ЛьвІвський нацІональний аграрний унІверситет. ЛІтопис випускникІв
 Щур
Богдан Володимирович

Начальник ГУМВС України у Львівській області,
генерал-майор міліції.

Доктор юридичних наук, доцент,
заслужений юрист України

Випускник факультету механізації
сільського господарства (1992 р.)

Народився 28 липня 1965 р. у с. Іванівка Перемишлянського району Львівської області в родині робітників Володимира Миколайовича та Марії Онуфріївни.
У 1980 р. закінчив Іванівську восьмирічну школу і вступив до Золочівського сільськогосподарського технікуму, де здобув спеціальність техніка-механіка. В 1984 р. Б. В. Щур став студентом Львівського сільськогосподарського інституту. Цього ж року його призвали до лав Радянської Армії. Після проходження строкової військової служби почав свій трудовий шлях інженером-механіком у колгоспі ім. Мічуріна Перемишлянського району Львівської області. Роботу поєднував із навчанням на заочному відділенні Львівського сільськогосподарського інституту, який закінчив у 1992 р.
Загострене почуття справедливості, чуйність до людей, потреба творити добро спонукали Богдана Щура до служби в органах внутрішніх справ. Він присвятив себе правоохоронній діяльності, не шкодуючи сил та енергії. Одночасно з набуттям практичного досвіду Богдан Володимирович здобув професійну освіту юриста — в 1993 р. вступив до Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, яку закінчив у 1998 р. Своїм професійним досягненням Б. В. Щур завдячує викладачам В. Я. Тацію, В. В. Сташису, М. І. Панову, В. Ю. Шепітьку, В. Є. Коноваловій, В. Д. Журавлю.
Упродовж 1995–2001 рр. проходив службу на різних керівних посадах в УМВС України в Івано-Франківській області.
У 2001 р. повернувся на службу в УМВС України у Львівській області. Призначений на посаду першого заступника начальника управління із боротьби з організованою злочинністю. Упродовж 2005–2007 рр. обіймав посаду начальника управління державної служби із боротьби з економічними злочинами. В 2007 р. став першим заступником начальника Головного управління МВС України у Львівській області. А в червні 2010 р. очолив це управління.
Протягом багаторічної сумлінної роботи в правоохоронних органах Б. В. Щур нагороджений багатьма відомчими відзнаками, зокрема: Почесним знаком МВС України, відзнаками «Хрест Слави», «Лицар Закону», відзнакою внутрішніх військ МВС України «Мужність, честь, закон», іменною вогнепальною зброєю, а також 20-ма відомчими нагородами УМВС України.
Незважаючи на напружену службу, Богдан Володимирович одночасно здійснював наукову роботу. В 2005 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого Б. В. Щур захистив кандидатську дисертацію «Тактика нейтралізації протидії розслідування злочинів, скоєних організованими злочинними угрупуваннями» і здобув вчений ступінь кандидата юридичних наук. У 2006 р. йому присвоєно звання доцента.
Сьогодні в професійній діяльності Б. В. Щур поєднує службу та науково-педагогічну роботу. Богдан Володимирович — викладач юридичного факультету Львівської комерційної академії, де очолює кафедру кримінального права та процесу. З квітня по червень 2010 р. обіймав посаду ректора Львівського державного університету внутрішніх справ. У науковому доробку Б. В. Щура понад 40 публікацій у фахових виданнях і дві монографії. Є автором та співавтором восьми навчально-методичних праць. У 2011 р. захистив докторську дисертацію на кафедрі криміналістики Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого на тему «Теоретичні основи формування та застосування криміналістичних методик». Рішенням президії Вищої атестаційної комісії України від 31.05.2011 р. Б. В. Щуру присвоєно вчений ступінь «доктор юридичних наук». Є членом спеціалізованої вченої ради за спеціальністю 12.00.09 Львівського державного університету внутрішніх справ.
Богдан Володимирович бере активну участь у конференціях, семінарах, тренінгах, підтримує громадські ініціативи, сприяє поширенню законодавчої інформації у ЗМІ. Високий професіоналізм, працелюбність, цілеспрямованість, відданість державним інтересам високо оцінені керівниками всіх рівнів влади. В 2006 р. Указом Президента Б. В. Щуру присвоєно почесне звання — «Заслужений юрист України». В грудні 2009 р. він нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Щасливо склалося й сімейне життя Б. В. Щура. Разом із дружиною Наталією Львівною він виховує доньку Марту.
У вільний від роботи час захоплюється полюванням та спортом.
Богдану Володимировичу притаманні такі риси характеру: чесність, порядність, професіоналізм, завдяки яким він віддано несе свій обов’язок правоохоронця.

Логос Україна      << Шукало Роман Васильович      [ зміст ]      Команда проекту >>