Олександр ПетровичВЕРЕЩАК

ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ
СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ (1972 р.)

ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ — ДИРЕКТОР ПАТ «АТ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ РАДІОТЕХНІЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ».
ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ.
ДОКТОР ТЕХНІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР

Ракета-носій «Дніпро»
Народився 3 жовтня 1949 р. у м. Дергачі Харківської області. У 1972 р. він отримав диплом із відзнакою Харківського інституту радіоелектроніки (спеціальність «Автоматика та телемеханіка»). У 1993 р. закінчив Академію народного господарства при урядові Російської Федерації, де опанував фах «Керування бізнесом».
У 1990 р. Олександр Петрович захистив кандидатську дисертацію. З 2007 р. — доктор технічних наук.
Вагомий професійний досвід здобув на Харківському приладобудівному заводі ім. Т. Г. Шевченка, де пройшов шлях від інженера до начальника виробництва. У 1981 р. почав працювати у Науково-дослідному інституті радіотехнічних вимірювань. Тут О. П. Верещак обіймав посади заступника головного інженера, головного інженера, директора інституту (з 1988 р.). У 1997 р. його обрано головою правління — директором цієї установи.
Сьогодні ПАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» — провідна науково-виробнича організація України з розробки та виробництва радіоелектронної і ракетно-космічної техніки. Під керівництвом Олександра Петровича вирішуються найважливіші науково-технічні (зокрема й оборонні) питання галузі та діяльності установи. Радіотехнічні прилади, спроектовані і виготовлені працівниками інституту, були встановлені на космічних станціях «Салют» і «Мир», а також на ракеті-носієві «Енергія», яка вивела на орбіту корабель багаторазового використання «Буран».
Як генеральний конструктор наземного автоматизованого комплексу керування космічними апаратами України Олександр Петрович забезпечив реалізацію Державної космічної програми із формування і підготовки технічних засобів комплексу, який використовували для управління польотом першого вітчизняного космічного апарата «Січ-1». У 1996 р. за вагомі досягнення у сфері приладобудування науковець став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки.
Візит на підприємство Прем’єр-міністра України
М. Я. Азарова
О. П. Верещак приділяє велику увагу впровадженню космічних технологій у народне господарство та медицину: у складних умовах він зумів налагодити виготовлення сучасних діагностичних і терапевтичних засобів, завдяки чому Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань став провідною установою із розробки медичної техніки. Зараз учений займається створенням систем керування нафтопереробними установками та сенсорної апаратури для потреб паливно-енергетичного комплексу, запровадженням супутникових навігаційних технологій у господарство України.
У 1995 р. за вагомий особистий внесок у зміцнення науково-технічного і виробничого потенціалу ракетно-космічної галузі був удостоєний почесного звання «Заслужений машинобудівник України».
Олександр Верещак понад 20 років викладає у вишах Харкова, є керівником аспірантів і консультантом докторантів, а в ПАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» очолює спеціалізовану вчену раду та аспірантуру із трьох спеціальностей.
За великі трудові досягнення нагороджений орденами «За заслуги» III, II, I ст. (2001, 2005, 2009).

<< БОРИСЕНКО Віктор Петрович      [ зміст ]      ГІРШФЕЛЬД Анатолій Мусійович >>