Студентський
клуб

Мурашко Олександра Сергіївна
Директор клубу
Народилася 5 серпня 1954 р. у Харківській області. Закінчила Ленінградську Вищу профспілкову школу, отримала кваліфікацію робітник культурно-освітньої роботи. Трудову діяльність розпочала в 1974 р. на посаді художнього керівника Будинку культури с. Резуненково Харківської області, а згодом очолила його. У 1976 р. О. С. Мурашко стала завідувачем студентського клубу Харківського політехнічного інституту.
З 1988 р. — художній керівник, а з 1994 р. — директор Студентського клубу Харківського державного технічного університету радіоелектроніки.
О. С. Мурашко — автор посібника «Керівнику-початківцю студентського клубу», навчально-методичних рекомендацій для занять з учасниками самодіяльності (студентами та професорсько-викладацьким складом) усіх спеціальностей ХНУРЕ за темами «Український фольклор і сольний спів» та «Традиційна обрядовість Слобожанщини», методичної розробки «Збережемо традиції національної культури», збірки сценаріїв.
Її неодноразово нагороджували почесними грамотами Харківської облдержадміністрації та міської ради. У 2001 р. Олександра Мурашко перемогла в обласному конкурсі «Вища школа Харківщини — кращі імена» в номінації «Директор студентського клубу».
Студентський клуб — структурний підрозділ університету, це культурно-виховний і просвітницький центр, що працює у сфері естетичного, духовно-етичного виховання студентської молоді. Займає одне з провідних місць серед вузів м. Харкова по роботі з молоддю, є багатократним переможцем та дипломантом Всеукраїнських і міжнародних фестивалів і конкурсів, володарем більше 200 кубків. Проводить концертно-розважальні програми, благодійні акції, об’єднує понад 20 клубних формувань.
Клуб спільно з кафедрами і бібліотекою організовує свята та концерти до святкування ювілеїв структурних підрозділів вишу, Дня молоді, Дня студентів, посвяти у студенти, Дня космонавтики, Дня радіо, Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження, тематичні та Шевченківські вечори. Доброю університетською традицією стали такі свята, як 8 Березня, Новий рік, День гумору, День Перемоги, День відмінника, випускні вечори і дні факультетів.
Велика увага приділяється проведенню профорієнтаційної роботи серед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проводяться новорічні концерти для дітей-сиріт із будинку-притулку, яким опікується університет, благодійні акції «Допоможемо дітям разом».
Учасники клубу та співробітники вишу проводять регіональну міжвузівську виставку «Освіта Харківщини», театралізоване шоу «Міс Чарівність ХНУРЕ», вечори акустичної музики «Співай, гітаро», Міжнародний студентський форум «Електроніка і молодь у XXI сторіччі», ярмарки вакансій, IV Міжнародний радіоелектронний форум, літературно-поетичну виставу «Реквієм».
Творчі колективи студентського клубу брали участь у Міжнародному дні матері, обласному проекті «Слобожанське родинне свято» та в конкурсі «Міс Студентство — 2010». Для них профспілкова організація університету організовує екскурсії до культурно-історичних пам’яток України.
Сьогодні до Студентського клубу входять:
Клуб інтелектуальних ігор (керівник — О. Є. Неумивакіна) — дев’ятиразовий чемпіон Харкова з ігор «Що? Де? Коли?» та семиразовий чемпіон міста з «Ерудит-квартету» (спільно із Центром інтелектуальної творчості «От винта»). Протягом 2004–2010 рр. він неодноразово перемагав на чемпіонатах України з «Ерудит-квартету», «Брейн-рингу» та «Що? Де? Коли?».
Студентський театральний колектив «Мгновение» (І. В. Пугачов) — лауреат Всеукраїнського фестивалю студентських театрів «На крилах кохання» в номінації «За звернення до української класичної драматургії». Його актори та режисери займаються постановкою вистав «Украдене щастя», «Гроші», «Фантомні болі», «Глазовий сміється», «Реквієм».
Останній виступ. Дует Сильви й Едвіна у виконанні
Л. О. Тихоненко та Ю. Г. Борисенка, березень 2011 р.
Вокальний ансамбль «Мрія» (Г. Г. Міщенко) бере активну участь у мистецькому житті університету. У його репертуарі — народні пісні, сучасно-естрадні та ретропісні, класика джазу.
Студентський хор «Миллениум» (Т. Г. Кулик) — лауреат міського фестивалю мистецтв, присвяченого 60-річчю Великої Перемоги, та дипломант міського фестивалю мистецтв «Несемо злагоду». Він здобув гран-прі фестивалю «Студентська весна» та посів перше місце в номінації «Академічний вокал».
Ансамбль скрипалів «Крещендо» (О. Р. Євгеньєва) виконує твори світової класики музичного мистецтва. Він став дипломантом першого ступеня міжнародного фестивалю «Зустріч на Ельбі» (м. Гамбург, Німеччина).
Колектив читців «Озарение» (І. О. Ясинська) проводить літературні вечори та усні журнали, до різних свят, зокрема до Дня поезії, дня народження Т. Г. Шевченка тощо.
Колектив народно-прикладного мистецтва «Чарівна скринька» (Л. С. Осмачко) — лауреат фестивалю «Студентська весна» в номінації «Народна творчість» та дипломант етно-фестивалю «Печенізьке поле». Традиційно бере участь в університетських та міських виставках робіт майстрів народно-прикладного мистецтва, у заходах до Дня Перемоги, Дня захисту дітей та Дня визволення Харкова.
Учасники театру танцю «Евритмія» (В. М. Воронін) виступають сольно (а також у супроводі Харківського філармонічного оркестру) не лише в ХНУРЕ, а й у Художньо-музичному салоні-галереї «Маестро» Харківського державного академічного театру опери та балету, Харківській філармонії.
Колектив сучасно-естрадного танцю «Пума» (І. В. Сахаровська) здійснює постановки, дотримуючись кращих традицій світової хореографії. Він також виступає на днях міста та днях молоді, бере участь у студентському конкурсі «Итак, она звалась Татьяной». До колективу залучають представників інших країн, що значно збагачує хореографічні постановки, забезпечує умови культурного обміну між студентами.
Колектив бального танцю «Електрон» (І. Д. Андрієнко) — неодноразовий лауреат та дипломант міських і всеукраїнських фестивалів («Колискова осінь», «Печенізьке поле», Міжнародного фестивалю «Оскол данс»), учасник республіканських і міжнародних турнірів зі спортивно-бальних танців (2004–2010), призер та переможець у номінаціях «Хоббі-клас», «Міжнародний клас».
Колектив сучасного спортивного танцю «Маскарад» (М. В. Лейбук) посідав призові місця на відкритих чемпіонатах України із сучасних та спортивних танців, на етапах Кубка світу з танцювальних шоу.
Команда КВК «R2D2» (С. А. Оніщенко) Харківського національного університету радіоелектроніки у 2009 р. стала володарем Головного «Кубка сміху» Харківської відкритої ліги КВК та посіла друге місце серед призерів «Кубка кубків». На фестивалі «Ківін–2010» у Сочі вона отримала статус підвищеного рейтингу, який є перепусткою до Центральної ліги КВК. З 2010 р. команда «R2D2» — чемпіон Харківської відкритої молодіжної ліги КВК та Центральної слобожанської ліги КВК. На 22-му Сочинському фестивалі вона потрапила до п’ятірки найкращих команд України та 70-ти кращих команд Планети КВК.
Ансамбль скрипалів «Крещендо», жовтень 2011 р.
Невід’ємною частиною кожного свята впродовж десятиліть є участь у концертах співробітників університету. Майже десять років пісні соло та в ансамблі виконували помічник першого проректора з виховної роботи Ю. Г. Борисенко, заступник директора студентського містечка з виховної роботи В. Л. Карпець, доцент кафедри філософії І. О. Щекалов та Н. С. Дьяконова. Протягом кількох років існував ансамбль «Джентльмени», який очолювала О. О. Храмова. До колективу входили професор кафедри філософії Ю. Г. Борисенко, доценти цієї кафедри І. О. Щекалов, В. Г. П’ятенко і В. Л. Карпець, доцент кафедри фізики В. В. Калінін, доцент кафедри проектування і експлуатації електронних апаратів Р. Я. Умяров, начальник відділу матеріально-технічного постачання Д. Є. Ханін. У 2009 р. до колективу приєдналися А. І. Касьянова, завідувач музею Л. О. Тихоненко, співробітник музею Н. С. Дьяконова, І. В. Ігнатьєва, бібліотекар І категорії І. О. Ясинська. Так було створено новий ансамбль — «Гармонія» (О. О. Храмова). Зараз його очолює Г. Г. Міщенко. У колективу — народні, сучасні, ретропісні та романси. Ансамбль є активним учасником кожного святкового концерту, організатором сольних виступів: «Его величество романс», «Осень», «Знаете, каким он парнем был» (до 50-річчя польоту першої людини в космос) тощо.
Надзвичайно любив співати професор кафедри філософії Ю. Г. Борисенко, виступ якого в березні 2011 р. став останнім.
Студентський клуб — скарбниця талантів, культурно-мистецький осередок, учасники якого опікуються розкриттям індивідуальних талантів молоді та гармонійним розвитком кожної особистості.

<< Профспілковий комітет викладачів і співробітників      [ зміст ]      Музей історії хнуре >>