Студентський сенат
Романовська
Анастасія
Голова
студентського
сенату
Студентський сенат — це орган студентського самоврядування ХНУРЕ, який був заснований у 2004 р. Зміст його діяльності полягає у забезпеченні всебічного культурного та інтелектуального розвитку молоді університеті.
Першою головою сенату обрали студентку факультету комп’ютерних наук Ганну Кірвас, під керівництвом якої було створено комітети з основних напрямів роботи, розширено внутрішню структуру організації та налагоджено зв’язки з факультетами, студентським профкомом, студентським клубом та адміністрацією вишу. Також проведено ґрунтовну роботу у сфері популяризації сенату серед студентів, зокрема акції для залучення молоді до активної громадської діяльності.
У 2005 р. сенат очолив також студент факультету комп’ютерних наук Євген Сакало. Почали відкривати нові комітети, його представники ввійшли до складу Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, обласної студентської ради при голові Харківської обласної державної адміністрації. Студенти-активісти стали членами вчених рад факультетів та університету, брали участь у прийнятті рішень щодо призначення іменних стипендій, відрахування студентів, поселення у гуртожитки чи виселення. Вони також подорожували Україною, були учасниками молодіжних конференцій та форумів, присвячених розвитку студентського самоврядування, міжнародних програм стажувань та навчання. Тоді було створено «Кіноклуб» та «Студентське радіо», вийшло друком перше видання «Інформаційний лист студентського сенату».
За підсумками Всеукраїнського проекту «Молодіжний рейтинг року — 2007», організованого Всеукраїнською студентською радою при МОНУ та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Фундація регіональних ініціатив», студентський сенат ХНУРЕ увійшов до трійки найбільш дієвих органів студентського самоврядування України у номінації «Студентське самоврядування». І зараз своєю активною позицією він підтримує цей статус.
У 2008 р. головою сенату стала студентка факультету телекомунікацій та вимірювальної техніки Юлія Палієвець. Нова команда почала організовувати проекти та комітети, зокрема «Клуб патріотичної молоді». Сенат почав запрошувати сучасних українських письменників та проводив літературні слеми, покази українських фільмів і виставки вишиванок. Такі мистецькі заходи стали доброю традицією багатьох університетів Харкова.
Із того ж часу одним із пріоритетних напрямів діяльності сенату є захист прав студентів — для цього було створено правовий комітет.
З 2010 р. голова студентського сенату — студентка факультету прикладної математики та менеджменту Анастасія Романовська. Одним із найяскравіших проектів на цьому етапі стало створення «Школи лідера для студентів ХНУРЕ». Її основною метою є залучення студентів до суспільного життя університету, сприяння їх всебічному розвитку та проведення «Тижня студентського самоврядування», присвяченого семиріччю діяльності сенату, в якому взяли участь не лише студенти, а й адміністрація ХНУРЕ. В історії університету це був перший захід, коли студенти та керівництво майже на день помінялися місцями. Це дало новий поштовх до розуміння співпраці адміністрації та сенату.
Велику увагу нині приділяють розвитку волонтерського руху: команда волонтерів сенату в 2011 р. визнана найсильнішою на Сьомому загальноміському зльоті волонтерів.
Зараз сенат — головна база для реалізації ініціатив та ідей молоді. У ньому діють такі комітети:
– правовий (проводить моніторинг змін у законодавстві у сфері вищої освіти, інформаційно-агітаційні кампанії у сфері захисту прав студентів, представляє інтереси молоді перед адміністрацією, надає консультації у правових питаннях);
– науковий (організовує конференції, розповсюджує інформацію про наукові гранти, конкурси, форуми, програми);
– інформаційний (поширює зовнішні та внутрішні інформаційні матеріали, адмініструє електронні джерела);
– зовнішніх зв’язків (налагоджує та підтримує зв’язки із представниками інших органів студентського самоврядування, громадських організацій, державних установ, проводить моніторинг всеукраїнських, міжнародних студентських програм та делегує туди представників сенату);
– соціальний (організовує поїздки до підшефної школи-інтернату у м. Нова Водолага, а також різні соціальні заходи);
– з роботи з іноземними студентами (залучає іноземних студентів до суспільного життя університету, опікується роботою клубу розмовної англійської «English Speaking Club»).
Представники сенату — учасники Клубу інтелектуальних ігор (щотижневі тренінги з інтелектуальних ігор «Мафія», «Що? Де? Коли?», «Дебати» тощо), Кіноклубу (щотижневий показ некомерційного кіно, історія створення фільму та його обговорення). Сприяють роботі сенату студентське радіо та газета: тут молодь може спробувати себе у ролі кореспондента, дизайнера чи фотографа.
Спільно з Харківським футбольним клубом «Металіст» студентський сенат організував проект «Назустріч один одному», в межах якого налагоджено розповсюдження квитків на студентські сектори, проведення зустрічей із професійними гравцями тощо.
Промовисте кредо сенату: «Сила наших можливостей залежить лише від усвідомлення наших можливостей».

<< Музей історії хнуре      [ зміст ]      Академія наук прикладної радіоелектроніки >>