ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Грабар
Микола Богданович

Заступник директора
Тернопільської філії
ПАТ «Компанія «Райз»


Випускник агрономічного
факультету (1987 р.)


Окрім знань в інституті М. Б. Грабар
знайшов ще й вірних друзів

М. Б. Грабар із друзями-першокурсниками, 1983 р.
Народився 27 вересня 1962 р. у с. Ілавче Теребовлянського району Тернопільської області. Мама, Марія Миколаївна, та батько, Богдан Миколайович, постійно працювали на землі. Саме вони прищепили сину любов до землеробства, що спонукало Миколу Богдановича вступити у 1982 р. до Львівського аграрного інституту. Ще до навчання у виші протягом 1980–1982 рр. М. Б. Грабар набув перший професійний досвід, працюючи на різних роботах у місцевому колгоспі «Більшовик». У 1987 р., отримавши диплом агронома, став головним агроном колгоспу «Прогрес» Теребовлянського району Тернопільської області.
Із 1989 р. Микола Богданович — головний спеціаліст із маркетингу в обласному управлінні сільського господарства в ДКВО «Насіння Тернопільщини». У 1995 р. перейшов працювати агролісомеліоратором до управління сільського господарства і продовольства Тернопільського району. З 2004 року і до сьогодні — заступник директора Тернопільської філії ЗАТ «Компанії «Райз».
Микола Богданович — досить енергійна, активна і творча людина. З першого року навчання в університеті він був старостою групи, а з другого — став профоргом, членом профкому інституту. На третьому курсі — член комітету Комсомолу інституту. Як один із найактивніших студентів М. Б. Грабар щорічно відвідує інститут, зустрічається з викладачами, організовує зустрічі з випускниками щоп’ять років.
«Завжди згадую окремих викладачів, які стали зразком для наслідування як у роботі, так і в житті, — розповідає Микола Богданович. — Це передовсім викладач агрохімзахисту Ніна Гнатівна Осмова, котра професійно викладала дисципліну і, відповідно, вимагала знань від студентів. Студенти любили цю харизматичну людину. Окремі слова подяки завідувачу кафедри тваринництва Олександру Савичу Картавому. Він як керівник студентського вокально-танцювального колективу «Золота Нива» розвивав наші таланти».
М. Б. Грабар був активним учасником, співаком і танцюристом багатьох концертів «Золотої Ниви», котрі проходили в різних містах Західної України; виступав також на конкурсах інституту від факультету.
Сьогодні Микола Богданович — чуйний батько для сина Назарія.
Життєрадісна вдача Миколи Богдановича та енергійність зумовили і життєві принципи, якими він керується: «Завершувати кожну розпочату справу, ніколи не зупинятися на півдороги. Виконувати роботу з любов’ю».

Логос Україна      << Грещук (Костків) Галина Ігорівна      [ зміст ]      Клебан Дмитро Романович >>