ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Цюра
Орест Анатолійович

Заступник начальника
Львівського обласного виробничого
управління водного господарства


Випускник землевпорядного факультету (1981 р.)

Народився 18 листопада 1958 р. у м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області в сім’ї колгоспника.
Батько — Анатолій Федорович — також був випускником Львівського сільськогосподарського інституту. Працював будівельником, агрономом-економістом у сільському господарстві, понад 20 років керував господарством. Мама — Ольга Андріївна — бухгалтер, нині пенсіонерка. Життя батька було тим прикладом, який спонукав Ореста Анатолійовича стати землевпорядником, тому він свідомо обрав навчання в Львівському аграрному інституті.
«Я вдячний батькам, які навчили мене любити рідний край і працювати, дали знання і сердечне ставлення до справи. Зі студентських років найбільше мені запам’яталася виробнича практика у Гайсинському районі Вінницької області, де кожен студент виконував геодезичну зйомку місцевості, складав проект землеустрою та виносив його в натуру, — згадує Орест Анатолійович. — Виробнича практика та робота по кілька місяців на рік у геодезичній експедиції університету дали нам глибокі знання, завдяки яким ми стали хорошими спеціалістами».
О. А. Цюра до сьогодні підтримує тісний зв’язок із університетом, де працює багато його однокурсників та друзів.
Після закінчення вишу в 1981 р. Орест Анатолійович став інженером-землевпорядником у колгоспі «Дружба» с. Суходіл Перемишлянського району Львівської області. З 1983 р. він — старший агроном управління сільського господарства Перемишлянського райвиконкому, з 1986 р. — начальник відділу Львівського обласного виробничого управління водного господарства.
У 1993 р. О. А. Цюру призначено начальником Жовківського управління водного господарства. У 2001 р. він став начальником Дублянського управління водного господарства в с. Малехів Жовківського району Львівської області. З 2009 р. й по сьогодні Орест Анатолійович — заступник начальника Львівського обласного виробничого управління водного господарства. Основними напрямами діяльності господарства є: здійснення єдиної технічної політики у водному господарстві та меліорації земель, забезпечення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах, упровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи; організація експлуатації міжгосподарських меліоративних систем та окремих об’єктів інженерної інфраструктури, які перебувають у державній власності; надання практичної допомоги землевласникам, агроформуванням із експлуатації, ремонту внутрішньогосподарської мережі; розвиток меліорації та поліпшення екологічного стану осушуваних земель; проведення заходів, пов’язаних із попередженням шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків; контроль за раціональним використанням водних ресурсів та організація заходів із їх відтворення тощо.
Одночасно Орест Анатолійович займається громадською діяльністю в облводгоспі, бере участь у вирішенні складних завдань, які виникають у роботі. Разом із колегами відроджує давні традиції виховання молоді та молодих спеціалістів, сприяє розвитку спорту.
За значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу України нагороджений Почесною грамотою Львівського обласного виробничого управління водного господарства (2003 та 2004); за багаторічну сумлінну працю в галузі водного господарства — Грамотою Держводгоспу України (2005); Почесною грамотою Львівської обласної державної адміністрації (2006); Почесною грамотою Держводгоспу України (2008); подякою Львівської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку і проведення фестивалю «Галицькі фестини» (2008).
У вільний від роботи час Орест Анатолійович захоплюється природою, подорожами, риболовлею. Вся його родина пов’язала своє життя зі Львівським аграрним університетом. Дружина — Галина Григорівна — закінчила землевпорядний факультет університету в 1984 році, де і залишилася працювати. Донька — Ірина Орестівна — у 2004 році закінчила економічний факультет цього ж вишу, нині навчається там в аспірантурі.
З досвіду О. А. Цюра переконався, що запорукою життєвого успіху є праця, оптимізм та постійне самовдосконалення.

Логос Україна      << Фецович Юрій Романович      [ зміст ]      Ходан Михайло Михайлович >>