ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 



Богіра
Мирослав Степанович

Голова Радехівської районної
державної адміністрації Львівської області.

Член-кореспондент Української екологічної
академії наук, почесний землевпорядник України

Випускник землевпорядного факультету (1975 р.)

Народився 16 жовтня 1952 р. у місті Дубляни Жовківського району Львівської області. У 1970 р. вирішив навчатися на землевпорядному факультеті ЛСГІ. Проблем із вибором професії у Мирослава Степановича не виникало, оскільки літні шкільні канікули він в основному проводив зі студентами-землевпорядниками, які в Дублянах проходили практику з геодезії. Згадується Мирославу Степановичу і те захоплення, з яким він (із дозволу студентів) дивився у зорову трубу теодоліта чи кіпрегеля. Тоді юний Мирослав твердо вирішив здобути професію землевпорядника, щоб можна було до схочу «дивитися на світ через геодезичні інструменти». Лише згодом, вже ставши студентом землевпорядного факультету ЛСГІ, він зрозумів, що праця інженера-землевпорядника набагато важча і відповідальніша. Вперше він переконався в цьому, коли проходив студентську практику як член землевпорядної експедиції ЛСГІ, яка на той час виконувала землевпорядні роботи в Молдові.
Тоді він ще не знав, що в майбутньому стане завідувачем кафедри землевпорядного проектування ЛНАУ і працюватиме пліч-о-пліч зі своїми учителями-викладачами: проф. П. Г. Казьміром, доц. З. П. Флекеєм, ст. викл. В. Г. Кисілем, яким він завдячує своєму становленню.
Після закінчення вишу з 1975 р. Мирослав Степанович працював інженером-землевпорядником-меліоратором колгоспу ім. Я. Галана в селі Туринка Нестеровського (Жовківського) району. В 1977 р. призначений на посаду головного інженера-землевпорядника управління сільського господарства Нестеровського райвиконкому. З 1978 до 1986 р. — завідувач різними відділами місцевого райкому партії. Двічі обирався депутатом Жовківської районної ради.
Після закінчення в 1988 р. Київської вищої партійної школи працював відповідальним організатором Львівського обкому партії. У 1990 р. М. С. Богіру обрано заступником голови виконкому Жовківської районної ради. В 1995 р. він став першим заступником голови Жовківської райдержадміністрації. Впродовж 2002–2005 рр. обіймав посаду голови Радехівської районної державної адміністрації Львівської області.

Директор
У 1997 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Соціально-економічні передумови розвитку землеробства за ринкових умов» (на прикладі Західного Полісся Львівської області). В 2001 р. Мирославу Степановичу присвоєно вчене звання доцента.
М. С. Богіра працював на посадах асистента, старшого викладача, в. о. доцента кафедри землевпорядного проектування, доцента кафедри управління земельними ресурсами, доцента кафедри землевпорядного проектування, а з 2007 по 2010 р. він очолював цю кафедру. Протягом 2006–2010 рр. працював заступником декана земельного факультету. Обирався членом вченої ради університету, заступником голови вченої ради землевпорядного факультету та заступником голови методичної комісії землевпорядного факультету ЛНАУ. Автор понад 85 наукових і навчально-методичних праць, зокрема п’яти монографій (чотири із них виконані у співавторстві). Одночасно видав три підручники.
З 2010 р. знову призначений на посаду голови Радехівської районної державної адміністрації. В цьому ж році був обраний депутатом Радехівської районної ради.
Протягом життя Мирослава Степановича підтримує дружина Тетяна Павлівна. Син Сергій працює митним брокером на Рава-Руській митниці. Донька Тетяна — лікар-онкогінеколог у Львівському регіональному онкологічному центрі. Діти подарували батькам трьох чудових онуків.

Логос Україна      << Блавацький Михайло Васильович      [ зміст ]      Буцьо Зиновій Юрійович >>