Анатолій МусійовичГІРШФЕЛЬД

ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ КОНСТРУЮВАННЯ
РАДІОАПАРАТУРИ (1980 р.)

ГОЛОВА РАДИ ДИРЕКТОРІВ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР
ІНДУСТРІАЛЬНОЇ ГРУПИ «УПЕК»

Народився 7 липня 1957 р. у Дніпропетровську. Маючи нахил до точних наук, Анатолій Гіршфельд вирішив здобути освіту у Харківському інституті радіоелектроніки. В той час активно розвивалася галузь точного машинобудування, тому вчитися на новоствореному факультеті конструювання радіоапаратури було цікаво.
Навчання у виші відіграло важливу роль у становленні Анатолія Мусійовича як спеціаліста: він отримав ґрунтовні фахові знання, на які спирається у професійній діяльності й досі, та здобув освіту, якою може пишатися. Висококваліфіковані педагоги формували особистісні якості студентів, прищеплювали інтерес до науки та повагу до людської праці. Після закінчення другого курсу А. М. Гіршфельд почав читати лекції абітурієнтам і став єдиним студентом, який за рекомендацією завідувача кафедри фізики Денисова отримав дозвіл викладати фізику та математику на платних курсах. У 1980 р. він закінчив інститут.
У 1995 р. Анатолій Мусійович став засновником та генеральним директором АТ «Українська промислова енергетична компанія». З 2002 до 2006 р. обіймав посаду почесного президента цього товариства. У той же період був народним депутатом Верховної Ради України IV скликання з виборчого округу № 180 та головою підкомітету з питань державної економічної політики ВРУ.
З 2006 р. А. М. Гіршфельд — президент АТ «УПЕК», а з 2011 р. — голова ради директорів і генеральний директор товариства. Очолювана ним організація — одна з найбільших приватних компаній, що виготовляє частини, вузли та обладнання для залізничної, автомобільної, сільськогосподарської, машинобудівної та металургійної галузей. Споживачами її продукції є майже всі конвеєрні підприємства СНД. «Українська промислова енергетична компанія» інвестує значні кошти у дослідницьку діяльність і технічні розробки. До науково-технічної бази, яка координує інноваційну діяльність цієї індустріальної групи, входять об’єднаний інженерний центр, управління розвитку продукції та профільні інженерні центри.
Анатолій Гіршфельд на ВАТ «Харківський
підшипниковий завод»
У 2008 р. Анатолій Мусійович був обраний головою ради Об’єднання організацій роботодавців Харківської області й головою правління Харківської обласної організації роботодавців «Граніт». З 2010 р. працює заступником голови ради Федерації роботодавців України.
За вагомі трудові досягнення нагороджений орденами «За заслуги» ІІ і ІІІ ст., Почесною грамотою і нагрудним знаком Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом».
Зв’язок із alma mater підтримує дотепер. А. М. Гіршфельд — голова наглядової ради університету. Індустріальна група «УПЕК» співпрацює з ХНУРЕ, зокрема замовляє обладнання (наприклад лазерне устаткування для підшипникового заводу).
Анатолій Мусійович захоплюється грою в теніс. Його хобі — ландшафтний дизайн (зараз займається розробкою власного парку).
Разом із дружиною Іриною виховав двох синів. Старший Роман є спеціалістом хімічної галузі, а молодший Михайло — економіст.
Життєве кредо Анатолія Мусійовича — «Через творення до досконалості».

<< ВЕРЕЩАК Олександр Петрович      [ зміст ]      ЄРМАКОВ Геннадій Іванович >>