ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Порошенко
Олексій Іванович

Генеральний директор ПрАТ «Український
промислово-інвестиційний концерн»,
депутат Вінницької обласної ради V–VІ скликань.
Заслужений працівник сільського господарства України.
Герой України

Випускник факультету механізації
сільського господарства (1959 р.)

Народився 11 червня 1936 р. у с. Саф’яни Ізмаїльського району Одеської області. Вищу освіту отримав у Львові, здобувши фах інженера-механіка механізації трудомістких процесів у сільському господарстві.
Свій трудовий шлях Олексій Іванович розпочав у 1959 р. інженером Держтехнагляду м. Болград Одеської області. З 1962 по 1974 р. працював головним інженером, а згодом очолював ПО «Сільгосптехніка» у м. Болграді. Впродовж 1974–1992 рр. обіймав керівні посади на підприємствах Молдови. Протягом 1992–1993 рр. був заступником генерального директора біржового дому «Україна», з 1993 по 1998 р. — заступником генерального директора концерну «Укрпромінвест», а з 1998 р. — генеральним директором ЗАТ «Концерн «Укрпромінвест», який об’єднав більше 50 підприємств. Профільними напрямами були харчова галузь та автомобілебудування.
У 2000 р. завдяки працьовитості, наполегливості, а головне — любові та небайдужості до рідної землі Олексій Іванович зробив вибір напряму своєї діяльності на користь сільського господарства. Сьогодні сільськогосподарський бізнес є його гордістю. Протягом 2000–2003 рр. завдяки досвіду та організаторським здібностям Олексія Івановича було укладено угоди про оренду із власниками земельних та майнових паїв та засновано дев’ять потужних агроформувань, на базі яких у 2004 р. створено ЗАТ «ПК «Поділля».
Нині земельний банк підприємств, серед яких — ПрАТ «ПК «Поділля», ПАТ «Крижопільский цукровий завод», ТОВ «ПК «Зоря Поділля» (у складі якого — Гайсинський цукровий завод), ТОВ «Новофастівське» (Погребищенський цукровий завод) і ТОВ «ВКХП № 2», складає 100 тис. га сільськогосподарських угідь. Сьогодні вони єдині в Україні підприємства, які на сто відсотків забезпечують потужності своїх цукрових заводів власною сировиною. За підсумками 2010 р., силами двох заводів підприємства виробили 120 тис. т цукру та за обсягами виробництва (8% від обсягів виробництва цукру з цукрового буряку в Україні) посіли ІІ місце по Україні.

Зустріч випускників, 2011 р.
Улітку 2011 р. у Крижопільському районі Вінницької області було розпочато будівництво елеватора на 60 тис. т зерна. У 2012 р. планується будівництво ще одного елеватора на 60 тис. т у Гайсинському районі Вінницької області та будівництво молочної ферми на 2400 голів дійного стада.
Завдяки своєму професіоналізму, багаторічній наполегливій, послідовній праці Олексій Іванович Порошенко зробив вагомий внесок у розвиток сільського господарства України загалом та розвиток цукрової галузі зокрема.
Піклується Олексій Іванович життям та долею людей, які трудяться на землі. Завдяки йому вирішуються нагальні потреби села у соціальній сфері, коштами підприємств утримуються дитячі садочки, школи, проводиться комплексне оздоровлення дітей. Постійна благодійна діяльність Олексія Івановича спрямована на підтримку православних традицій та громад — будуються нові храми, дзвіниці, відновлюються діючі церкви. Таких прикладів його праці можна побачити в столиці та в десятках селищ і міст України.
За великі досягнення у трудовій та громадській діяльності Олексія Івановича нагороджено орденом «Знак Пошани» (1970), медаллю «За трудову відзнаку» (1974), орденом Ярослава Мудрого V ст. (2007). У 2001 р. йому присвоєно звання заслуженого працівника сільського господарства України, а Указом Президента України від 23 червня 2009 р. — звання Героя України із врученням ордена Держави.

Логос Україна      << Пудлик Юрій Йосипович      [ зміст ]      Рак Ігор Васильович >>