ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Курпіль
Михайло Теодозійович

Голова фермерського
господарства «Зодіак-М»


Випускник агрономічного
факультету (1985 р.)

Народився 22 грудня 1962 р. у м. Радехів Львівської області. Працелюбна родина Курпілів виховала сина в любові до роботи на землі. Тато — Теодозій Володимирович — працював водієм у Радехівській районній лікарні, мама — Ганна Михайлівна — була завідувачкою кадрами у місцевій поліклініці. На вибір майбутньої професії Михайла вплинув його брат Володимир — випускник агрономічного факультету ЛДСІ 1971 р., котрий став зразком самовідданої, грамотної роботи на полях. Тому після закінчення Радехівської середньої школи Михайло Теодозійович у 1980 р. вступив до Львівського сільськогосподарського інституту на той самий факультет. Цікаво і радісно для нього промайнули студентські роки.
«Університет відіграв важливу роль у моєму житті. Мені пощастило обрати фах і здобути знання, які допомагають і сьогодні відчувати себе господарем на землі. Незважаючи на те, що сільське господарство сьогодні у скрутному становищі і багато випускників нашого факультету перекваліфікувалися, я задоволений, що зберіг свій фах, — відзначає М. Т. Курпіль. — Із роками навчання пов’язані приємні спогади. Я підтримую тісний зв’язок з університетом, часто зустрічаюся зі своїми одногрупниками, викладачами. Ці зустрічі завжди дуже приємні й теплі».
У 1985 р. після отримання диплому був направлений на роботу в смт Міжгір’я Закарпатської області. Тут Михайло Теодозійович почав працювати головним агрономом «Сільгоспхімії», з часом він став заступником директора.
Наприкінці 1986 р. він повернувся на рідну радехівську землю і влаштувався працювати в колгосп ім. Я. Галана (пізніше був реорганізований в агрофірму ім. М. Шашкевича). Там керував виробничим підрозділом № 2, який займався вирощуванням зернових сільськогосподарських культур. За здійснену роботу неодноразово нагороджувався похвальними листами та грошовими преміями.

Після закінчення ІІ курсу
У 2002 р. у зв’язку із занепадом колгоспів Михайло Теодозійович звільнився з агрофірми і організував приватне підприємство з автоперевезення. У 2006 р. створив ФГ «Зодіак-М». Узяв в оренду 100 гектарів землі для вирощування зернових сільськогосподарських культур: пшениці, ячменю, вівса, а також налагодив відгодівлю ВРХ.
Одночасно з напруженою роботою на полях М. Т. Курпіль займає активну громадську позицію. Його неодноразово обирали депутатом до місцевих рад. За можливості займається благоустроєм рідного міста.
У сім’ї Михайла Теодозійовича вже сформувалася традиція здобувати освіту в ЛНАУ. Дружина Тетяна Андріївна також закінчила аграрний університет за спеціальністю бухгалтер. Подружжя виховує двох доньок — Ірину та Оксану. Ірина нині навчається на еколога в аграрному університеті на агрономічному факультеті, Оксана — школярка.
У вільний від роботи час Михайло Теодозійович любить прогулянки у лісі, де збирає гриби та ягоди. Наскільки він цілеспрямований та заповзятий у роботі, настільки товариський у компанії товаришів. Разом вони вирішують проблемні питання господарювання та обговорюють перспективи роботи.
Робота для Михайла Теодозійовича — основа життя, невипадкового його життєвий принцип: «Працювати, працювати, працювати».

Логос Україна      << Кульчицький Богдан Васильович      [ зміст ]      Кухарук Олександр Васильович >>