Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Видавничий центр «Логос Україна»
 
   
НЕЛЬГА
Павло ОлександровичВипускник
фінансово-економічного факультету
(1994)

Голова правління страхової компанії
«Українська страхова група», член наглядової ради
страхової компанії «Княжа Vienna Insurance Group»
та ПАТ «Юпітер Vienna Insurance Group»
 
 

—Я все життя у страховому бізнесі. Страхування — це те, що я знаю, люблю та вмію… Я вивчив страхування у КНЕУ, викладав навчальну дисципліну «Страхування», був співавтором підручника зі страхування, завжди працював і продовжую працювати в галузі страхування, маю нагороди й визнання в цьому бізнесі.

Саме так окреслює свій життєвий і професійний шлях керівник однієї з найвідоміших і найпрестижніших на теренах України страхових компаній «Українська страхова група» Павло Олександрович Нельга.

Він народився 10 серпня 1974 р. Професійну кар’єру розпочав на посаді спеціаліста зі страхування Жовтневої інспекції Держстраху УРСР у м. Києві. Цей досвід роботи й визначив подальший фаховий вибір молодого спеціаліста.

У 1990 р. П. О. Нельга вступив до Київського інституту народного господарства імені Д. С. Коротченка. Навчався на фінансово-економічному факультеті за спеціальністю «Страхування». У 1994 р. Павло Олександрович став випускником Київського державного економічного університету, а наступного року вступив до аспірантури альма-матер. Був асистентом ка­фед­ри фінансів підприємств та страхової справи за сумісництвом та упродовж чотирьох років викладав дисципліни «Страхова справа» та «Страховий менеджмент» для студентів 3–5 курсів.

Належав до авторського колективу підручника «Страхування», що побачив світ під загальною редакцією С. С. Осадця у видав­ництві КНЕУ у 2002 р.

Як зазначає Павло Нельга, він прийшов вивчати страхування до КНЕУ, вже маючи за плечима непоганий практичний досвід. Чого бракувало — то це ґрунтовної теоретичної підготовки. На думку Павла Олександровича, у стінах рідного університету він здобув не тільки неоціненні знання та професійні компетенції, а й отримав новий потужний поштовх у житті.

Шліфував та вдосконалював свій фаховий досвід у Національній акціонерній страховій компанії «Оранта», де працював із 1995 до 2002 р., пройшовши шлях від заступника начальника відділу перестрахування до заступника директора Київської міської дирекції. У 2002 р. П. О. Нельга отримав пропозицію обійняти посаду заступника голови правління новоствореної страхової компанії «Еталон». Відповідав за напрями автотранспортного страхування, перестрахування та врегулювання збитків.

Досвід роботи, набутий в НАСК «Оранта» та СК «Еталон», дав змогу продовжити кар’єрне зростання на ниві страхування. Тож у 2004 р. Павло Олександрович Нельга очолив на той час невелику, але дуже перспективну Страхову компанію «Українська страхова група», на посаді голови правління якої працює й сьогодні. За 10 років його керівництва компанія піднялася зі 125 до 7 сходинки в рейтингах українських страховиків та посіла почесне місце одного з наймогутніших і найвпливовіших страховиків України.

Сьогодні «Українська страхова група» — це сучасна та динамічна страхова компанія із 100% іноземним капіталом. Із 2008 р. вона належить до структури всесвітньо відомої компанії «Vienna Insurance Group», яка є лідером страхового ринку Центральної та Східної Європи.

СК «Українська страхова група» веде високорентабельний ефективний бізнес із надання високоякісних послуг у всіх ключових страхових напрямах (особисте, медичне й автомобільне страхування, страхування різних видів відповідальності, страхування майна фізичних і юридичних осіб). Вона має бездоганну репутацію як фірма, що надає своїм клієнтам якісні й доступні послуги у сфері страхування та належить до десятки лідерів українського страхового ринку за фінансовими показниками. Нині «Українська страхова група» має більше 80 підрозділів і представництв на всій території України, де працює понад 500 осіб.

У 2010 р. представники Міжнародного економічного рейтингу «Ліга кращих», Всесвітньої Ради Міжнародної торговельної палати й Асоціації «Комітет економічного розвитку» за високі професійні якості як керівника СК «Українська страхова компанія» визнали П. О. Нельгу «Керівником року України» та нагородили орденом «Почесний Хрест». За підсумками 2011 р. Павло Олександрович увійшов до рейтингу «ТОП-100. Найкращі топ-менеджери України».

Нині діяльність П. О. Нельги у сфері страхування не обмежена колом інтересів СК «Українська страхова група». Він — член наглядової ради Страхової компанії «Княжа Vienna Insurance Group» і ПАТ «Юпітер Vienna Insurance Group».

Одружений. Виховує сина.Настасенко Олександр Григорович   |   Зміст   |   Раєвський Костянтин Євгенійович