ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 



Галанець
Василь Григорович

Професор кафедри менеджменту організацій
Львівського національного аграрного університету.

Заслужений діяч науки і техніки України

Випускник аграрного факультету (1952 р.)

Народився 1 січня 1929 р. у м. Почаєві Кременецького району Тернопільської області. Змалку відчував потяг до економіки, але економічного факультету тоді в Дублянах ще не було, тож у 1947 р. Василь Галанець вступив на аграрний.
На вибір спеціальності вплинула передусім любов до природи, праця батьків, традиції. Першим успіхом юнака була розробка і практична реалізація під час виробничої практики на четвертому курсі проекту рибного господарства в колгоспі с. Великі Грибовичі Жовківського району. Через рік він захистив цей дипломний проект (колгосп уже одержував прибуток від нової галузі) і на запрошення ректора інституту В. Ф. Третякова став аспірантом кафедри економіки сільського господарства.
У 1956 р. Василь Григорович захистив кандидатську дисертацію «Спеціалізація і поєднання галузей в сільськогосподарських підприємствах приміської зони м. Львова» і був прийнятий на посаду старшого викладача кафедри економіки сільського господарства в Дублянах, якою завідував ректор інституту.
У 1958 р. його обрали деканом економічного факультету, а після закінчення терміну у 1964 р. призначили проректором із наукової роботи. За рік Міністерство сільського господарства СРСР включило Василя Галанця у групу молодих учених для вивчення англійської мови і залучення до дипломатичної роботи.
В. Г. Галанець із відзнакою закінчив річні курси в Московському державному педагогічному інституті й на найвищому рівні був затверджений експертом ООН із сільського господарства. Але при оформленні візи до Канади Львівський обком КП України вирішив заборонити виїзд із країни, побоюючись, що молодий і перспективний фахівець, який добре володіє англійською мовою, залишиться в Канаді.

Мисливство — захоплення зі студентських часів
Докторську дисертацію «Проблеми вдосконалення управління виробництвом в сільськогосподарських підприємствах» він захистив у 1982 р., а за рік був вдруге обраний деканом економічного факультету Львівського сільськогосподарського інституту (на п’ять років).
Ще у 70-х роках Василь Григорович налагодив тісну співпрацю з талановитим господарником — випускником економічного факультету В. А. Плютинським, двічі Героєм Соціалістичної Праці, головою колгоспу (згодом агрофірми «Зоря») Рівненського району Рівненської області. На громадських засадах виконував у нього обов’язки заступника голови науково-технічної ради.
Василь Галанець — автор понад 200 наукових праць, зокрема 12 монографій, десяти навчальних посібників. Під його керівництвом захистилося 62 кандидати економічних наук, а восьмеро вже стали докторами.
За особливий вклад у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, розвиток та впровадження наукових досліджень був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (1993) та Почесної грамоти Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».
Ще студентом Василь Галанець захопився мисливством. Це допомогло йому вижити в тяжкі післявоєнні роки і згодом, як ученому, зберегти здоров’я, енергію і довголіття. Він переконаний, що Бог не зараховує в життя людини час, проведений на полюванні й рибальстві.

Логос Україна      << Верещинський Роман-Богдан Андрійович      [ зміст ]      Гарасим Петро Миколайович >>