ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Романська
Дарія Павлівна

Директор ТОВ «Галицькі землі»,
голова Тернопільського осередку
Всеукраїнської організації «Асоціація
спеціалістів в аграрній сфері
«Третейська ініціатива»


Випускниця землевпорядного факультету (1991 р.)

Народилася 4 червня 1969 р. у с. Тютьків Теребовлянського району Тернопільської області. Батьки — Корбецькі Павло Антонович та Іванна Петрівна — все життя працювали на колгоспних ланах. Про землевпорядний факультет Львівського сільськогосподарського університету Дарія Павлівна довідалася від односельчан, які там навчалися. Інтуїтивно відчула, що професія землевпорядника може бути їй цікава. Тому після закінчення школи у 1986 р. вступила на цей факультет.
«Зі студентськими роками пов’язані найкращі згадки мого життя. Це спортивні змагання, виїзди на природу у вихідні, святкування весіль однокурсників, поїздка до с. Грушево. Згадується проходження практики на Дублянських торфовищах, складність зйомки та, звичайно ж, захист практичної роботи. Словом, найважче в студентські роки сьогодні здається найцікавішим, — згадує Дарія Павлівна. — Університет у моєму житті відіграв важливу роль. Завдяки навчанню я отримала фундаментальні знання, змогла проявити організаторські здібності, відбутися як науковець. Дякую долі, що я навчалася саме на землевпорядному факультеті. Дуже люблю свою роботу. Не раз задумувалася, чи випадково я навчалася саме тут, чи змогла б я себе реалізовувати в іншому?».
Після закінчення вишу Дарія Павлівна досить успішно будує свою кар’єру. Протягом 1991–2000 рр. працювала інженером філіалу УкрНДІЗемпроект. З 2000 р. перейшла на роботу викладача кафедри земельних відносин і технологічних дисциплін (пізніше — аграрного бізнесу) Тернопільської академії народного господарства. З 2009 р. очолює Товариство з обмеженою відповідальністю «Регіональний земельно-кадастровий центр «Галицькі землі».

Із земляками та однокурсниками, 1987 р.
Водночас Д. П. Романська — талановитий науковець, кандидат економічних наук за спеціальністю: «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища». Має 11 публікацій, з них — одна монографія у співавторстві.
Дарія Павлівна вдало поєднує наукову роботу і підприємництво з громадською діяльністю. Нині вона очолює низку громадських організацій, які відстоюють права землевласників та землекористувачів. Із 2005 р. Д. П. Романська — секретар Тернопільського обласного місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка оцінювачів землі». З 2006 р. — голова Тернопільського осередку Всеукраїнської громадської організації «Ліга оцінювачів земель». З 2007 р. — голова Тернопільського осередку Всеукраїнської організації «Асоціація спеціалістів в аграрній сфері «Третейська ініціатива».
Дарія Павлівна щаслива у шлюбі. Її чоловік — Микола Миколайович — не лише соратник у житті, а й колега — інженер-землевпорядник, також випускник Львівського національного аграрного університету. У їх родині сформувалася ціла династія випускників вишу, адже племінник Сергій, закінчивши цей же факультет, успішно втілює свої знання в практику, другий племінник, Віктор, поєднує навчання з виробництвом.
Усе життя Дарії Павлівни сповнене напруженою роботою, вона знає ціну всьому, чого досягла. Невипадково її життєве кредо: «Під лежачий камінь вода не тече».

Логос Україна      << Рак Ігор Васильович      [ зміст ]      Сало Олег Михайлович >>