Науково-дослідний інститут
рослинництва і ґрунтознавства
КОВАЛИШИНА
Ганна Миколаївна

Директор

Інститут здійснює координацію наукових досліджень з актуальних питань сільськогосподарського виробництва; інноваційну діяльність; стандартизацію і сертифікацію технологій та продукції рослинництва; організацію навчально-наукових підрозділів; інтеграцію наукових досліджень і навчального процесу; підготовку наукових кадрів; забезпечення сучасного рівня виконання наукових досліджень; організацію і проведення конференцій; формування банку даних завершених розробок та їх упровадження у виробництво. Очолює НДІ д.с.-г.н., проф. Г. М. Ковалишина.

Основні наукові напрями: дослідження в галузі рослинництва і землеробства; пошук нових агротехнологій під час вирощування продукції рослинництва; переробка та зберігання зернових, технічних та інших культур; розроблення та впровадження інноваційних технологій у садівництві, овочівництві та закритому ґрунті; створення сортових ресурсів зернових, технічних, кормових, олійних, овочевих і плодово-ягідних культур; розроблення технологій виробництва, переробки, зберігання, стандартизації сировини та продукції рослинництва; ресурсозберігаючих і нанотехнологій; розрахунок норм добрив, систем удобрення, надання рекомендацій щодо їх ефективного впровадження, оцінка якості добрив; оцінка якості продукції рослинництва (вміст сухої речовини, цукристість, уміст загального азоту, фосфору, калію, нітратів, крохмалю, клітковини, жирів, вітамінів); оцінка якості земель та ґрунтів.

При інституті проводять підготовку фахівців вищої кваліфікації в аспірантурі та докторантурі за такими спеціальностями: «Загальне землеробство», «Гербологія», «Рослинництво», «Селекція і насінництво», «Овочівництво», «Агрохімія», «Агроґрунтознавтво».

На агробіологічному факультеті проходять підготовку 46 аспірантів.

В інституті діють 3 спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук за такими спеціальностями:

– 06.01.01 «Загальне землеробство (сільськогосподарські науки)»;

– 06.01.09 «Рослинництво (сільськогосподарські науки)»;

– 06.01.13 «Гербологія (сільськогосподарські науки)»;

– 06.01.05 «Селекція та насінництво (сільськогосподарські науки)»;

– 06.01.03 «Агроґрунтознавство і агрофізика (сільськогосподарські науки)»;

– 06.01.04 «Агрохімія (сільськогосподарські науки)»;

– 06.01.06 «Овочівництво (сільськогосподарські науки)».

Сучасні наукові досягнення обговорюють на засіданнях 20 наукових студентських гуртків, до роботи яких залучено понад 300 студентів.

Посіви еспарцету на дослідному полі
Селекційне поле озимої пшениці
Перевірка дослідів у лабораторіях «Агрономічної дослідної станції»
Огляд польових дослідів вчених кафедри землеробства та гербології