ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Мельничук
Тарас Васильович

Директор Івано-Франківської філії
закритого акціонерного товариства
«Компанія «Райз»


Випускник агрономічного факультету (1979 р.)

Народився 1 червня 1956 р. у с. Жукотин Коломийського району Івано-Франківської області. У дружному колі сільської сім’ї Василя Петровича та Марії Федорівни Мельничуків сина виховували відповідальним і відданим своїй справі.
Саме це вплинуло на вибір майбутньої професії: постійна участь і допомога матері у колгоспному виробництві та добрі знання природничих предметів допомогли Тарасові Васильовичу під час вступу на агрономічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту.
Багатий трудовий шлях Т. В. Мельничука розпочався одразу після закінчення навчання у школі: з 1974 р. працював слюсарем-ремонтником у радгоспі «Світанок» Коломийського району.
У 1979–1981 рр. Тарас Васильович був агрономом із технічних культур колгоспу «Перемога» Борщівського району Тернопільської області, головним агроном колгоспу «Шляхом Леніна» Коломийського району Івано-Франківської області, старшим агрономом Івано-Франківської державної сільськогосподарської дослідної станції.
У 1981–1983 рр. — старший науковий співробітник відділу селекції насінництва та технології вирощування ріпаку Науково-дослідного інституту сільського господарства Нечорноземної зони України.
У 1983–1997 рр. — старший науковий співробітник відділу селекції Івано-Франківської науково-дослідної станції хрестоцвітих культур. Завідував відділом селекції, насінництва, технології вирощування хрестоцвітих культур Івано-Франківського інституту хрестоцвітих культур, Української академії аграрних наук.
Упродовж 1986–1989 рр. Тарас Мельничук навчався в аспірантурі при кафедрі землеробства рідного Львівського сільськогосподарського інституту. У 1992 р. успішно захистив дисертацію, отримавши ступінь кандидата сільськогосподарських наук.
У 1997–2002 рр. Т. В. Мельничук працював головним агрономом-консультантом у ЗАТ «Райффайзен-Україна» у Києві з виробничою базою і землями Іллінецького, Гайсинського районів Вінницької області, Христинівського району Черкаської області. До 2008 р. за сумісництвом обіймав посаду старшого наукового співробітника та провідного наукового співробітника у відділах технології вирощування хрестоцвітих культур Інституту хрестоцвітих культур та лабораторії маку Інституту агропромислового виробництва. У 2002– 2006 рр. — менеджер-консультант із продажу насіння, засобів захисту рослин, добрив Івано-Франківської філії ЗАТ «Компанія «Райз», а в подальшому — директор цієї філії.
Основні напрями роботи ЗАТ «Компанія «Райз» — консультаційний агрономічний супровід для впровадження і використання виробничих сучасних, конкурентноспроможних технологій вирощування сільськогосподарських культур, із залученням ресурсної бази Європи і світу (сортового насіння, засобів захисту рослин у системі їх живлення, добрив і техніки).
Упродовж своєї діяльності Тарас Васильович отримав 16 авторських свідоцтв за створені сорти хрестоцвітих культур і маку, його науковий доробок складає понад 60 публікацій, в українських і закордонних виданнях.
Творчий і науковий потенціал Т. В. Мельничука сприяє підтриманню постійного зв’язку з провідними вченими університету у напрямі вдосконалення та впровадження наукових розробок в аграрному виробництві. Найкращі спогади із років навчання залишилися про ректора інституту М. Т. Гончара, викладачів С. В. Бегея, Р. М. Панаса, Г. І. Ращинську, П. Д. Завірюху, С. В. Дубковецького, В. В. Лихочвора. Іскоркою світлої пам’яті загоряються у серці спогади про О. С. Картавого, Д. М. Онищука, І. О. Ліщака, Г. С. Кияка.
Тарас Васильович любить активний відпочинок, займається спортом. Та найбільше уваги приділяє коханій дружині й двом донечкам, віддаючи їм усе тепло своєї душі.
Нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР (1987) і срібною медаллю ВДНГ СРСР (1989), а також багатьма іншими відзнаками і грамотами Міністерства сільського господарства, а також грамотами обласного рівня; за наукові розробки — нагрудним знаком «Винахідник СРСР».
Життєве кредо: «Правда, справедливість і порядність врятують світ».

Логос Україна      << Лико Дарія Василівна      [ зміст ]      Петрівський Микола Михайлович >>