Боярський коледж
екології і природних ресурсів
КРОПИВКО
Сергій Володимирович

Директор коледжу, кандидат технічних наук, викладач-методист

С. В. Кропивко — директор коледжу, кандидат технічних наук, доцент, викладач-методист, нагороджений «Знаком пошани».

З вересня 1999 р. працював на посаді доцента кафедри сільськогосподарських машин Національного аграрного університету. У березні 2000 р. призначений директором Боярського сільськогосподарського технікуму Національного аграрного університету (тепер — Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярський коледж екології і природних ресурсів»).

Стратегічним напрямом у роботі С. В. Кропивка на посаді директора є поглиблення і закріплення позитивних результатів діяльності коледжу і втілення у життя заходів з розвитку навчально-методичної, наукової та матеріальної бази навчального закладу. Прогнозованість результатів, прозорість рішень, відповідальність за доручену справу — ось що визначає стиль його роботи з колективом.

У коледжі впроваджують нові актуальні спеціальності, які успішно проходять ліцензування і акредитацію. Здійснюється планування та організація ефективної системної профорієнтаційної роботи з урахуванням сучасних умов: розширення рекламної діяльності в соціальних мережах; охоплення більшого контингенту абітурієнтів та розширення географії контактів за допомогою інформаційних технологій.

З цією метою налагоджена тісна співпраця з відділом освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації. Учні шкіл разом зі студентами коледжу беруть участь у творчих конкурсах, фестивалях, виставках. Уже доброю традицією стало проведення Дня відкритих дверей.

Сьогодні коледж не лише намагається вижити в сучасних складних умовах, у період реорганізації системи вищої освіти, але й впевнено розвиватися, зберігаючи і примножуючи традиції, сформовані за весь період існування навчального закладу. Для цього необхідні відповідні кадри, гідне фінансування, ефективна організація навчально-виховного процесу, забезпечення набору студентів на всі спеціальності, зміцнення, розвиток матеріально-технічної бази, забезпечення робочими місцями випускників.

Сергій Володимирович сприяє забезпеченню якісного складу педагогічного колективу, навчанню у магістратурі, аспірантурі. Сьогодні в навчальному закладі працює 14 кандидатів наук, що складає 22% від загальної кількості педагогічних працівників. Відбувається забезпечення своєчасного і якісного підвищення кваліфікації. З метою підвищення професійного рівня педагоги беруть участь у творчих конкурсах, виставках, конкурсах педагогічної майстерності, науково-методичних конференціях, виставках методичних робіт. Налагоджена тісна і плідна співпраця з профільними кафедрами НУБіП.

Історія коледжу розпочалася зі створення Практичної школи бджільництва, садівництва і городництва, закладеної згідно з «Височайшим повелінням Государя Імператора» в червні 1902 p. Велику роботу з метою заснування закладу здійснили члени Південно-Російського товариства бджільництва на чолі з О. Х. Андріяшевим. У липні 1904 p. школу перебазовано з Києва в Боярку.

На початку 20-х рр. школу реорганізовано в середній спеціальний навчальний заклад, який згодом перейменовано на Технікум бджільництва і шовківництва. Підготовку бджолярів у технікумі проводили до 1952 p. Тоді ж розпочато підготовку агрономів-плодоовочівників та агрономів-рільників, а технікум перейменовано на Боярський сільськогосподарський технікум. У 1959 р. на базу закладу переведено Український республіканський заочний сільськогосподарський технікум. До 1997 p. технікум був галузевим центром України з навчально-методичного забезпечення молодших спеціалістів для сільського господарства без відриву від виробництва. Того ж року його перейменовано на Боярський сільськогосподарський технікум Національного аграрного університету. Згідно з наказом ректора від 15 грудня 2008 р. № 827 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 945 «Питання Національного аграрного університету», коледж було перейменовано на Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярський коледж екології і природних ресурсів».

У складі коледжу функціонують:

– два відділення: агроекології та економіки і технічне;

– відділ практичного навчання та сприяння працевлаштуванню;

– сім циклових комісій: інформаційних технологій і фізико-математичних дисциплін; гуманітарних і суспільних дисциплін; фізичного виховання та захисту Вітчизни; економічних дисциплін; еколого-природничих і сільськогосподарських дисциплін; землевпорядних дисциплін; лісогосподарських і садово-паркових дисциплін;

– адміністративно-господарська частина;

– навчально-виробничі підрозділи: ННВЛ земельно-кадастрових і проектно-пошукових робіт, ННВЛ ландшафтного дизайну, ННВЛ бджільництва, ННВЛ відкритого ґрунту, навчально-колекційно-дослідне поле, навчальні майстерні.


День вишиванки у Боярському коледжі екології і природних ресурсів

На базі коледжу працює кафедра екології агросфери та екологічного контролю НУБіП України.

Коледж готує фахівців на денній і заочній формах навчання за такими спеціальностями: «Геодезія та землеустрій», «Комп’ютерні науки», «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство», «Екологія», «Маркетинг», «Агрономія», «Менеджмент», «Фінанси, банківська справа та страхування».

У навчальному закладі працюють 59 викладачів, 14 з яких — кандидати наук і мають вищу кваліфікаційну категорію. Серед педагогічних працівників: 4 особи нагороджені нагрудними знаками МОН України «Відмінник освіти України», 1 — «Відмінник аграрної освіти України», 1 — «Знаком пошани», 1 — нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення»; 14 педагогам присвоєно педагогічне звання «викладач-методист», 5 — «старший викладач».

Коледж має належну матеріально-технічну базу та всі можливості для формування гармонійно розвиненої особистості. Студенти — постійні учасники спортивних, культурних, мистецьких заходів, інтелектуальних ігор, олімпіад, конференцій, круглих столів, тренінгів тощо. На базі коледжу проводять щорічний студентсько-учнівський Фестиваль творчих здобутків «Юність fest» і чемпіонат Києво-Святошинського району з інтелектуальної гри «Брейн-ринг».

Гордістю навчального закладу є учасники зльоту іменних стипендіатів і відмінників навчання «Лідери АПК — ХХІ століття». Серед іменних стипендій, які отримують студенти коледжу: Стипендія Президента України, Стипендія Верховної Ради України, Стипендія голови Київської облдержадміністрації, Стипендія імені Андріяшева.

Щасливі випускники
Дипломний проект, втілений на подвір’ї коледжу