ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Білик
Антон Іванович

Директор приватно-орендного
підприємства «Іванівське».

Заслужений працівник сільського
господарства України

Випускник агрономічного факультету (1966 р.)

Народився 27 квітня 1935 р. у с. Гиньківці Заліщинського району Тернопільської області. Батько, Іван Павлович, та мама, Михайлина Степанівна, були хліборобами. Саме батьки зі своєю самовідданою працею стали для Антона Івановича зразком для наслідування.
Із 1957 р., ще до навчання в університеті, Антон Білик працював у сільському господарстві. Набувши практичного досвіду, з 1961 р. почав вивчати теорію агрономії в Львівському сільськогосподарському інституті. Після закінчення вишу в 1966 р. став головним агрономом, головою колгоспу.
«Важко було залишати рідні стіні інституту, який став для мене другою домівкою, справжньою школою, де я багато пережив, зрозумів, навчився, загартував свою волю й характер, поєднав науку з практикою».
Із вдячністю Антон Іванович згадує тогочасного ректора М. Т. Гончара, а також викладачів В. Г. Галанця, І. П. Западню, В. С. Старостіна, М. Б. Віліса, В. М. Іздрика, Е. В. Петерсена, І. Ф. Росиковського, В. П. Журовського.
З 2000 р. очолює ПОП «Іванівське» у Тернопільській області, створене на засадах приватної власності на землю і майно через оренду земельних і майнових паїв. За роки наполегливої роботи Антон Білик став висококваліфікованим спеціалістом, який вміло застосовує на практиці господарювання отримані в університеті та з практики знання. Показники підприємства і досі залишаються найкращими в районі. Виваженість керівника допомагає добре вести господарство в умовах ринкової економіки, що дає змогу підприємству піднімати культуру землеробства та вдосконалювати технологію виробництва. Підприємство багатогалузеве, зорієнтоване на вирощування зернових та буряків із розвинутим молочно-м’ясним тваринництвом.

А. І. Білик з агрономом
Антон Іванович піднімав і розширював виробництво за рахунок власних інвестицій. Сьогодні рентабельність господарства складає 52%. Грамотною господарською політикою А. І. Білику вдалося уникати боргів на підприємстві. ПОП «Іванівське» є базовим господарством району й області в галузі тваринництва. Нині тут діє сучасна племінна ферма з розведення ВРХ і свиней. Тваринницька галузь повністю механізована. Працівники підприємства досягли високого показника надою молока — 6900 кг на корову. Щодня «Іванівське» реалізовує 7,5 т молока.
Значну увагу приділено добробуту працівників та мешканців сіл, у яких підприємство орендує землю. На виробничих підрозділах створені належні побутові умови, постійно працює їдальня для механізаторів, надається благодійна допомога людям похилого віку.
Усе це заслуга, безумовно, всього колективу, але найперше — його керівника, вдумливого і обізнаного господаря, ефективного менеджера, людини сучасного мислення. ПОП «Іванівське» — лауреат конкурсів «Вища проба», «Золотий Ягуар», загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України»; Антон Білик — переможець конкурсів «Кращий роботодавець 2005–2008 рр.», «Людина року — 2009».
За роки відданої роботи Антон Іванович нагороджений орденами Леніна (1966), Трудового Червоного Прапора (1972), «Знак Пошани» (1977), «За заслуги» ІІІ ст. (1997), ІІ ст. (2008), «Миколи Чудотворця» (2005), грамотою Папи Римського Бенедикта XVI (2008).

Логос Україна      << Башук Віктор Петрович      [ зміст ]      Блавацький Михайло Васильович >>