Борис ВолодимировичМАХОНІН

ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ
ПРОМИСЛОВОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ (1973 р.)

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР
ЗАТ «СМУ-10-СПЕЦМОНТАЖАВТОМАТИКА»

Народився 27 листопада 1949 р. у м. Флорешти Молдавської РСР у родині службовців. Середню загальноосвітню школу Борис закінчив із медаллю, а у 1973 р. отримав диплом про вищу освіту у Харківському інституті радіоелектроніки за фахом «Промислова електроніка».
На виробничій нараді
Першого серйозного трудового досвіду Борис Махонін набув на Оскольскому електрометалургійному комбінаті. На молодого інженера-енергетика була покладена відповідальна робота із забезпечення електропостачання підприємства, яке на той час лише починало розвиватися. Уже тоді Борис Володимирович намагався неординарно підходити до виконання обов’язків, намагаючись внести елементи новаторства й раціоналізації у кожен процес. І тепер, коли Борис Махонін керує власним бізнесом, новаторське мислення дозволяє йому оптимізувати роботу й заощаджувати значну частину трудових і матеріальних ресурсів.
Неординарним етапом у біографії Бориса Махоніна можна назвати і його роботу на космодромі «Байконур», де він більше 15 років брав участь у будівництві й підготовці до польотів космічних апаратів різного призначення, зокрема й таких відомих, як «Енергія» і «Буран». За сумлінну працю в цей період йому було присвоєне звання «Почесний будівельник Байконуру», за участь у підготовці старту літального апарата «Буран» він був нагороджений почесною грамотою Міністра оборони СРСР, а за освоєння космосу — медаллю «Юрій Гагарін».
Нагородження Бориса Володимировича Махоніна
за високі виробничі показники і професіоналізм
З 1994 р. Борис Володимирович Махонін очолює ЗАТ «СМУ-10-Спецмонтажавтоматика». Він — надзвичайно грамотний керівник нового покоління, справедливий начальник, талановитий організатор, професіонал високо класу, що має величезний життєвий і практичний досвід.
Керівництво ЗАТ «СМУ-10-Спецмонтажавтоматика» активно співпрацює із провідними вітчизняними і світовими будівельно-монтажними фірмами й, використовуючи інноваційні технології та прогресивні методи організації праці, забезпечує свою затребуваність на ринку праці, нарощуючи обсяг реалізації послуг у 3,1 рази порівняно з обсягом виробництва 2005 р. Рівень заробітної плати за показниками того ж періоду зріс у 1,5 рази. Стабільний розвиток компанії, постійне нарощування виробничих оборотів, кращі інтелектуальні сили та кваліфіковані кадри — гарантія оперативності і якості виконання всіх етапів електромонтажних та пусконалагоджувальних робіт. Грамотна стратегія керування й високопрофесійний колектив перспективного підприємства надійно забезпечують йому безперечне лідерство в регіоні.
Галерея Слави Росії
XXI ст. Москва
Порядність, компетентність, самовідданість у праці, висока вимогливість до працівників і ще більш висока особиста відповідальність — так характеризують генерального директора його колеги.
Професіоналізм і ділову репутацію Б. В. Махоніна підтверджують заслужені звання: «Лідер економічного розвитку Росії», «Керівник року», «Кращий платник податків року». Його компанія включена до загальноросійського списку номінантів Шостої щорічної міжнародної нагороди «Краща компанія року» із присудженням почесного звання «Лідер у справі модернізації виробничої бази» у рамках XVII Церемонії громадського визнання «Лідери економічного розвитку Євразії» і Другого ділового економічного конгресу «Програма Президента Російської Федерації Д. А. Медведєва з модернізації економіки».
Щорічна міжнародна нагорода «Краща компанія року» й Економічний конгрес — це значимі події не лише в діловому, а й у громадському житті країни. Для компанії Бориса Володимировича, яка проводить зрозумілу для партнерів по бізнесу корпоративну політику, орієнтується на міжнародні стандарти, дотримується фінансової прозорості й інформаційної відкритості (а це наочно формує новий вигляд російського бізнесу), факт здобуття головної економічної нагороди, що поєднує в собі стійке становище на ринку, демонструє високий рівень визнання і розширює прогресивний економічний та соціальний вплив у своєму регіоні. Відбір номінантів здійснювався на підставі аналітичного дослідження даних Росстату, рейтингових агентств та інших джерел.
Досвід компанії у царині впроваджень різних ініціатив і методів менеджменту якості є передовим і рекомендується до застосування іншим російським компаніям. Крім того, організація визнана лауреатом конкурсу 2010 року «100 кращих підприємств і організацій Росії в галузі інновацій і наукових розробок» у рамках Всеросійської конференції «Проблеми й перспективи розвитку наукових досліджень та індустрії нанотехнологій». Домогтися такого успіху спроможна лише команда професіоналів, а відповідальність за розвиток і стабільність компанії, розрахунок на довгострокову перспективу, уміння правильно розподіляти ресурси й грамотно підбирати персонал — це ті якості, які характеризують керівника компанії — Бориса Володимировича Махоніна.
Настанова молодим спеціалістам
Генеральний директор ЗАТ «СМУ-10-Спецмонтажавтоматика» Борис Махонін — Герой Праці, учасник Золотого Фонду Націй, кавалер орденів «Русь Державна», «Володимир Мономах», «У славу Батьківщини» II ст., «Честь і Користь», «За облаштування Землі Російської» І ст., «Полум’яне серце» II ст., «За відродження традицій добродійності й меценатства» III ст., академік МАСН, за результатами роботи у 2006 і 2007 рр. нагороджений Золотою медаллю Французької асоціації сприяння промисловості, президентською зіркою «За досягнення на благо Росії». Загалом він удостоєний більш як 50 нагород і відзнак. Стиль життя Бориса Махоніна — це постійні відрядження, поїздки, рух, невпинна праця.
Борис Володимирович — людина, що не лише піклується про процвітання своєї організації, а й бере участь у різних благодійних акціях: фінансова підтримка заходів Міжнародного громадського руху «Добрі діти миру», проектів Міжнародного благодійного фонду «Меценати сторіччя».
На межі ХХ–ХХІ століть багатовікові традиції російської добродійності набули особливого звучання. Кожна добра справа — це безцінний моральний приклад для сучасників і нащадків, стимул до нових здійснень. Кожна людина, котра творить соціальне благо, має здобути візнання суспільства. Такі люди становлять нову формацію громадських діячів XXI століття — Золотий Фонд Націй. За підсумками кожного року виходить друковане видання з розповідями про славетні звершення видатних громадських діячів нашого часу. Саме таким людям присвячений спеціальний проект Золотого Фонду Націй — «100 великих імен Росії» — історичний літопис нашої епохи. Ім’я Б. В. Махоніна вписане в цей літопис. Це є свідченням тих позитивних перетворень, які відбуваються в Росії у першому десятилітті XXI століття.
Під час відпочинку
У першу річницю Національного проекту «Історія Росії нового часу» на площі Слави Батьківщини в самому серці Москви — головному парковому комплексі «Добрий Ангел Миру» — встановлений скульптурний портрет (погруддя) Б. В. Махоніна, а на Алеї Героїв відкрита іменна зірка «Громадянин. Патріот. Миротворець» — як данина глибокої вдячності співвітчизників за внесок у творчий розвиток країни, активну життєву позицію, багаторічну самовіддану працю на благо батьківщини. Образ Б. В. Махоніна, відображений у бронзі, увійде до галереї Слави Росії XXI століття.
Численні нагороди й громадське визнання вимагають від керівника й колективу ЗАТ «СМУ-10-Спецмонтажавтоматика» дедалі більшої відповідальності у виконанні «Програми Президента Російської Федерації Д. А. Медведєва з модернізації економіки».
Застосування новітніх технологій і устаткування при будівництві й модернізації об’єктів, професіоналізм співробітників, сумлінне ставлення до роботи, дотримання якості й термінів виконання робіт, незаперечний авторитет Бориса Володимировича — все це забезпечує процес формування економічно успішної, благополучної, могутньої держави, сприяє подальшій її інтеграції у світові спільноту, створюючи оновлену, сильну і квітучу Росію ХХI століття! Водночас це помножує авторитет одного із провідних вищих технічних навчальних накладів України — Харківського національного університету радіоелектроніки як закладу, в чиїх стінах зростають такі прославлені фахівці і самовіддані громадські діячі, як Борис Махонін.

<< МАСЛОВ Петро Миколайович      [ зміст ]      ПОНОМАРЬОВ Юрій Володимирович >>