|
|
Мандюк
Тетяна Зеновіївна
Проректор із науково-педагогічної
та виховної роботи
В. о. доцента кафедри українознавства.
Заслужений працівник культури України |
|
Н
ародилася 1 червня 1967 р. у Львові. У 1987 р. закінчила диригентське відділення Львівського музичного училища, а в 1992 р. — диригентський факультет Львівської державної консерваторії ім. М. В. Лисенка із присвоєнням кваліфікації викладача, диригента хору.
Свою творчу діяльність Т. З. Мандюк розпочала 1979 року в народній капелі бандуристів «Галичанка». За її участю тут було створено тріо бандуристок, чия діяльність відома в Україні, Польщі, Словаччині, Хорватії, Росії. Колектив не раз був переможцем оглядів художньої самодіяльності, телетурнирів тощо.
З 1982 р. Тетяна Зеновіївна — солістка та хормейстер народної хорової капели «Лемковина». Брала участь у записі двох платівок і зйомках двох музичних фільмів — «Лемки в Україні» та «Лемківський фольклор». Протягом десяти років капела провела 283 концерти, на яких Т. З. Мандюк була диригентом і солісткою. Колектив був лауреатом міжнародних фестивалів та конкурсів, зокрема таких: «Українська хорова музика», «Лемківська Ватра» та ін.
У 1987 р. при церкві Св. Софії у Львові Тетяна Мандюк створила камерний хор «Софія», який популяризує українську духовну музику в Бельгії, Німеччині, Франції, Польщі. Також вона стала режисером чотирьох музичних фільмів.
Упродовж 1990–2000 рр. Т. З. Мандюк працювала заступником директора з національного виховання СШ № 80 м. Львова, де організувала хор хлопчиків, вокальну формацію «NUBEKANTO», діяльність яких відзначено призовими місцями низки конкурсів. Одночасно була музичним керівником народного вчительського фольклорного ансамблю школи «Калинове намисто».
Протягом 1993–1996 рр. Т. З. Мандюк — солістка і диригент народної хорової капели «Мрія» Львівського торгово-економічного інституту. За цей період «Мрія» стала лауреатом першої премії ІІ Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М. Леонтовича, а також здобула першу премію у конкурсі хорових колективів із нагоди 125-річчя «Просвіти».
З 1999 р. Тетяна Мандюк керує студентським хором ЛДАУ «Джерела Розточчя». У 2003 р. колектив удостоєний звання народного. В 2000 р. на базі народної хорової капели «Джерела Розточчя» Т. Мандюк створила камерний хор «Бужани», який у 2005 р. також став народним. Обидва хори — лауреати конкурсів української патріотичної пісні «Сурми звитяг», фестивалю «Таланти твої, Україно», а також лауреати та володарі Гран-прі Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів аграрних вишів «Софіївські зорі», лауреати ІV Міжнародного фестивалю хорової музики «Мрія». Колективи успішно виступають в Україні, Польщі, Словаччині, Хорватії.
З 2000 р. Т. З. Мандюк — директор Народного дому «Просвіта» ЛДАУ. В 2001 р. призначена проректором університету з навчально-виховної роботи, а з 2005 р. — проректором із науково-педагогічної та виховної роботи ЛДАУ. За сумісництвом обіймає посаду старшого викладача кафедри українознавства. Працює над удосконаленням творчих можливостей студентів університету, велику увагу приділяє національно-патріотичному та духовному вихованню молоді.
За час перебування Тетяни Зеновіївни на посаді проректора значно підвищився рівень виховної і спортивно-масової роботи ЛНАУ. Сім колективів художньої самодіяльності вишу стали багаторазовими переможцями обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, отримали звання народних. Крім того, постійно виборюють перемогу у змаганнях різних рівнів спортивні команди університету.
Із 2003 р. Т. З. Мандюк — голова науково-методичної комісії з виховної роботи науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів Мінагрополітики України.
Нагороджена трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак пошани», знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» ІІІ ст. У 2010 р. удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України».
|
|