ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Барабаш
Орест Юліанович

Академік Національної академії аграрних наук України,
Академії наук вищої школи України,
доктор сільськогосподарських наук.
Заслужений працівник народної освіти України

Випускник економічного факультету (1957 р.)

Народився 16 грудня 1932 р. у с. Дуб’є Бродівського району Львівської області. Після закінчення школи у 1951 р. працював учителем початкових класів Пониковецької неповної середньої школи Бродівського району Львівської області. А вже наступного року став студентом економічного факультету Львівського сільськогосподарського інституту.
Здобувши вищу освіту, працював економістом Поморянської МТС на Львівщині, потім — головним агрономом Інспекції із сільського господарства Поморянського (1958–1959) та Городоцького (1959–1960) районів, головним агрономом Дослідно-показового господарства Городоцького району Львівської області.
1962 р. Орест Барабаш вступив до аспірантури Науково-дослідного інституту землеробства і тваринництва західних районів України ПВ ВАСГНІЛ.
Успішно захистивши у 1965 р. кандидатську дисертацію, обійняв посаду завідувача відділу овочівництва і картоплі цього ж інституту, де проявив талант науковця і невтомного експериментатора. У 1974 р. Орест Барабаш при радгоспі «Львівська овочева фабрика» створив і очолив науковий відділ овочівництва для західних областей України. У 1975 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Овочівництво».
Протягом 1971–1982 рр. читав лекційний курс «Основи овочівництва і плодівництва» на товарознавчому факультеті Львівського торгово-економічного інституту. 1984 р. став завідувачем кафедри плодоовочівництва. У 1986 р. організував при кафедрі плодоовочівництва курси з підвищення кваліфікації викладачів вищих навчальних закладів СРСР і України з овочівництва. У 1978–1990 рр. — член Експертної ради ВАК СРСР. У 1990 р. вперше в Україні в УААН організував спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських і докторських дисертацій з овочівництва, плодівництва та збереження сільськогосподарської продукції.

Президент України Л. Д. Кучма вручає
О. Ю. Барабашу посвідчення і медаль
заслуженого працівника народної освіти, 1998 р.
Упродовж 1990–1994 рр. був деканом агрономічного факультету УААН, а в 1992–1995 рр. — головою навчально-методичного об’єднання з агрономічних спеціальностей ВНЗ при Міністерстві сільського господарства і продовольства України.
З ініціативи Ореста Барабаша в університеті у 1996 р. створено факультет плодоовочівництва. Його обрали завідувачем кафедри овочівництва цього факультету, а з 2001 р. він — професор цієї кафедри.
Досягнення О. Ю. Барабаша в галузі овочівництва неоціненні: вперше в Україні він розробив безвисадковий спосіб вирощування насіння моркви столової, технологію вирощування товарного врожаю стрілкових форм часнику з повітряних цибулин за один рік тощо.
Зараз учений успішно працює над удосконаленням технології вирощування екологічно допустимої овочевої продукції, конвеєрним виробництвом овочів та використанням нетрадиційних джерел тепла.
Орест Юліанович створив наукову школу овочівників. Під його керівництвом виконано та захищено 44 дисертації.
О. Ю. Барабаш — член Дослідницького правління радників Американського біографічного інституту.
Результати плідної наукової діяльності Ореста Барабаша викладено у більш ніж 250 працях. За його редакцією опубліковано багато брошур, збірників, журналів та статей.
Орест Юліанович одружений. Дружина Світлана Тихонівна Гутиря — к. с.-г. н., доцент. У них велика родина: дочка Лідія Орестівна, онучки Ірина та Юліана і дві правнучки — Анастасія та Юліана.
За сумлінну наукову і навчальну роботу нагороджений почесними грамотами, має чимало офіційних подяк. У 1998 р. Указом Президента України О. Ю. Барабашу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти».

Логос Україна      << Аршулік Анатолій Аполлонович      [ зміст ]      Башук Віктор Петрович >>