А. Д. Остапчук — декан факультету.
Народився 28 жовтня 1968 р. в м. Гребінка Полтавської області. Вищу освіту здобував у 1990–1995 рр. на економічному факультеті НАУ.
У 2005 р. захистив дисертацію на тему: «Формування економічного механізму ефективної підприємницької діяльності». У 2006 р. А. Д. Остапчуку присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук, а в 2008 р. йому присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки праці та розвитку сільських територій.
З 2014 р. очолює факультет. Приділяє значну увагу організації навчального процесу, організаційній, виховній та спортивно-масовій роботі.
Талановитий організатор і педагог, лекції якого відзначаються змістовністю, новітніми досягненнями науки, динамічним викладом, що свідчить про високий рівень володіння необхідним теоретичним і практичним матеріалом. Також проводить вагому науково-організаційну роботу як член учених рад НУБіП України.
Він постійно піклується про актуальність і престижність наукових напрямів з основ підприємницької діяльності та їх тісний зв’язок із нагальними проблемами аграрного сектору України.
Компетентний фахівець, володіє критичним мисленням, вмінням ефективно керувати людьми, комплексно вирішувати проблеми, приймати раціональні рішення. Під керівництвом А. Д. Остапчука сформовано стабільний, ініціативний, дружний і перспективний колектив, розширено творчі наукові зв’язки з університетами-партнерами, а підготовку іноземних студентів виведено на якісно новий рівень. За ініціативи та підтримки А. Д. Остапчука створено студентський футбольний клуб «Любомир» U-19 на базі НУБіП України.
Згідно з Рішенням Вченої ради Національного аграрного університету та Наказом ректора вишу від 1 липня 1995 р., за сприяння Університету штату Айова створено факультет аграрного менеджменту. Його очолив заслужений діяч науки і техніки України, чл.-к. НААН, д.е.н., проф. В. П. Галушко.
Факультет аграрного менеджменту з моменту створення організовував та супроводжував підготовку фахівців за спеціальностями «Менеджмент організацій», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Економічна кібернетика».
У 1997 р. у межах спеціальності «Менеджмент організацій» розпочато підготовку студентів за спеціалізацією «Правове забезпечення АПК», що в перспективі стало основою для створення юридичного факультету НУБіП України. З 2002 р. на факультеті започатковано підготовку фахівців за спеціальністю «Маркетинг». З 2010 р. підготовку фахівців за спеціальністю «Економічна кібернетика» передано з факультету аграрного менеджменту на новостворений факультет комп’ютерних наук і економічної кібернетики, що нині має назву факультет інформаційних технологій.
У 2015 р. на базі факультету створено Раду роботодавців, метою діяльності якої є забезпечення високої якості професійної підготовки фахівців на основі комплексного співробітництва із зацікавленими підприємствами та організаціями. До складу ради ввійшли випускники факультету та представники аграрної галузі економіки, які обіймають провідні посади на виробництві, в бізнесі та політиці.
Факультет щороку випускає понад 400 фахівців. Серед випускників факультету є відомі підприємці, банкіри, віце-президенти міжнародних компаній, керівники об’єднань, відомств, топ-менеджери, політики, бізнесмени, аналітики, керівники різноманітних господарських товариств тощо.
Нині на факультеті навчається 876 студентів денної форми навчання та 389 — заочної. Факультет підтримує тісні наукові зв’язки з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Національною академією аграрних наук України, ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН України та іншими науковими і навчальними закладами, провідними підприємствами аграрного сектору України.
Головними завданнями факультету є: підготовка управлінських кадрів вищої ланки нової генерації, конкурентоспроможних на ринку праці, здатних до творчої професійної діяльності та інноваційних методів господарювання в умовах глобальної конкуренції; надання студентам інтегрованих системних знань, які поєднують повноцінну фундаментальну економічну освіту з практичними навичками прийняття управлінських рішень, командної роботи, ведення переговорів та презентацій для професійної діяльності у сфері управління бізнесом.
Діяльність факультету визначається двома головними критеріями: 1) ринковий попит на фахівців відповідного профілю; 2) прогнозування потреб у спеціалістах з урахуванням світових тенденцій розвитку економіки.
Сучасні соціально-економічні процеси зумовлюють нову філософію менеджмент-освіти. Це випливає з існування якісно нового технологічного укладу, що базується на мережевому розвитку виробництва й управління, масовому використанні інформаційно-комунікаційних технологій, що визначає новий щабель сучасної цивілізації. Найважливішим активом високо-технологічної інформаційно-мережевої економіки стають не матеріальні ресурси, а знання, інтелект, інформація, інновації. Тільки така система менеджмент-освіти, що враховує ці процеси, може сприяти успішній професійній самореалізації у сфері менеджменту.
Власний бізнес і свобода дій — мрія багатьох сучасних людей. Ця ідея підтримується і з боку держави, адже малий і середній бізнес сьогодні розглядається як важливий резерв розвитку країни. Політика держави спрямована на розвиток і підтримку підприємництва. Отже, виникає необхідність у менеджерах нового формату — аналітично мислячих, які знаються на останніх управлінських технологіях, володіють стратегічним мисленням і здатністю ухвалювати нестандартні рішення.
Менеджери повинні бути однаково добре обізнані щодо економічної і практичної діяльності компанії, фінансової політики, корпоративної структури, внутрішніх і зовнішніх процесів життєдіяльності підприємства. У спектрі вмінь менеджера: створення ефективних схем функціонування процесів у межах його компетенції, організація та контроль роботи підрозділів. Кваліфікований менеджер здатний забезпечити ефективну роботу людей, налагодити в компанії збутову діяльність, маркетинг, залучити нових постачальників і дилерів, забезпечити якісний підхід до обслуговування клієнтів, вивести компанію на нові ринки збуту.
Місія факультету менеджменту — підготувати студентів для здійснення ефективного менеджменту в різних галузях суспільного виробництва за умов глобалізації та інтернаціоналізації бізнесу, навчити бачити можливості там, де інші бачать тільки проблеми, розвивати здібності оригінально і творчо мислити, дотримувати моральних принципів.
Головна мета — підготовка високопрофесійних менеджерів, які сприятимуть зростанню України як процвітаючої держави з конкурентоспроможною економікою, інтегрованою в глобальний економічний простір.
Як відомо, насамперед успіх приходить до підготовлених людей. Бути успішним у бізнесі — це означає бути цивілізовано мислячою і моральною людиною, володіти всебічними знаннями та вмінням бачити перспективу, швидко оцінювати ситуацію і творчо використовувати всі наявні можливості на шляху до успіху. Саме тому зусилля працівників факультету спрямовані на розвиток у студентів цих здібностей і вмінь.
Зважаючи на головний принцип організації та методичного забезпечення навчального процесу, — формування у студентів нового типу економічного мислення, знань і практичних навичок, необхідних суспільству в реальних ринкових умовах, центром уваги на факультеті є питання організаційно-навчального процесу.
Викладачі факультету активно виконують роботу щодо забезпечення навчального процесу власними навчальними та навчально-методичними доробками. Педагоги факультету є авторами навчальних посібників та монографій.
За роки існування факультету для студентів всіх форм навчання з напряму підготовки «Менеджмент» та «Маркетинг» підготовлено понад 300 методичних і навчально-методичних розробок з навчальних дисциплін кафедр.
Для студентів факультету розроблено навчально-методичні комплекси з урахуванням вимог кредитно-модульної системи. Створюється фонд електронних навчальних і навчально-методичних матеріалів з дисциплін кафедр. Поширена практика застосування елементів дистанційної освіти. Ефективність лекційних і практичних занять забезпечено завдяки таким інноваційним технологіям, як диференційоване навчання, колективно-групове навчання, ситуативне моделювання.
До викладання фахових навчальних дисциплін залучають іноземних професорів та провідних фахівців у сфері економіки менеджменту, маркетингу та ін.
Майбутня ефективна управлінська діяльність менеджера та маркетолога забезпечується на факультеті шляхом опти-мального поєднання теоретичної та практичної підготовки. Наскрізна програма передбачає низку різноманітних видів практик: навчальну практику з комп’ютерної техніки та програмування; виробничо-ознайомчу практику на підприємствах та організаціях з метою вивчення виробничо-господарської діяльності; виробничо-економічну практику з метою набуття навичок роботи в реальних виробничих умовах.
Випускники факультету менеджменту можуть працювати на таких посадах: менеджер із персоналу, інвестиційний менеджер, фінансовий менеджер, ризик-менеджер, бренд-менеджер, екаунт-менеджер, менеджер зі збуту, менеджер з реклами, PR-менеджер, маркетолог, менеджер готельно-ресторанного бізнесу, менеджер проектів, менеджер з митного оформлення товарів, фахівець з логістики, менеджер з транспорту, менеджер із зовнішньоекономічної діяльності, менеджер у організаціях туристично-рекреаційного бізнесу, спеціаліст з методів розширення ринків збуту, менеджер-економіст тощо.
Високий рівень теоретичної підготовки, широка гуманітарна освіченість, вміння аналізувати та використовувати наявну соціально-економічну ситуацію, вільне володіння іноземними мовами дозволяє випускникам факультету аграрного менеджменту обіймати високі відповідальні посади в різноманітних організаціях різних форм власності, успішно розпочинати власну справу та ставати індивідуальними підприємцями.
Усі викладачі факультету аграрного менеджменту постійно працюють зі студентами з метою їх залучення до науково-дослідницької діяльності.
Основне завдання зовнішніх зв’язків факультету — якісне вдосконалення методики і практики навчання та викладання до міжнародного рівня для інтегрування в європейську і світову системи освіти й науки за профілем діяльності, організація стажування викладачів і студентів за кордоном, підготовка тематик кандидатських і докторських дисертацій. Організація зовнішньоекономічних зв’язків факультету передбачає їх розвиток за чотирма основними напрямами: навчальний (навчально-виробнича практика, школи, курси, семінари, навчання і стажування в зарубіжних університетах); методичний (обмін та інтеграція навчальних планів, розробка спільних програм, підручників, посібників, спільне видання навчально-методичних праць, обмін викладачами, читання лекцій); науковий (підготовка дисертацій, участь у наукових конференціях, робота вчених у лабораторіях, на виробництві, спільні наукові програми, наукові праці); культурно-лінгвістичний (мови, культура, туризм). Орієнтирами розвитку напрямів мають бути розвинені моделі управління економікою, сучасні ефективні системи освіти і навчально-методичні програми.
Протягом останніх років викладачі факультету аграрного менеджменту підвищували свою кваліфікацію в західно-європейських університетах та інших освітянських установах.
В умовах соціально-політичної та економічної нестабільності, коли здійснюється формування ідеології незалежної української держави і лише окреслено основні шляхи духовного відродження, проблеми виховання молоді набувають особливої актуальності, вимагають зважених підходів, пошуків та впровадження нових форм, методів, засобів виховної роботи зі студентами.
Система освіти та виховання молоді на факультеті аграрного менеджменту покликана створити умови для розвитку особистості й творчої реалізації кожного студента, виховання фахівців, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, зберігати та примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати нашу незалежну, демократичну правову державу з конкурентоспроможною економікою як невід’ємну складову європейської та світової спільноти.
Виховний аспект наявний як у навчальному процесі, так і в різноманітних позанавчальних заходах.
В. П. Галушко — завідувач кафедри, член-кореспондент НААН. Заслужений діяч науки і техніки України.
У 1971 р. закінчив УСГА, отримавши кваліфікацію економіста-математика. У 1991 р. закінчив Міжнародний інститут менеджменту.
З 1995 до 2001 р. — перший декан факультету аграрного менеджменту. З 1996 до 2011 р. — директор Навчально-наукового інституту бізнесу. Кафедру адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності очолював з 1992 до 2006 р. та з 2011 р. і до сьогодні.
Проф. В. П. Галушко з 1993 до 2017 р. був головою спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата економічних наук. Наукова школа вченого налічує 8 докторів та 25 кандидатів економічних наук. Є автором понад 150 науково-методичних праць, зокрема 16 монографій, підручників та посібників.
Стажувався та брав участь у міжнародних конференціях у США, Бельгії, Німеччині, Чехії, Словаччині, Китаї, Республіці Корея, Франції та інших країнах.
Нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани» (2004), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004).
Підрозділ створено в 1992 р. як кафедру світового сільського господарства та зовнішньоекономічної діяльності (до 2014 р.) з метою підготовки фахівців у сфері зовнішньоекономічної діяльності для аграрного сектору економіки України.
Професорсько-викладацький колектив кафедри забезпечує підготовку фахівців ОС «Бакалавр» і «Магістр» за напрямами «Менеджмент» на денній та заочній формах навчання (спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Менеджмент організацій» та «Адміністративний менеджмент»). Значну частину дисциплін викладають англійською мовою в групах з англомовним навчанням.
Основні напрями науково-дослідницької роботи кафедри: дослідження кон’юнктури ринків сільськогосподарської продукції в Україні та країнах світу; вирішення проблем економічних відносин, пов’язаних із трансформацією сільського господарства України в умовах ринкової економіки; дослідження питань управління якістю агропродовольчої продукції України в умовах глобалізації світової економіки та проблем формування ринку землі в Україні.
Кафедра здійснює підготовку кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру і докторантуру. Проводять підготовку докторів та кандидатів наук за спеціальностями: 08.00.03. «Економіка та управління національним господарством»; 08.00.04. «Економіка та управління підприємствами». За період існування кафедри підготовлено 8 докторів та 28 кандидатів економічних наук.
Кафедра співпрацює з провідними ВНЗ Європи, Японії та США, а саме: Університетом Вагенінген (Нідерланди), Токійським сільськогосподарським університетом (Японія), Університетом м. Гент (Бельгія), Університетом імені Гумбольдта в Берліні (Німеччина), Університетом прикладних наук Вайєнштефан (Німеччина), Ангальт університетом м. Бернбург (Німеччина), Словацьким аграрним університетом м. Нітра (Словаччина), Ляйбніц Інститутом аграрного розвитку в Центральній та Східній Європі ІАМО (Німеччина), Університетами штатів Айова, Делавер, Мінесота, Луїзіана, Арканзас та Університетом Пурд’ю (США), Варшавським університетом наук про життя (Польща), Чеським університетом наук про життя (Чеська Республіка), Краківським аграрним університетом (Польща), Шент Істванським університетом (Угорщина).
Між кафедрою та Університетом прикладних наук Вайєнштефан (Німеччина) реалізується спільна магістерська програма «Master of Business Administration in Agriculture (MBA-agr)», випускники якої отримують подвійні дипломи про освіту від обох навчальних закладів. Це єдина Міжнародна магістерська програма, що має Міжнародну акредитацію ACQUIN. Заочна Міжнародна магістерська програма AgriMBA також захищена міжнародною акредитацією Міжнародної ради AgriMBA ICA. Щорічно студенти, яких випускає кафедра, мають можливість проходити стажування у фермерських господарствах Швейцарії, Ірландії, Данії, Німеччини, Норвегії, Фінляндії та інших країн.
В. П. Горьовий — завідувач кафедри. Заслужений працівник освіти України.
Народився 20 квітня 1951 р. в с. Драбівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. В 1989 р. закінчив аг-рономічний факультет Білоцерківського сільськогосподарського інституту.
Високопрофесійний викладач. Упродовж 15 років читає лекції з дисциплін «Біржова діяльність», «Стратегічний мене-джмент», «Операційний менеджмент», «Управління в кооперативних формуваннях» студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр»; проводить наукову і методичну роботу.
Автор і співавтор приблизно 130 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць. Під його керівницт-вом підготовлено та захищено 4 кандидатські та 1 докторську дисертацію.
Кафедру створено в 1973 р. як кафедру управління сільськогосподарським виробництвом (до 1996 р.). Засновником кафе-дри став д.е.н., проф., заслужений діяч науки і техніки України Й. С. Завадський, який завідував нею протягом 30 років.
Уперше в Україні на кафедрі впроваджено основи наукового менеджменту та маркетингу. З 2004 р. кафедру менедж-менту ім. проф. Й. С. Завадського очолює д.е.н., проф., заслужений працівник освіти України В. П. Горьовий.
Кафедра є випусковою і здійснює підготовку студентів напряму «Менеджмент» ОС «Бакалавр» і «Магістр», які навча-ються на факультеті аграрного менеджменту.
На кафедрі проводиться активна наукова робота. Так, вчені кафедри підготували 9 докторів та 52 кандидати наук, ле-вову частку роботи здійснив один із засновників кафедри — д.е.н., проф. О. Д. Гудзинський. Викладачі кафедри виконують дослідження згідно з державною, а також ініціативною тематикою. До науково-дослідної роботи залучені студенти та аспіран-ти, які виступають з доповідями на засіданнях наукових гуртків, науково-практичних конференціях.
Кафедра менеджменту ім. проф. Й. С. Завадського традиційно підтримує тісний зв’язок із виробництвом. Впрова-дження наукових досліджень у виробництво здійснюють шляхом публікацій, надання консультаційної допомоги сільськогос-подарським підприємствам та об’єднанням, зокрема відокремленим підрозділам НУБіП України «Великоснітинське навчаль-но-дослідне господарство імені О. В. Музиченка», «Агрономічна дослідна станція» і НДГ «Ворзель», проведення науково-виробничих конференцій.
Працівники кафедри організовують виїзні навчальні класи на таких наукових і виробничих базах: Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського; сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Зерновий», «Доб-робут Андріївки», сімейна ферма «Куриленко», демонстраційна ферма «Молочарське» тощо.
Також кафедра підтримує інтеграційні процеси розвитку управлінської науки та співпрацює з кращими ВНЗ Польщі, США, Канади тощо, де професорсько-викладацький колектив кафедри проходить стажування за програмами проектів: «ERASMUS MUNDUS»; «Faculty Exchange Program»; Польського національного комітету у справах ЮНЕСКО.
Значну роботу проводять з Канадським Шербрукським університетом зі впровадження в навчальний процес НУБіП України дисциплін з кооперації в сільському господарстві.
Л. В. Шинкарук — завідувач кафедри, член-кореспондент НААН України. Відмінник освіти України.
Народилася 30 вересня 1962 р. в с. Серафинці Городенківського району Івано-Франківської області. В 1986 р. закінчи-ла Львівський торгово-економічний інститут.
Знаний учений-економіст. У її наукових працях розвинуто наукову школу в галузі макроекономіки. Гідно представ-ляє наукові здобутки української науки на міжнародних економічних форумах у Німеччині, Франції, Румунії, країнах Вишег-радської четвірки.
Автор і співавтор понад 160 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць. Під її керівництвом моло-ді науковці успішно захищають дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора економічних наук.
За вагомі здобутки у сфері макроекономічних досліджень відзначена державною нагородою — орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2013).
Кафедру створено у 2016 р. з метою підготовки фахівців для роботи у сфері управління проектами та інвестиційною дія-льністю, дефіцит яких існує сьогодні на ринку праці та особливо відчувається у сфері агробізнесу.
Сьогодні у складі кафедри — 2 доктори та 10 кандидатів економічних наук, які поєднують викладацьку та наукову роботу. За два роки з часу заснування колектив кафедри підготував понад 20 підручників, посібників та інших навчально-методичних видань і більше ніж 100 публікацій у вітчизняних та міжнародних наукових виданнях.
Педагоги кафедри забезпечують викладання циклу управлінських дисциплін на факультетах аграрного менеджменту та інформаційних технологій, агробіологічному, гуманітарно-педагогічному, економічному та юридичному.
На кафедрі готують магістрів за освітньою програмою «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проек-тами», навчання розпочалося у 2017 р. Серед дисциплін: «Управління проектами та проектними ризиками», «Управління проектами Start-Up», «Ділова гра «Стратегічне управління проектами», «Ділова гра «Інвестиційна політика в АПК», «Міжна-родні програми та гранти», «Формування та розвиток проектної команди», «Проектний підхід в управлінні бізнесом», «Мак-роекономічний аналіз і стратегія інвестицій», «Джерела фінансування бізнес-проектів» та ін.
Кафедра проводить активну міжнародну діяльність з налагодження співробітництва з провідними навчальними закла-дами Європи. Вже сьогодні магістри нової освітньої програми «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проек-тами» мають можливість отримання подвійних дипломів згідно з угодами з Поморською академією (м. Слупськ, Польща) та Університетом Фоджа (Італія).
У вересні 2017 р. на кафедрі створено навчально-наукову лабораторію інвестиційного проектування, основними на-прямами діяльності якої є: організація тренінгів з написання проектів для студентів та аспірантів з використанням новітнього програмного забезпечення; проведення наукових досліджень з макроекономічного аналізу, економічної та продовольчої безпеки України, інвестиційної та інноваційної діяльності, проектного менеджменту.
У планах кафедри — розроблення спільно зі студентами бізнес-планів та інвестиційних проектів для університету і на замовлення бізнесу, експертна оцінка кількісних та якісних характеристик інвестиційних проектів та пошук інвесторів для їх реалізації.
Я. С. Ларіна — завідувач кафедри, член Української асоціації маркетингу.
Народилася 13 лютого 1972 р. в м. Києві. У 1994 р. закінчила економічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка.
Автор і співавтор понад 150 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць. Під її керівництвом підготовлено та успішно захищено кандидатські дисертації.
За вагомі здобутки у галузі маркетингу та вищої освіти України нагороджена Почесною грамотою НУБіП України (2016), Грамотою «За багаторічну працю, високий професіоналізм та значний особовий внесок у розвиток університету» (2015).
Кафедру створено у серпні 2002 р. для забезпечення АПК України фахівцями з маркетингу. У 2014 р. завідувачем кафедри призначено д.е.н., проф. Я. С. Ларіну.
У 2014 р. успішно пройдено акредитацію за спеціальністю «Маркетинг». У 2016 р. професори Я. С. Ларіна та Р. І. Буряк здійснили ліцензування спеціальностей третього освітньо-наукового рівня 075 «Маркетинг» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Це дало змогу продовжувати навчання в аспірантурі фахівцям з маркетингу і торгівлі.
На кафедрі здійснюється наукова робота, пов’язана із завданнями й напрямами основної діяльності. Протягом 2013–2017 рр. фахівці кафедри виконували науково-дослідну тему «Удосконалення методичного інструментарію маркетингової діяльності підприємств АПК». За результатами досліджень видано понад 20 колективних монографій, зокрема: «Сучасні маркетингові методи та інструменти в діяльності підприємств аграрного сектору» (за ред. Я. С. Ларіної, 2016 р.), «Міжнародна маркетингова діяльність вітчизняних молокопереробних підприємств на зарубіжному ринку: організаційно-методичне забезпечення» (О. І. Бабічева, А. В. Рябчик, 2016 р.), «Маркетингове реагування на глобалізаційні виклики» (2016 р.), «A New Role of Marketing and Communication Technologies in Business and Society: local and global aspects» (Edited by Y. Larina, О. Romanenko, 2015), «Маркетингове забезпечення підприємств цукрової галузі» (Я. С. Ларіна, О. В. Четверик, 2017 р.), «Удосконалення методичного інструментарію маркетингової діяльності підприємств агропромислового комплексу України: тенденції розвитку» (2017 р.), «Дослідження кон’юнктури ринків агропродовольчої продукції» (Р. І. Буряк, С. В. Кузьменко, 2017 р.) тощо. Опубліковано «Економічний енциклопедичний словник» у 2-х томах, довідник «Методи наукових досліджень в економіці», понад 100 статей у фахових виданнях, 25 статей у зарубіжних виданнях, більш як 200 тез доповідей.
У 2016–2017 рр. кафедра провела Міжнародну конференцію «Маркетинг і логістика в агробізнесі»; І та ІІ студентські науково-практичні конференції «Напрями розвитку маркетингу в аграрному секторі економіки». Було підготовлено та подано наукові проекти в МОН України «Маркетингове забезпечення розвитку ринку біоенергетики».
Навчальний процес на кафедрі повністю забезпечений підручниками та посібниками. Зокрема, лише за останні роки підготовлено і видано підручники «Маркетинг» (2007), «Маркетингова товарна політика» (2012), «Політекономія» (2016), «Рекламний менеджмент» (2017), «Міжнародний маркетинг» (2017); посібники «Маркетинг» (2014), «Поведінка споживача» (2014), «Міжнародний маркетинг» (2015), «Маркетингова цінова політика» (2011, 2016), «Світова економіка і торгівля» (2010), «Міжнародні економічні відносини» (2013), «Рекламний менеджмент» (2014).
М. П. Талавиря — завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор.
Народився 15 листопада 1964 р. в смт Талалаївка Чернігівської області. У 1992 р. закінчив економічний факультет УСГА за спеціальністю «Економіка та організація виробництва».
Високопрофесійний викладач. Упродовж 25 років читає лекції з дисципліни «Макроекономіка».
Автор і співавтор більше ніж 120 наукових публікацій з розвитку біоекономіки, біосоціальної економіки та управління природокористуванням. Під його керівництвом підготували та успішно захистили роботи 4 кандидати наук і 1 докторант За вагомі здобутки в розвитку біосоціальної економіки та управління природокористуванням нагороджений золотою медаллю Міністерства аграрної політики та продовольства України. Є автором Концепції розвитку біоекономіки до 2025 р. в Україні, яка була подана на розгляд в Мінагрополітики та продовольства України.
Кафедру створено в 1954 р. як кафедру політекономії (до 1993 р.). Першим її завідувачем був к.е.н. Л. Ю. Овдієнко (до 1961 р.). Потім кафедру очолював к.е.н., доц. К. О. Розвадовський (1961–1977). Наступним завідувачем кафедри став к.е.н., проф. В. О. Білик (1977–2001). У 2001 р. кафедрою керував к.е.н., доц. С. М. Кваша, а з 2002 р. — к.е.н., доц. М. М. Рудий. Нині кафедру очолює д.е.н., проф. М. П. Талавиря.
На кафедрі працює висококваліфікований викладацький склад: д.е.н., проф. М. П. Талавиря, д.е.н., доц. В. В. Байдала, кандидати економічних наук, доценти М. М. Рудий, О. В. Пащенко, О. М. Коваль, І. О. Гуща, Н. К. Болгарова, В. П. Гаврилюк, В. М. Бутенко, Ю. Г. Власенко, Т. О. Музиченко.
Навчально-методична робота на кафедрі спрямована на постійне підвищення якості підготовки студентів за ОКС «Бакалавр» і «Магістр». На кафедрі викладають навчальні дисципліни: «Політекономія», «Макроекономіка», «Мікроеконо-міка», «Економічна теорія», «Історія економіки та економічної думки» за всіма напрямами підготовки студентів в університе-ті (ОС «Бакалавр»). Дисципліни «Макроекономіка» і «Мікроекономіка» викладають англійською мовою. Навчальний процес забезпечений програмами, методичними розробками, підручниками, посібниками та електронними навчальними курсами з усіх дисциплін, які викладають на кафедрі.
Науковці кафедри працюють над проблемами формування конкурентного ринкового середовища, відтворення ресур-сного потенціалу та ефективності його використання, розвитку біоекономіки та біоенергетики. За останні п’ять років опуб-ліковано понад 120 наукових праць, з яких 8 монографій та 5 навчальних посібників з грифами Міністерства освіти і науки України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Навчально-наукова лабораторія економічної теорії та біоекономіки, яка входить до структури кафедри економічної теорії факультету аграрного менеджменту, створена згідно з Наказом ректора у 2017 р. Лабораторія займається розроблен-ням і впровадженням сучасних європейських програм.
На кафедрі активно функціонує студентський науковий гурток «Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні», який створено в 2015 р. Здійснюється активна підготовка до всеукраїнських студентських олімпіад з дисципліни «Економічна теорія».
Кафедра співпрацює з іншими науковими та навчальними закладами, зокрема КНУ ім. Т. Шевченка, КНЕУ, НУ «Києво-Могилянська академія», ННЦ «Інститут аграрної економіки» УААН, КНТЕУ.