ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Верещинський
Роман-Богдан Андрійович

Начальник Управління агропромислового розвитку
Яворівської районної державної адміністрації


Випускник агрономічного факультету (1983 р.)

Народився 26 квітня 1957 р. у с. Підлуби Яворівського району Львівської області. Батько, Андрій Григорович, працював провідником на залізниці. Мати, Марія Миколаївна, була головою сільради. Її приклад надихнув Романа Андрійовича взятися за нелегку справу розвитку села, збільшення матеріальних доходів сільського населення і розвиток соціальної інфраструктури.
Протягом 1975–1977 рр. служив у лавах Радянської армії. В 1978 р. став студентом агрономічного факультету Львівського сільськогосподарського інституту. Саме завдяки отриманим знанням Р.-Б. Верещинський досягнув дієвих результатів у виробничій практиці та в громадському житті. Він згадує, що надзвичайно великою повагою й авторитетом серед студентів користувалися ректор інституту О. Т. Гончар, а також викладачі кафедри тваринництва, рослинництва, механізації, які справді володіли глибокими знаннями, могли на конкретних прикладах продемонструвати роль науки у сільськогосподарському виробництві, а головне — щедро дарували усі свої знання і вміння студентам. Наразі ж Роман-Богдан Андрійович підтримує зв’язок з університетом: його район є базовим для проходження виробничої практики студентів.
Здобувши вищу освіту, почав працювати агрономом із захисту рослин колгоспу «Україна» і наступні сім років (1983–1990) обіймав посаду головного агронома цього ж колгоспу.
У 1990 р. Р.-Б. Верещинський був призначений заступником голови виконавчого комітету Яворівської районної ради народних депутатів, у 1992 р. — головою асоціації пайовиків «Нива». 1997 р. посів посаду заступника голови Яворівської районної державної адміністрації і керівника управління сільського господарства та продовольства, а вже за рік очолив управління агропромислового комплексу району.
Із 2005 р. він працює керівником управління агропромислового розвитку Яворівської районної державної адміністрації.
У 2003 р. Р.-Б. Верещинський закінчив Львівський інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України і отримав диплом магістра державного управління.

Делегати ХІ З’їзду Народної партії від Львівщини
Основні напрями його діяльності — робота із залучення інвестицій в агропромисловий комплекс, створення інфраструктури аграрного ринку (зокрема обслужних сільськогосподарських кооперативів, заготівельно-збутових пунктів), вирощування екологічно чистої продукції. У співавторстві написав книжку «Особливості вирощування білої гірчиці у західних областях України» (2008).
Роман-Богдан Андрійович займається активною громадською діяльністю: він — депутат Яворівської районної ради і голова районної організації Народної партії.
За плідну й результативну агрономічну діяльність нагороджений численними грамотами обласної та районної адміністрацій і Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Одружений, виховав сина Ореста — також випускника Львівського національного аграрного університету (економічний факультет).
Своє дозвілля Р.-Б. Верещинський присвячує спорту, полюбляє футбол, грає в шахи.
Вважає, що досягти високих результатів у своїй діяльності зміг завдяки таким рисам характеру, як виваженість і цілеспрямованість, адже завжди у житті керувався народною мудрістю: «Хто рано встає — тому Бог дає».

Логос Україна      << Веклин Михайло Тимофійович      [ зміст ]      Галанець Василь Григорович >>