щаслива генерація, адже вони успадкують великі проблеми та великі можливості, щоб зробити світ кращим.
Тож щиро вітаю всіх випускників і студентів університету та радо запрошую їх до великого інженерного братства!
Президент ТОВ «Fuelcor» Олександр Северинський

<< Вступне слово Петра Маслова      [ зміст ]      Вступне слово Анатолія Гіршфельда >>