О. С. Яра — декан факультету, академік Міжнародної академії освіти і науки, член Союзу юристів України.
Народилася 26 жовтня 1976 р. в с. Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області. Вищу освіту здобувала протягом 1994–1999 рр. на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство».
Високопрофесійний педагог і науковець, майстерний керівник та організатор. Завдяки зваженим рішенням, великим здібностям, енергії та досвіду Олени Сергіївни факультет посів належне місце у структурі НУБіП України і серед осередків вищої юридичної освіти України.
О. С. Яра має заслужений авторитет і повагу серед науково-педагогічних працівників і студентів НУБіП України. На високому науковому й методичному рівнях, а також згідно з сучасними вимогами вищої школи, вона читає лекції та проводить практичні заняття. Добре володіє інноваційними освітніми методами і технологіями, активно використовує їх у своїй роботі. Пропагує правові знання і правосвідомість. Підготувала чотири кандидати юридичних наук, які успішно захистили кандидатські дисертації та отримали дипломи кандидата юридичних наук.
Автор понад 90 наукових і навчально-методичних публікацій, з них: навчальні посібники та підручники з грифом МОН України, монографії, наукові статті у фахових виданнях України і зарубіжних виданнях, коментарі до нормативно-правових актів.
За плідну працю неодноразово відзначалася різноманітними державними та галузевими нагородами: Подякою Міністерства освіти і науки України, Грамотою Верховної Ради України (2016), По-чесною грамотою Кабінету Міністрів України (2014), Почесною грамотою Союзу юристів України (2016), Подякою Київського міського голови (2017) та багатьма іншими.
Історія юридичного факультету сягає своїм корінням 50-х рр. ХХ ст., коли група вчених-правників працювала у складі кафедри економіки Української сільськогосподарської академії. Проголошення незалежності України в 1991 р. розпочало епоху економічних і правових реформ. На порядок денний були висунені актуальні потреби села та аграрного виробництва, що об’єктивно зумовило використання правової складової у їх вирішенні та розширенні переліку правових дисциплін, які викладали у виші. Це, своєю чергою, зумовило створення у 1991 р. на факультеті аграрного менеджменту самостійної кафедри аграрного права, яка у 2000 р. була перейменована на кафедру правознавства. Професорсько-викладацький колектив кафедри почав активно викладати правові дисципліни на всіх факультетах університету. Свої знання студентам-юристам передавали видатні вчені-правознавці: академіки Академії правових наук України В. З. Янчук, О. А. Підопригора, В. І. Семчик; кандидати юридичних наук, доценти А. К. Крикунов, О. В. Майданик, І. М. Миронець; ст. викл. В. І. Мальований.
Глобалізація та євроінтеграція, проведення земельної реформи в державі зумовили кардинальні зміни в економіці аграрного сектору на початку ХХІ ст. і окреслили нові вектори їх правового забезпечення, а також спричинили необхідність підготовки висококваліфікованих фахівців для їх правового обслуговування. Зусиллями тогочасного керівництва та видатного вченого-правознавця, фундатора науки аграрного права в Україні, заслуженого діяча науки і техніки України, почесного професора Національного аграрного університету, академіка Академії правових наук України, д.ю.н., проф. В. З. Янчука, згідно з наказом ректора Національного аграрного університету від 5 вересня 2001 р. № 358, був створений юридичний факультет НАУ.
Першим деканом юридичного факультету призначено В. М. Єрмоленка, який спрямував головні зусилля на формування та забезпечення навчальних програм, кадрове наповнення трьох новостворених кафедр.
З 2003 до 2010 р. факультет очолював к.ю.н., а нині — д.ю.н., проф., заслужений юрист України В. І. Курило. Під його керівництвом на новий якісний рівень було виведено наукову роботу (започатковано і введено до переліку фахових видань з юридичних наук «Науковий вісник НУБіП України. Серія: «Право», відкрито спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій), значно активізовано навчально-методичну (ліцензовано та акредитовано спеціальність «Правознавство» за ОКР «Бакалавр», «Спеціаліст» і «Магістр») та культурно-виховну діяльність, сформовано стабільний висококваліфікований кадровий склад кафедр факультету, що стало головною передумовою належної підготовки фахівців-правознавців.
З 2010 р. юридичний факультет очолює к.ю.н., доц. О. С. Яра. Вона ініціювала та реалізувала збільшення ліцензійного обсягу підготовки фахівців ОС «Магістр», розширення тематики магістерських програм і спеціалізацій, за якими здійснюють підготовку наукових кадрів, створення Ради роботодавців та заснування двох кафедр (спільно з директором ННІ земельних ресурсів та правознавства, проф. В. І. Курилом). Заступником декана з 2010 р. працює к.ю.н., доц. О. А. Улютіна.
Навчальний процес спрямований на ефективну підготовку та виховання фахівців юридичного профілю на основі сучасних стандартів освіти, адаптованих до кращих світових освітніх програм. Головна ціль такої підготовки — подальша трудова діяльність у ринковому середовищі всіх організаційно-правових форм господарювання незалежно від форм власності, здатність випускника реально вирішувати проблеми юридичного забезпечення різних сфер суспільної діяльності з акцентом на аграрні, земельні та екологічні правовідносини.
Найважливішою метою діяльності юридичного факультету є оптимізація роботи щодо фундаментальної, теоретичної та професійно-орієнтованої підготовки фахівців юридичного спрямування, проведення науково-дослідної, інформаційно-консультаційної діяльності, розроблення і впровадження інноваційних технологій, поглиблення міжнародного співробітництва, входження системи вищої освіти в європейський і світовий освітній та науковий простір, що передбачає використання передового вітчизняного та зарубіжного досвіду, сучасних педагогічних технологій і сучасної матеріально-технічної бази.
Науково-педагогічні працівники кафедр факультету проводять наукові дослідження з досить широкого кола проблем юридичної науки, віддаючи перевагу проблемам аграрного, земельного та екологічного права, а саме: проблемам застосування земельного законодавства, правового становища сільськогосподарських підприємств ринкового типу, юридичної відповідальності за порушення земельного та екологічного законодавства, права власності селянського (фермерського) господарства, правового регулювання виробничо-господарської та фінансово-кредитної діяльності в аграрному секторі, аграрно-договірних зобов’язань та зміцнення договірної дисципліни, адміністративно-правових досліджень в аграрному секторі економіки та сфері земельних ресурсів.
У зв’язку зі зростанням чисельності охочих навчатися за напрямом підготовки «Право», адміністрація прийняла рішення про розширення освітньої діяльності, а саме збільшення ліцензійних обсягів прийому студентів ОС «Бакалавр» та «Магістр».
Юридичний факультет розвивається і в міжнародному напрямі. Науково-педагогічні працівники факультету та студенти активно беруть участь у міжнародних наукових і науково-практичних конференціях, семінарах, тренінгах, круглих столах. Зокрема, з 2016 р. студенти факультету в межах програми академічної мобільності паралельно навчаються в зарубіжних університетах, а чотири іноземні студенти здобувають вищу юридичну освіту в НУБіП України. Третину дисциплін на факультеті викладають англійською мовою.
Юридичний факультет виборов право на реалізацію проекту «Екологічна політика і право ЄС» за програмою Erasmus+ напряму Жана Моне, в межах якого планується розробити новий однойменний навчальний курс, написати навчальний посібник та провести низку міжнародних конференцій з цієї проблематики.
З 2016 р. на юридичному факультеті НУБіП України функціонує представництво Центру німецького права юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.
В. О. Качур — завідувач кафедри.
Народилася 6 вересня 1974 р. в м. Буськ Львівської області. У 1996 р. закінчила юридичний факультет ЛДУ ім. Івана Франка, а в 2000 р. — заочну аспірантуру цього ж вишу. Викладацьку діяльність розпочала в 2000 р. на посаді асистента кафедри теорії та історії держави і права. З 2002 р. була викладачем Правничого коледжу ЛНУ ім. Івана Франка. У 2003 р. захистила кандидатську дисертацію. З 2003 р. і дотепер працює на кафедрі теорії та історії держави і права НУБіП України, пройшовши шлях від старшого викладача до завідувача кафедри.
Автор 3 навчальних посібників (2 з грифом МОН України), 8 робочих програм, 40 навчально-методичних розробок, а також 6 атестованих електронних навчальних курсів, адаптованих для різних форм навчання. Опублікувала 1 монографію, 34 наукові статті, 33 тез доповідей. Здійснює керівництво науковою роботою студентів, є членом організаційних комітетів із проведення міжнародних, всеукраїнських і внутрішньо вишівських науково-практичних конференцій та інших тематичних заходів.
Кафедра була створена для забезпечення належної підготовки фахівців за спеціальністю «Правознавство» у складі юридичного факультету згідно з наказом ректора Національного аграрного університету від 5 вересня 2001 р. № 358. Першим завідувачем був к.ю.н., доц. П. Д. Біленчук. Викладачами-першопрохідцями стали: д.ю.н., проф. О. А. Підопригора, к.і.н. І. М. Панов, к.ю.н. С. В. Кудін, ас. Ю. С. Петлюк.
У липні 2002 р. кафедру очолив к.ю.н., с.н.с. М. І. Малишко. Під його керівництвом налагоджено наукову і навчально-методичну роботу кафедри.
Починаючи із січня 2004 р. і дотепер, кафедру очолює к.ю.н., доц. В. О. Качур. З її ініціативи в навчальні плани введено такі правові дисципліни: «Основи науково-правових досліджень», «Історія політичної і правової думки в Україні», «Порівняльне правознавство», «Проблеми теорії права». У березні 2004 р. створено студентський науковий гурток з історії держави і права зарубіжних країн, а в 2006–2007 н. р. з’явився ще один гурток з теорії держави і права.
25 червня 2007 р., згідно з наказом ректора університету № 378, кафедру перейменовано на кафедру конституційного права та правознавства. 1 вересня 2012 р. кафедрі було повернено початкову назву — теорії та історії держави і права (наказ ректора від 3 березня 2012 р. № 180).
Викладачі кафедри забезпечують підготовку майбутніх юристів із таких дисциплін: «Теорія держави і права», «Історія держави і права України», «Історія держави і права зарубіжних країн», «Юридична деонтологія», «Проблеми теорії права», «Нормотворча техніка», «Філософія права», «Тлумачення права». Також викладають «Правознавство» та «Правову культура особистості» на інших факультетах НУБіП України. У жовтні 2012 р. кафедра ініціювала щорічне проведення «Тижня правових знань у НУБіП України».
Кафедра своїм головним завданням визначила забезпечення викладання навчальних дисциплін англійською мовою.
Наукові дослідження вчені кафедри проводять за такими напрямами: 1) теоретико-методологічні проблеми та практичні аспекти формування правової культури особи в Україні (доц. В. О. Качур); 2) теоретико-методологічні та практичні аспекти оцінки ефективності законодавства (доц. В. О. Качур); 3) актуальні проблеми української правової думки (доц. Л. С. Протосавіцька); 4) історія становлення та розвитку земельної правової науки (доц. І. М. Єрмоленко); 5) правова охорона лісів (к.ю.н. О. А. Козачук); 6) правовий захист прав людини (доц. О. І. Логвиненко, доц. І. І. Шемелинець).
За час існування кафедри видано 20 монографій (із них 11 — одноосібні), 6 підручників з грифом МОН України (у співавторстві), 7 навчальних посібників (із них 5 — одноосібні), 5 довідників (із них 1 — одноосібний), 1 колективну брошуру; опубліковано понад 200 наукових статей і 150 тез доповідей; створено близько 90 навчально-методичних розробок; отримано 9 патентів; атестовано 14 ЕНК; організовано 3 міжнародні і 17 внутрішньо вишівських конференцій; захищено 1 докторську та 10 кандидатських дисертацій.
В. М. Єрмоленко — завідувач кафедри.
Народився 18 березня 1964 р. в м. Кадіївка Луганської області. У 1986 р. закінчив економічний факультет УСГА, а в 2001 р. — КНУ ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Правознавство». З 1999 р. — професійний викладач.
Автор і співавтор понад 200 наукових і навчально-методичних праць. Під його керівництвом підготовлено та успішно захищено 17 кандидатських і одну докторську дисертації.
Відзначений відомчими нагородами: Почесною грамотою НУБіП України (2011), премією імені Ярослава Мудрого НАПрН України (2011), Подякою МОН України (2014), Почесною грамотою НААН України (2014), Почесною грамотою КМУ (2016) та ін.
Кафедру аграрного права створено в 1996 р., а в 2001 р. її перейменовано на кафедру аграрного, земельного та екологічного права. Першим завідувачем кафедри став видатний учений та педагог, фундатор вітчизняної школи колгоспного і аграрного права, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії правових наук України, д.ю.н., проф. В. З. Янчук, на честь якого в 2006 р. кафедрі було надано сучасну назву.
Сьогодні кафедра є визнаним в Україні та за її межами провідним осередком юридичної науки в галузях аграрного, земельного та екологічного права.
Творчі результати співробітників кафедри були високо оцінені державою і науковою спільнотою. Премією Президента України для молодих вчених у 2014 р. нагороджено колектив викладачів кафедри (доценти М. А. Дейнега, Ю. А. Краснова, Т. С. Новак, О. Ю. Піддубний). Професор кафедри О. В. Гафурова у 2016 р. стала лауреатом Першої премії імені Святого Володимира Євразійської асоціації правничих шкіл та правників.
Наукові здобутки науково-педагогічних працівників постійно впроваджуються у навчальний процес, зокрема шляхом написання навчальної літератури. За час існування кафедри її працівники опублікували 3 підручники та 10 навчальних посібників, які були високо оцінені освітньо-науковою громадськістю. Так, колектив авторів підручника «Аграрне право України» в 2011 р. нагороджено престижною в юридичних колах премією імені Ярослава Мудрого Національної академії правових наук України за підготовку і видання підручників для студентів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти, а колектив авторів підручника «Ветеринарне право» — Золотою медаллю XXVII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО — 2015» у номінації «За краще навчальне видання».
Результатом проведення аграрної і земельної реформ стало значне розширення кола учасників аграрних відносин на основі величезної кількості приватних землевласників та аграрних товаровиробників, серед яких фермерські та особисті селянські господарства, сільськогосподарські товариства та ін. Таке становище безумовно потребує належного кадрового забезпечення юридичної складової сучасних аграрно-земельних ринкових відносин за рахунок підготовки фахівців з поглибленим вивченням відповідних навчальних дисциплін, які стануть конкурентоспроможними захисниками інтересів як окремих селян, так і масштабних агрохолдингів. З цією метою кафедра впроваджує в навчальний процес магістерські програми «Аграрне право», «Земельне право» і «Екологічне право», випускники яких є затребуваними на аграрному ринку і працюють на престижних посадах у спеціальних органах державної влади, приватних сільськогосподарських підприємствах, а також очолюють власні фірми з аграрно-земельного юридичного напряму.
Кращі випускники магістратури, які вирішили пов’язати своє життя з юридичною наукою, продовжують навчатися в аспірантурі та докторантурі за спеціальністю 12.00.06 «Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право». В університеті створено можливості для захисту кандидатських дисертацій у спеціалізованій вченій раді К 26.000.16 (голова — проф. В. М. Єрмоленко, вчений секретар — проф. О. В. Гафурова).
В. І. Курило — завідувач кафедри, академік та віце-президент Академії наук вищої освіти України, академік Міжнародної кадрової академії, заслужений юрист України, відмінник освіти України, лауреат премії імені Ярослава Мудрого, почесний професор ЗНУ, керівник секції правового забезпечення аграрної сфери та земельних відносин Відділення аграрної економіки та продовольства НААН.
Народився в 1961 р. на Черкащині. У 1986 р. закінчив УСГА за спеціальністю «Економіка та організація с/г виробництва»; у 1994 р. — Українську академію внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».
Автор і співавтор понад 300 наукових і навчальних праць, підготував 6 докторів і понад 60 кандидатів юридичних наук, започаткувавши школу адміністративно-правових досліджень в аграрній та природоресурсній сферах.
Відзначений Почесною Грамотою КМУ, Почесною Грамотою МОН України, Держкомзему України, Почесною грамотою та Подякою Київського міського голови, численними академічними нагородами, орденами УПЦ Київського Патріархату.
Кафедра адміністративного та фінансового права у складі юридичного факультету була створена згідно з наказом ректора Національного аграрного університету від 5 вересня 2001 р. № 358. З часу заснування кафедри до сьогодні її очолювали: к.е.н. В. М. Єрмоленко (2001–2002), д.ю.н., проф., чл.-к. Академії правових наук України В. Ф. Погорілко (2003), д.н.д.у., к.ю.н., проф. В. О. Шамрай (2006–2009), к.ю.н., доц. С. В. Слюсаренко (2013–2016), д.ю.н., проф. В. І. Курило (2003–2006, 2009–2013 рр., з 2015 р. і дотепер).
Кафедра забезпечує викладання таких фундаментальних правових дисциплін: «Адміністративне право», «Кримінальне право», «Фінансове право України», «Судові та правоохоронні органи України», «Криміналістика», «Кримінологія», а також низку інших як на юридичному, так і на інших факультетах НУБіП України.
У червні 2006 р. на кафедрі відкрито аспірантуру і докторантуру за спеціальністю 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право». З 2006 р. до 2009 р. кафедра адміністративного та фінансового права Національного аграрного університету також здійснювала підготовку кандидатів наук з державного управління за спеціальностями 25.00.01 «Теорія та історія державного управління», 25.00.02 «Механізми державного управління», 25.00.03 «Державна служба», 25.00.04 «Місцеве самоврядування».
За короткий термін штатний склад кафедри істотно поліпшився, що дало кадрову можливість у березні 2007 р. створити спеціалізовану вчену раду К 26.004.16 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за такими спеціальностями: 12.00.06 «Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право», 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право». Головами ради були науково-педагогічні працівники кафедри: у 2007–2009 рр. — проф. В. О. Шамрай, у 2009–2015 рр. — проф. В. І. Курило.
Науковці кафедри започаткували наукові дослідження адміністративних правовідносин в аграрній та природоресурсній сферах на сучасному етапі розвитку нашої держави. Підготовлено та захищено 7 докторських і понад 70 кандидатських дисертацій. Опубліковано більше ніж 150 наукових статей у фахових виданнях, понад 30 монографій.
Серед випускників аспірантури, докторантури та здобувачів кафедри адміністративного та фінансового права є відомі науковці, судді, державні службовці високого рангу, зокрема: 7 докторів юридичних наук: О. В. Баклан, О. Г. Бондар, В. І. Курило, С. С. Овчарук, О. Ю. Піддубний, С. П. Позняков, О. П. Світличний, суддя Верховного суду у відставці, к.ю.н., доц., заслужений юрист України П. В. Панталієнко, суддя Дніпровського районного суду м. Києва, к.ю.н. Н. В. Марфіна, перший заступник Голови Держфінмоніторингу України, к.ю.н., доц. І. М. Гаєвський, адвокат, який ввійшов у ТОП-500 України за 2016 р., к.ю.н. А. Ю. Тригуб.
О. Ю. Піддубний — завідувач кафедри.
Народився 23 травня 1979 р. в м. Києві. У 2001 р. з відзнакою закінчив юридичний факультет КНУ ім. Т. Шевченка. Упродовж десяти років читає лекції з дисциплін «Правове забезпечення якості та безпечності сільськогосподарської продукції», «Проблеми правовідносин у сфері біотехнологій», «Господарське право», «Право інтелектуальної власності», «Нотаріат в Україні» студентам ОС «Бакалавр» і «Магістр», а також слухачам ННІ післядипломної освіти НУБіП України; проводить наукову і навчально-методичну роботу.
У 2015 р. захистив докторську дисертацію на тему «Правовідносини у сфері біотехнологій».
Лауреат премії імені Ярослава Мудрого (2011) та премії Президента України для молодих вчених (2014). Є членом вченої ради, наукової ради та спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій юридичного факультету НУБіП України. Автор понад 100 публікацій.
Кафедра цивільного та господарського права створена згідно з наказом ректора НУБіП України від 1 квітня 2011 р. № 300 задля оптимізації структурних підрозділів ННІ земельних ресурсів та правознавства. Кафедру очолив д.ю.н., проф. О. П. Світличний. У 2012–2016 рр. кафедрою керувала к.ю.н., доц. Л. О. Панькова.
Метою навчального процесу на кафедрі цивільного та господарського права є ефективна індивідуальна підготовка та виховання сучасних фахівців, спроможних реально вирішувати повсякденні проблеми юридичного обслуговування клієнтів з різноманітних сфер людської діяльності.
Високоякісне проведення навчального процесу на кафедрі сьогодні забезпечують штатні 2 доктори та 6 кандидатів юридичних наук, які повністю відповідають профілю і напрямам діяльності кафедри.
За цей час структурний підрозділ започаткував міжнародну діяльність, зокрема налагоджені взаємозв’язки з науковцями Університету Фоджа (Італія).
Нині науково-педагогічні працівники кафедри цивільного та господарського права спрямовують свою діяльність на виконання таких завдань: реалізація освітньо-професійних програм, навчальних планів підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців; формування у майбутнього фахівця професійної компетентності, громадянської позиції щодо оцінки суспільних явищ; забезпечення прав і свобод людини та громадянина; розробка і впровадження нових форм, методів і технологій навчання; організація самостійної роботи студентів та слухачів через систему індивідуальних занять і консультацій; організація взаємодії з іншими навчальними закладами, проведення спільних засідань кафедр, «круглих столів», підготовка та видання наукової та навчально-методичної літератури; проведення професійно орієнтаційної роботи та участь у професійно орієнтаційних заходах факультету та ін.
На кафедрі цивільного та господарського права викладають такі навчальні дисципліни: «Основи римського права», «Цивільне та сімейне право», «Цивільний процес», «Господарське право», «Господарський процес», «Нотаріат в Україні», «Цивільно-процесуальні документи», «Право інтелектуальної власності», «Договірне право», «Конкурентне законодавство» для студентів денної та заочної форм навчання ОС «Бакалавр» і «Магістр».
Кафедра цивільного та господарського права ввела до навчальних планів навчальні курси, які викладають англійською мовою.
У 2017 р. кафедра цивільного та господарського права відкрила нову спеціальність для підготовки магістрів — «Підприємницьке право». Програма дає можливість у сучасних економічних умовах готувати висококваліфікованих працівників для різних галузей сільського господарства.
В. В. Ладиченко — завідувач кафедри.
Народився 2 липня 1973 р. в м. Києві. У 1995 р. з відзнакою закінчив НПУ ім. М. П. Драгоманова. У 1998 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 2009 р. здобув науковий ступінь доктора юридичних наук.
Викладацьку діяльність у НУБіП України розпочав у вересні 2010 р. як професор кафедри конституційного права та правознавства. У травні 2012 р. очолив новостворену кафедру міжнародного права та порівняльного правознавства. З 2011 до 2014 р. виконував обов’язки директора НДІ землекористування та правового регулювання майнових і земельних відносин. З січня 2015 р. і дотепер — заступник декана юридичного факультету з наукової роботи.
Усього в творчому доробку В. В. Ладиченка нараховується більше ніж 110 публікацій, із яких: понад 80 наукового та понад 30 навчально-методичного характеру. Зокрема, 3 одноосібні монографії, 4 підручники, рекомендовані МОН України (у співавторстві), статті у фахових виданнях і тези конференцій.
Нагороджений нагрудними знаками «Відмінник освіти України» та «За наукові та освітні досягнення» МОН України.
Кафедра заснована в 2012 р. з метою вдосконалення підготовки правників. Її першим завідувачем став проф. В. В. Ладиченко. На кафедрі забезпечується викладання фундаментальних правових дисциплін, серед яких: «Міжнародне публічне право», «Міжнародне приватне право», «Державне право зарубіжних країн», «Порівняльне правознавство», «Конституційне право України», «Основи науково-правових досліджень», «Міжнародно-правове забезпечення продовольчої безпеки», «Міжнародно-правові засади інтеграційних процесів» та ін.
На кафедрі працюють: д.ю.н, проф. В. В. Ладиченко, д.ю.н., проф. І. В. Гиренко, к.ю.н, доц. Л. О. Головко, к.ю.н, доц. С. О. Кідалов к.ю.н, доц. Є. В. Шульга, ас. І. С. Фещенко.
Колектив кафедри бере участь у міжнародних і національних науково-практичних конференціях, видає статті у фахових наукових журналах, займається написанням навчальних і науково-практичних посібників тощо.
З 2012 до 2016 р. було видано 4 одноосібні монографії, 7 розділів у колективних монографіях, один розділ у зарубіжній монографії, понад 20 наукових статей (із них 6 — у зарубіжних фахових виданнях, зокрема, одна в Scopus (автор — д.ю.н., проф. І. В. Гиренко), 25 тез доповідей (із них 3 — у зарубіжних виданнях).
Завдяки кафедрі організовано проведення 3 міжнародних і 1 всеукраїнської конференцій на базі юридичного факультету (Міжнародна науково-практична конференція «Забезпечення прав людини в міжнародному та національному законодавстві» (м. Київ, 12 грудня 2012 р.); Міжнародна науково-практична конференція «Забезпечення прав людини в міжнародному та національному законодавстві» (м. Київ, 29 листопада 2013 р.); Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку національного законодавства» (м. Київ, 15–16 травня 2014 р.); Всеукраїнська науково-практична конференція «Права людини в міжнародному та національному законодавстві» (м. Київ, 10 грудня 2015 р.).
На кафедрі функціонують два студентські наукові гуртки: «Державне право зарубіжних країн» (керівник — доц. Л. О. Головко) та «Конституційне право України» (керівник — проф. В. В. Ладиченко), а також Юридична клініка «Захист та справедливість» (керівник — доц. С. О. Кідалов).
Кафедра ввела до навчальних планів навчальні курси, які викладають англійською мовою.
У 2015–2016 рр. колектив кафедри виконав науково-дослідну роботу на замовлення МОН України на тему «Правове забезпечення якості і безпеки питної води».
У межах програми Erasmus+ напряму Жана Моне кафедра виконує проект «Європейська екологічна політика і право». Термін виконання — 2016–2019 рр.
У 2017 р. на кафедрі розпочалося виконання науково-дослідної роботи на замовлення МОН України на тему «Інформаційно-правове забезпечення екологічної складової національної безпеки України».
У 2016 р. д.ю.н. І. В. Гиренко, згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2016 р. № 509/2016, отримала премію Президента України для молодих вчених.
С. О. Кідалов — керівник клініки, член Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України.
Народився 26 лютого 1988 р. в м. Бердянську Запорізької області. У 2010 р. закінчив юридичний факультет НУБіП України.
У вересні 2013 р. зарахований асистентом кафедри теорії та історії держави і права НУБіП України. З 2014 р. — старший викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства. Автор і співавтор приблизно 25 наукових, науково-методичних і навчально-методичних праць.
За вагомі здобутки як у навчальній, так і в практичній роботі в Юридичній клініці нагороджений Подякою НУБіП України (2016) та Дипломами НУБіП України (2016, 2017) за участь у наукових заходах.
У2008 р. на юридичному факультеті НУБіП України як база для практичного навчання та проведення навчальної практики студентів старших курсів була створена Юридична клініка, яку очолив В. В. Науменко.
Починаючи з 2016 р. Юридичною клінікою керує доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства С. О. Кідалов. Під керівництвом науковця цей структурний підрозділ тричі здобував І місце в судових дебатах серед вищих навчальних закладів м. Києва, брав участь у Національній олімпіаді з консультування, де увійшов у десятку кращих юридичних клінік в Україні, переміг у судових дебатах «Justice Battle», національних олімпіадах з консультування, круглих столах та інших заходах цього рівня, отримав Диплом І ступеня за досягнення як у науковій сфері, так і за юридичну допомогу для населення, став почесним членом Асоціації юридичних клінік України, співпрацює з центрами з надання безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції України та постійно бере участь у різних заходах за підтримки: Міністерства юстиції України, Української Гельсінської спілки з прав людини, Асоціації юридичних клінік України та багатьох інших організацій.
У лютому 2017 р. Юридичній клініці надано власну назву — «Захист та справедливість».
Сьогодні студенти, котрі є консультантами, під керівництвом викладачів надають безоплатні юридичні послуги і водночас набувають правових навичок. За час своєї роботи Юридична клініка «Захист та справедливість» НУБіП України зарекомендувала себе як авторитетний суб’єкт у сфері юридичної допомоги та надійний партнер у юридично-клінічному русі.
За результатами діяльності Юридичної клініки «Захист та справедливість», у 2016–2017 н. р. найкращі студенти-консультанти (Віктор Барановський, Анна Больботенко, Дмитро Павленко, Дмитро Саламаха та Вікторія Франчук) були нагороджені грамотами за вагомий внесок в організацію діяльності ЮК «Захист та справедливість» та за досягнення високих показників у галузі юридично-клінічного руху.
Члени юридичної клініки беруть активну участь у різноманітних освітніх та наукових заходах, одним із яких стала участь у конкурсі есе від Четвертого місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги м. Києва на тему «Права людини в механізмі розвитку України як демократичної та правової держави». Всього учасниками конкурсу стали понад 30 студентів (зокрема, й студенти ЮК «Захист справедливості» НУБіП України: Дмитро Саламаха, Дмитро Павленко, Богдана Сахно та Анна Больботенко), серед яких визначено авторів трьох найкращих есе. Зокрема, ІІІ місце посіла Анна Больботенко — студентка Національного університету біоресурсів і природокористування України, головний координатор ЮК «Захист та справедливості».
Юридична клініка «Захист та справедливість» стала одним із переможців VІ Фестивалю студентської науки — здобула диплом І ступеня під час представлення діяльності студентських гуртків на Фестивалі науки.
Координатори ЮК «Захист та справедливість» Сніжана Ткачук та Дмитро Саламаха, згідно з рішенням Виконкому Ради Київської міської організації Союзу юристів України від 15 травня 2017 р., були нагороджені почесними грамотами за активну участь в розвитку юридичної науки і освіти.