ЦЕНТР ДОВУЗІВСЬКОЇ
ПІДГОТОВКИ

Китаєнко Сергій Олександрович
Директор центру
Народився 4 липня 1963 р. у Харкові.
У 1990 р. закінчив історичний факультет Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна і почав працювати у школах та органах управління освітою Харківської міської ради і обласної державної адміністрації.
З 1999 р. очолює Центр довузівської підготовки ХНУРЕ.
Історія центру почалася у 1967 р., коли в Харківському інституті радіоелектроніки було відкрито підготовчі курси для робітничої молоді.
У 1991 р. в університеті створено факультет довузівської підготовки, до складу якого ввійшли підготовчі курси та підготовче відділення, а згодом і комп’ютерний ліцей. Факультет очолив доц. О. О. Костюков.
У 1996 р. було засновано Центр довузівської підготовки учнівської молоді. Його сфера впливу поширилася на інші регіони України: перші філії підготовчих курсів з’явилися у Нікополі, Зеленодольську (Дніпропетровська область), Олександрії (Кіровоградська область) та інших містах. Керівником центру стала А. В. Бєлова.
Через три роки систему довузівської підготовки в університеті було реорганізовано, і на основі факультету довузівської підготовки та Центру довузівської підготовки учнівської молоді відкрито Центр довузівської підготовки. Директором призначено С. О. Китаєнка.
Сьогодні центр є навчальним структурним підрозділом ХНУРЕ, який, відповідно до інтересів і здібностей громадян, забезпечує поглиблене вивчення загальноосвітніх дисциплін (інформатики, фізики, української мови, математики), а також готує абітурієнтів до вступу у вітчизняні університети. Його діяльність спрямована на вдосконалення знань учнів шкіл і професійно-технічних училищ, а також випускників вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, допрофесійну підготовку молоді в галузі інформатики та програмування, проведення індивідуальних занять.
До структури цього підрозділу належать: групи поглибленої підготовки учнів 9–11 класів із терміном навчання два-три роки, підготовчі курси для учнів 11 класів, професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, заочне відділення, курси з базової комп’ютерної підготовки, інтернет-програмування та основ дизайну, недільний клуб «Юний програміст», профільні групи для школярів із поглибленим студіюванням окремих дисциплін (на вибір).
Слухачі центру мають змогу вивчати дві-три мови програмування, користуватися мережею Інернет. На основі угод у сфері довузівської підготовки він співпрацює з різними навчальними закладами України, має власні філії у дев’яти регіонах держави.
Щорічно 70–80% слухачів Центру довузівської підготовки стають студентами Харківського національного університету радіоелектроніки.
Колектив центру. Зліва направо: І. О. Ключарева, Н. О. Мілютченко, О. І. Голік, С. О. Китаєнко,
В. Г. Антипенко, В. І. Мокляк, О. М. Ніколаєнко

<< Відділ аспірантури і докторантури      [ зміст ]      Центр науково-технічної творчості молоді >>