ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 



Сачук
Степан Дорофійович

Головний редактор обласної незалежної
громадсько-політичної газети «Волинь-нова».

Заслужений журналіст України

Випускник агрономічного факультету (1959 р.)

Народився 13 червня 1937 р. у с. Вишнів Любомльського району Волинської області. Батько, Дорофій Степанович, був залізничником, а мама, Акулина Володимирівна, працювала у колгоспі. Мабуть, сільське життя, хліборобська праця змалку і робота у колгоспі у шкільні роки — усе це вплинуло на вибір професії. Тож у 1954 р. хлопець вступив на агрономічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту, де здобув фах агронома.
Ще до закінчення інституту на останньому курсі й під час переддипломної практики Степан Сачук працював агрономом в одному з найбільших колгоспів тодішнього Луківського району Волинської області, де йому доручили редагувати колгоспну багатотиражку. Так на самому початку трудової діяльності відбувся різкий і непередбачуваний поворот.
Випускаючи багатотиражку, Степан Дорофійович познайомився із тодішнім редактором Луківської районної газети Степаном Чайковським, людиною творчою і мудрою, він і зумів розгледіти у молодому «колезі» паростки творчого, аналітичного мислення. І коли юнак, отримавши диплом, влаштувався на роботу у місцеве сільськогосподарське училище, знайшов його і запропонував спробувати свої сили у журналістиці. Так Степан Сачук став завідувачем сільськогосподарського відділу «районки», і саме тоді розпочався його довгий і доволі успішний шлях у журналістиці, який триває вже більше півсотні років.
Степан Дорофійович пройшов хорошу життєву і професійну школу на посадах заввідділу сільського господарства ще кількох районних газет та заступника редактора Володимир-Волинської міськрайонної газети. А з початку 1965 р. і донині незмінно працює в обласній газеті «Волинь» (раніше — «Радянська Волинь»), де відбувся як журналіст, пройшовши шлях від завідувача відділу до головного редактора газети.

Ректор Інституту міжнародних відносин
(м. Хелм) Міхал Голос (другий зліва) вручає
головному редактору газети «Волинь»
С. Д. Сачуку польську нагороду —
медаль «За заслуги»
Газета «Волинь» завжди була серед найтиражніших обласних газет України і залишається такою. Вона єдина в області виходить тричі на тиждень загальним тиражем близько 200 тис. примірників. Останніми роками «Волинь» постійно виходить переможцем у всеукраїнському рейтингу за комплексом показників — наклад, продуктивність праці, рівень прибутку і заробітної плати, а редактор нагороджений орденами св. Миколи Чудотворця та «Професіонал галузі». Також С. Д. Сачук неодноразово був лауреатом конкурсу «Людина року Волинського краю», є почесним громадянином Луцька і має державні нагороди — ордени «За заслуги» ІІ і ІІІ ст., кілька медалей.
Степан Дорофійович постійно друкується у періодиці, за кращі публікації йому двічі присуджували премію Національної спілки журналістів України «Золоте перо». Крім того, він редактор і один з авторів документально-публіцистичних збірників «Доброго дня Вам, люди», «Дорога до читача ніколи не кінчається», «Волинь» у нашій долі» та ін.
Степан Сачук завжди відчував неоціненну роль базової економічної освіти у творчій роботі газетяра. Це допомагало йому знаходити цікаві й актуальні теми, готувати ґрунтовні аналітичні матеріали.
Викладачі Львівського сільськогосподарського інституту були висококваліфіковані, інтелігентні, з великим життєвим досвідом та інтелектуальним багажем, тож мали що передати студентам, до яких ставилися з повагою — як до колег. Найкращі спогади залишилися про студентську дружбу, відвідування театрів та історичних місць Львова. В інституті Степан Дорофійович захопився шахами, відвідував секції боротьби і штанги, брав участь у змаганнях. Це пізніше стало у нагоді, адже виробилася звичка постійно займатися фізкультурою.
У своєму колективі Степан Сачук часто повторює слова: «Найкраща політика — це чесна і якісна журналістика». І ще: «Не забувайте, що журналістика — це мислова робота».

Логос Україна      << Сало Олег Михайлович      [ зміст ]      Сич Зеновій Деонизович >>