Юрій ГригоровичСИДОРЕНКО

ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ КОНСТРУЮВАННЯ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ
ТА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ АПАРАТУРИ (1982 р.)

ДИРЕКТОР ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
«ОРИЗОН-УНІВЕРСАЛ»

Державне підприємство «Оризон-Універсал» створено в 1996 р. внаслідок реорганізації ВО «Оризон» (загалом на основі останнього було засновано близько 20 організацій). Тоді у складній політично-економічній ситуації відокремлені юридичні особи отримали можливість самостійно та мобільно вирішувати всі виробничі питання. Як показав час, не всі підприємства змогли вижити в нових ринкових умовах.
«Оризон-Універсал» знайшов своє місце на ринку: його спеціалісти розробили електронні ваги та налагодили їх виробництво. Ця продукція у нелегких економічних умовах пройшла процедуру державних контрольних випробувань та була занесена до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні. Підприємство сформувало мережу сервісних центрів у всіх регіонах країни, почало постачати ваги до Молдови та Вірменії.
Зараз ДП «Оризон-Універсал» є відомим потужним розробником і виробником електронних приладів та систем автоматизації. До переліку продукції, що виготовляється на підприємстві, ввійшли поштове обладнання для обробки письмової кореспонденції, сортування періодичних видань, прилади для заводів медичного скла, електронне устаткування полігонів для Міністерства оборони України. Цей асортимент щорічно оновлюється не менше ніж на 20%.
Ю. Г. Сидоренко і В. А. Коростельов
Зусилля конструкторів підприємства, серед яких є і випускники Харківського інституту радіоелектроніки, спрямовані на створення конкурентоспроможної продукції, яка відповідає кращим зразкам закордонних виробників, має відмінну якість та доступна за своєю ціною. Підтвердженням цього стала її перемога в 2009 р. у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України».
Очолює підприємство Юрій Григорович Сидоренко, випускник ХІРЕ 1982 р. Він вважає, що «Оризон-Універсал» гідно «вистояв» у жорстких умовах ринку, а йому як директору вдалося (і вдається й надалі) налагодити виробництво сучасної електронної техніки. Величезна заслуга у тому належить його alma mater: саме у стінах цього вишу Юрій Григорович здобув ґрунтовні знання, навчився протистояти негараздам і труднощам, наполегливо йти до поставленої мети, нести відповідальність за доручену справу. Ці якості притаманні усім випускникам цього уславленого інституту, про що свідчать і трудові досягнення начальника конструкторського бюро та випускника ХІРЕ 1981 р. Володимира Анатолійовича Коростельова.
Давні знайомі та добрі друзі, Ю. Г. Сидоренко і В. А. Коростельов дуже пишаються тим, що свого часу закінчили Харківський інститут радіоелектроніки, і вважають студентські роки одним із найкращих періодів у житті, коли сформувалися їхні міцні, дружні та тривалі стосунки. Так вони й досі підтримують зв’язок зі своїми одногрупниками, незважаючи на відстані та кордони. Юрій Григорович і Володимир Анатолійович часто згадують різні студентські пригоди. За перший життєвий досвід та освіту високого зразка вони щиро вдячні рідному інституту, а також його педагогам і незабутнім наставникам, які не шкодували часу та нервів, аби передати свої знання та вміння молодому поколінню інженерів.

<< СЕВЕРИНСЬКИЙ Олександр Якович      [ зміст ]      СТЕРІН Вячеслав Леонідович >>