ВИШНЯНСЬКИЙ КОЛЕДЖ


КЛЕБАН
Дмитро Романович
Директор

Головний корпус коледжу

Палац А. Фредро — ветеринарна клініка
Вишнянський коледж ЛНАУ розташований серед живописних краєвидів на межі Самбірського і Городоцького районів Львівської області. Заклад засновано в жовтні 1939 р. як Вишнянський сільськогосподарський технікум плодоовочівництва. У той час він займав приміщення, які належали сім’ї польського письменника Александра Фредро.
У 1972 р. відповідно до постанови ЦК КПУ і Ради Міністрів УРСР від 7 січня 1972 р. за № 6 «Про перетворення у радгоспи окремих колгоспів Української РСР» на базі Вишнянського сільськогосподарського технікуму плодоовочівництва, колгоспів ім. Богдана Хмельницького та ім. Щорса було створено Вишнянський радгосп-технікум.
Наприкінці 70-х років ХХ ст. на землі с. Вишня біля м. Рудки було побудовано студентське містечко: новий корпус радгоспу-технікуму зі спортивним залом та клубним приміщенням, котельню, три п’ятиповерхові гуртожитки, два житлові будинки на 100 квартир і спортивний майданчик. У 1981 р. студенти змогли розпочати навчання в новому корпусі.
У цьому ж році до Вишнянського радгоспу-технікуму приєднано Крукеницький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку, а в 1984 р. — Судововишнянський технікум ветеринарної медицини.
Наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 30.03.1998 р. № 99 «Про перейменування радгоспів-технікумів» радгосп-технікум перейменовано у Вишнянський державний аграрний технікум. У вересні 2005 р. технікум реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Львівського національного аграрного університету. Згодом, у 2007 р., технікум отримав статус коледжу.
Сьогодні на його території розміщені два навчальні корпуси на 960 місць та клубний блок з актовим залом на 450 місць. До послуг студентів і викладачів читальний зал на 100 місць, бібліотека, три п’ятиповерхові гуртожитки, а також багатоповерхові житлові будинки для викладачів і працівників коледжу, спортивні майданчики, стадіон, теплиця, трактородром та інші споруди.

Колектив коледжу. Зліва направо: перший ряд: Я. В. Коржик,
О. М. Романяк, П. М. Винницька, О. В. Спринь, О. Г. Залозна,
О. Д. Клебан, Н. М. Роздайбіда; другий ряд: І. Т. Мадрига,
М. І. Мазник, Н. М. Рибак, В. А. Романів,
М. В. Томашівська, М. І. Шмигельська, С. Н. Музика, І. П. Рибак;
третій ряд: П. П. Ковалко, О. М. Яремко, Л. П. Березенська,
Г. Г. Данилко, Є. А. Житняк, І. М. Мурин, Т. О. Романів; четвертий ряд:
М. М. Мудрицький, М. Г. Задорожний, М. Г. Рондяк, О. З. Бойчук,
О. Л. Федорович, Н. М. Отчич, Л. С. Береська, Д. Р. Клебан,
Є. М. Шмигельський, М. М. Заріцький; п’ятий ряд: В. Ф. Дучак,
М. В. Кузь, Б. В. Данилко, М. Т. Березенський, З. І. Зінчук,
Р. Р. Біндас, М. М. Проць, А. В. Зогов
У головному навчальному корпусі сучасно оснащено й естетично оформлено 38 кабінетів і лабораторій, 14 препараторських, 26 службово-допоміжних приміщень, п’ять комп’ютерних лабораторій і видавничий центр.
За коледжем закріплено 360 га сільськогосподарських угідь, із них — 300 га ріллі. Навчальний заклад спеціалізується на вирощуванні зернових культур, овочів, саджанців плодових дерев, а також на м’ясному скотарстві.
Вишнянський коледж ЛНАУ щороку випускає 250 молодших спеціалістів денної форми навчання за спеціальностями: «Бухгалтерський облік», «Організація виробництва», «Агрономія-плодоовочівництво», «Ветеринарна медицина», «Правознавство», а також 125 молодших спеціалістів без відриву від виробництва за спеціальностями «Правознавство» і «Бухгалтерський облік».
Із 1997 р. коледж очолює Д. Р. Клебан. За самовіддану роботу із розбудови технічної освіти його нагороджено Трудовою відзнакою «Знак пошани».
Навчально-виховний процес забезпечують дев’ять циклових комісій, у складі яких — понад 100 викладачів, активних учасників щорічної виставки новітнього педагогічного досвіду в навчально-методичному центрі Міністерства аграрної політики України.
Коледж входить до двадцятки найкращих вишів І–ІІ рівнів акредитації Мінагрополітики. За роки свого існування освітній заклад підготував понад 12 тис. фахівців для сільського господарства країни.

Навчально-дослідне поле коледжу
При коледжі працює інформаційно-консультативний центр, юридична й навчальна ветеринарна клініки, де викладачі закладу надають консультації та методичну допомогу фермерам і приватним підприємцям.
Історичні віхи становлення коледжу:
1922 р. — рільнича школа;
1939 р. — Вишнянський сільськогосподарський технікум плодоовочівництва;
1972 р. — Вишнянський радгосп-технікум;
1998 р. — Вишнянський державний аграрний технікум;
2005 р. — Вишнянський аграрний технікум Львівського державного аграрного університету;
2007 р. — Вишнянський коледж Львівського державного аграрного університету;
2008 р. — Вишнянський коледж Львівського національного аграрного університету.

Логос Україна      << Інститут післядипломного навчання      [ зміст ]      Горохівський коледж >>