Науково-дослідний інститут
техніки та технологій
РОГОВСЬКИЙ
Іван Леонідович

Директор

Інститут створено в 2001 р. з метою проведення фундаментальних, пошукових і прикладних досліджень із актуальних проблем розроблення техніки і технологій для агропромислового комплексу та впровадження їх результатів у виробництво в тісному зв’язку з навчальним процесом; підготовки наукових кадрів через аспірантуру і докторантуру НУБіП України, підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників, атестації наукових співробітників; організації наукових і науково-виробничих видань та ін.

В різні роки НДІ очолювали професори: В. О. Дубровін, В. В. Козирський, В. С. Ловейкін, О. М. Берека, Г. А. Голуб, В. Д. Войтюк. Нині інститутом керує к.т.н., с.н.с. І. Л. Роговський.

Наукова концепція інституту спрямована на розроблення новітньої техніки, автоматизованих, інформаційних та електротехнологій для підприємств агропромислового комплексу.

Наукові дослідження співробітники НДІ проводять згідно з такими науково-технічними програмами:

– «Енергозабезпечення та енергоефективність в АПК»;

– «Новітні енергозберігаючі та ресурсозберігаючі технології в АПК»;

– «Інтелектуальні управляючі системи та робототехніка в АПК»;

– «Енергоаудит, надійність та ефективність електрообладнання в АПК».

Науково-технічні програми відповідають пріоритетним напрямам виконання науково-дослідних робіт:

– фундаментальні наукові дослідження за пріоритетним напрямом розвитку науки і техніки (найбільш важливі проблеми розвитку науково-технічного потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі);

– прикладні дослідження і науково-технічні розробки за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки (енергетика та енергоефективність, раціональне природокористування).

Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи працівників інституту спрямовані на:

– розроблення нових, модернізацію та удосконалення існуючих технічних засобів і технологічних процесів, які забезпечують підвищення ефективності використання технічних і біоенергетичних систем природокористування;

– створення комплексних систем природокористування задля екологічно безпечного органічного виробництва продукції та підвищення рівня власної енергетичної автономності;

– підвищення надійності використання технічних та біоенергетичних систем природокористування.

В інституті здійснюють підготовку докторів філософії та докторів наук за такими спеціальностями:

– 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»;

– 131 «Прикладна механіка»;

– 133 «Галузеве машинобудування»;

– 136 «Металургія»;

– 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»;

– 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»;

– 162 «Біотехнології та біоінженерія (технічні)».

До виконання досліджень активно залучають студентство. Результати наукових пошуків стають основою курсових, дипломних і магістерських робіт, використовуються в наукових публікаціях, доповідях на науково-практичних конференціях, які відбуваються в Україні та за її межами, а також під час підготовки патентів на винаходи. На кафедрах інституту функціонують 67 студентських наукових гуртків із різних напрямів. Міжнародна співпраця інституту здійснюється із вченими Канади, Італії, Франції, Польщі, Чехії, Румунії, Болгарії, Австрії, Латвії і Литви.

Активна діяльність із впровадження результатів наукових проектів пов’язана із технологіями компаній Kuhn Україна, John Deere, Titan Machinery, Claas, Манн+Хуммель Фільтрейшн Технологоджі Україна, Zeppellin Україна.

Наукова лабораторія технології наноматеріалів
Випробування нового зразка техніки