|
|
|
Сергій ІвановичЧЕРНИШОВ
ВИПУСКНИК ФАКУЛЬТЕТУ КОНСТРУЮВАННЯ РАДІО-
ТА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ АПАРАТУРИ (1987 р.)
ПОЧЕСНИЙ ПРЕЗИДЕНТ АТ «НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
ІНСТИТУТ ТРАНСКРИПЦІЇ, ТРАНСЛЯЦІЇ І РЕПЛІКАЦІЇ»,
ПРЕЗИДЕНТ АТЗТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ЛЕММА».
КАНДИДАТ ТЕХНІЧНИХ НАУК
|
|
Народився 2 жовтня 1965 р. у родині вчителів Івана Андрійовича та Єлизавети Микитівни. Захоплення обчислювальною технікою і технологіями її створення ще у юнацькі роки обумовили вибір майбутньої професії.
Ґрунтовні знання Сергію та його старшому брату Володимиру дали батьки. Харківський інститут радіоелектроніки став наступною сходинкою у здобутті професійної освіти. У 1982 р. Сергій Чернишов, як свого часу і його брат, вступив на факультет конструювання радіо- та обчислювальної апаратури, обравши спеціальність «Конструювання та виробництво електронно-обчислювальної апаратури» (кваліфікація «Інженер-конструктор-технолог ЕОА»).
Навіть сьогодні Сергій Іванович пам’ятає афористичні педагогічні висловлювання своїх викладачів: «Для того, щоб граф став деревом, йому потрібно видалити декілька ребер», — влучно пояснював один із них.
Отримавши диплом у 1987 р., С. І. Чернишов почав трудовий шлях інженером-конструктором на Харківському приладобудівному заводі ім. Т. Г. Шевченка. Протягом 1988–1991 рр. проходив службу в лавах Радянської армії. Демобілізувавшись, повернувся на завод, де працював до 1996 р.
З 1994 р. Сергій Іванович — президент АТЗТ СК «ЛЕММА». Очолювана ним компанія є одним із найбільших страховиків України, який вже понад 15 років стабільно функціонує на вітчизняному та міжнародному ринках.
У 1996 р. заснував АТ «Науково-технологічний інститут транскрипції, трансляції і реплікації», яке очолював упродовж восьми років.
Церемонія вручення Державної премії України в галузі науки і техніки,
січень 2009 р. Авторський колектив (зліва направо): В. Ф. Мозговий,
П. М. Павленко, В. А. Фадєєв, С. Б. Бєліков, Б. Є. Патон, А. Я. Качан,
Ю. М. Внуков, А. І. Грабченко, С. І. Чернишов, Е. В. Кондратюк
У 2003 р. обійняв посаду заступника голови Комісії з питань інвестиційної політики та міжнародного співробітництва Українського союзу промисловців і підприємців, згодом став членом правління УСПП.
Через три роки Сергій Іванович захистив дисертацію на тему «Підвищення ефективності інтегрованих технологій пошарового вирощування виробів на основі статистичного прогнозування». Із 2008 р. — член Української академії наук. Того ж року його науково-практична діяльність була удостоєна найвищого визнання України — С. І. Чернишов став лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки за роботу «Розробка та впровадження інтегрованих комплексних технологій для виробництва наукоємної продукції машинобудування (авіаційні двигуни нового покоління)».
С. І. Чернишов — автор понад 16 патентів на винаходи, а також десяти монографій, підручників і навчальних посібників у сфері біології, біохімії, екології, приладобудування, більше 30 доповідей та наукових статтей, 20 робіт у галузі математичного моделювання, економічної динаміки, проблем біфуркації, циклічних коливань та хаотичних режимів у економічних системах приладобудування, екології.
Одружений, виховує трьох синів.
Хобі — теорія управління ризиками та страхування.
Життєвим кредо Сергія Чернишова є відомий вислів німецького математика Карла Фрідріха Гауса: «Не треба плутати те, що нам здається неймовірним і неприродним, із абсолютно неможливим». |
|