Микола МиколайовичТІТОВ

ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ
КОНСТРУЮВАННЯ РАДІОАПАРАТУРИ (1981 р.)

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ТОВ «НВП «ІНТЕП»

Народився 10 листопада 1958 р. у с. Козловка Воронезької області (Росія) в родині робітників колективного господарства Миколи Федотовича та Катерини Василівни Тітових.
Захоплення новітніми технологіями — електронікою та радіо — зіграло вирішальну роль у виборі майбутньої професії. У 1976 р. Микола Тітов вступив на факультет конструювання радіоапаратури Харківського інституту радіоелектроніки.
Зараз він згадує змістовні лекції професора О. С. Сердакова, викладача системотехніки, випускника Харківського вищого воєнного училища, який був настільки талановитим педагогом, що не зрозуміти його предмет було просто неможливо. Микола Миколайович пам’ятає, як студенти розв’язували величезну кількість задач із 9-ої ранку до 9-ої вечора, годинами дискутували на іспиті з системотехніки, щоб довести вимогливому викладачеві, що заслуговують на високу оцінку. Можливо, й досі своїми знаннями діляться з молоддю В. А. Антонова — маленька, тендітна жінка, яка читала цікаві лекції з мікроелектроніки, та О. М. Сапожніков — викладач конструювання радіоапаратури.
У 1981 р. М. М. Тітов отримав диплом інженера-конструктора-технолога радіоапаратури та почав працювати в НВО «Хартрон» КБ «Електроприладобудування». У 1985 р. його перевели на посаду старшого інженера, в 1988 р. — провідного інженера конструкторського бюро, а в 1993 р. був призначений начальником сектора. Результатом його діяльності на цьому підприємстві стали близько 150 винаходів та авторських свідоцтв.
Протягом 1998–2000 рр. Микола Миколайович обіймав посаду начальника відділу автоматизованих систем управління у ВАТ «Укргіпроруда». Впродовж наступних 11 років він очолював ТОВ «Хартеп» — багатопрофільне підприємство, яке спеціалізується на розробці та виготовленні програмно-технічних систем управління енергетикою. На основі створених тут схем сьогодні працює 90% підприємств енергетичного комплексу України.
З 2011 р. Микола Тітов — генеральний директор ТОВ «НВП «ІНТЕП». Ця компанія функціонує у геоінформаційному секторі держави: наразі її фахівці розробляють системи управління точним землеробством для сільськогосподарських структур.
Своїм професійним та особистісним становленням Микола Миколайович завдячує Харківському інституту радіоелектроніки. Очолюване ним підприємство співпрацює із проректором вишу Миколою Івановичем Сліпченком у сфері інформаційного забезпечення.
М. М. Тітов підтримує теплі дружні стосунки з багатьма однокурсниками. Так він став ініціатором та організатором зустрічі випускників, присвяченої 30-річчю із дня закінчення інституту.
За видатні заслуги у галузі ракетно-космічної техніки був нагороджений медаллю імені В. М. Челомея, має багато грамот і подяк.
Зважаючи на те, що до групи КР-76-4, у якій навчався Микола Миколайович, входило 29 юнаків та лише одна дівчина, студенти часто відвідували дискотеки, які організовував сусідній інститут і де дівчат було значно більше. Та свою долю М. М. Тітов зустрів у рідному інституті: його майбутня дружина Людмила Володимирівна Ісайонок була студенткою факультету конструювання і виробництва електронно-обчислювальної апаратури. Вони одружилися на четвертому курсі. Гордість родини Тітових — син Роман. Він здобув дві вищі освіти (юридичну й економічну) та є надійною опорою для батька у будь-якій справі. Сьогодні Микола Миколайович та Людмила Володимирівна радіють онуку Владиславу.
Хобі М. М. Тітова — туризм та гірські лижі (особливо він захоплюється «чорними трасами»). Любов до спорту зберіг ще із часів студентства: відвідував секцію важкої атлетики, посідав призові місця на змаганнях на бігових лижах, пізніше брав участь у різних спортивних заходах, захищаючи честь НВО «Хартрон».
Як турист відвідав Таїланд, Австрію, Німеччину, Норвегію, Швейцарію, Туреччину та багато інших країн.
Його оптимістичне життєве кредо: «Уперед і не згинаючись!».

<< СТОРОЖЕВ Роман Іванович      [ зміст ]      ЧЕБОТОВ Олександр Володимирович >>