Немішаївський
агротехнічний коледж
АЛЬОХІН
Володимир Ілліч

Директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук, доктор філософії в галузі державного управління, академік УАН

В. І. Альохін — заслужений працівник сільського господарства, Відмінник освіти України.

Громадський діяч, народний депутат України ІІІ скликання.

Нагороджений Почесними грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.

Хлібороб, учитель, лікар — це три професії, які завжди потрібні людям, бо сіють розумне, добре, вічне. Усі ці якості притаманні й В. І. Альохіну.

Очоливши коледж у 2015 р., він гармонійно влився в колектив і зумів згуртувати навколо себе однодумців, створити справжню команду професіоналів, націлених на високі результати. Різні за характером, за своїми уподобаннями, проте всі вони зійшлися в одному: об’єднатися навколо лідера, яким є директор коледжу В. І. Альохін, задля спільного вирішення важливих питань розвитку аграрної освіти, а також пошуку новаторських ідей, інноваційних технологій навчання і виховання студентської молоді, щоб досягнути вершин успіху.

Саме це поєднало дружню команду однодумців, здатну сумлінно працювати і перемагати, жити і творити не для себе — для коледжу, для суспільства, для процвітання нашої України. За ініціативою Володимира Ілліча відбувається грандіозна реконструкція студентського містечка: ремонт навчальних корпусів та гуртожитків, спортивного комплексу; постійно вдосконалюється освітній процес, який відповідає сучасним вимогам. Завдяки зусиллям директора оновлено базу машинно-тракторного парку, реконструйовано тваринницький комплекс.

Це все — завдяки Людині масштабного мислення, керманичеві аграрної освіти, що міцно тримає штурвал, бачить горизонти, за якими нові здобутки, нові перемоги; титанові праці — Володимиру Іллічу і його талановитому педагогічному та студентському колективам, які працюють як єдина сім’я, заради розвитку коледжу та процвітання нашої держави.

Полісся — чарівний, мальовничий край на північному заході України. У цьому поетичному, оспіваному в піснях і народних переказах краї, серед чудового парку та живописних ставів розташований ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж», який розпочав свою діяльність у 1912 р. із відкриття Мироцької сільськогосподарської школи. Тоді її учнями були 60 селянських дітей, навчально-матеріальну базу складали 68 га землі, будинок, де навчалися і проживали учні.

Після входження у 1997 р. до структури університету, новим кроком у діяльності коледжу стала організація ступеневої підготовки. Її впровадження дає можливість випускникам продовжувати навчання за скороченим терміном в НУБіП України.

Сьогодні фахову підготовку здійснюють 126 висококваліфікованих викладачів. Здобувають освіту 1660 студентів з різних куточків України. За всі роки освітянської діяльності випущено більше ніж 30 тисяч фахівців найпочеснішої на землі хліборобської професії.

Навчальну роботу в коледжі проводять за спеціальностями ОКР «Молодший спеціаліст» та ОС «Бакалавр» на денній та заочній (дистанційній) формах навчання. ОКР «Молодший спеціаліст»: «Економіка, фінанси, банківська справа та страхування»; «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; «Агрономія»; «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва»; «Водні біоресурси та аквакультура»; «Агроінженерія»; «Ветеринарна медицина»; «Транспортні технології (автомобільний транспорт)». ОС «Бакалавр»: «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; «Агроінженерія».


Педагогічний колектив Немішаївського агротехнічного коледжу, 2016 р.

Досягнення високого рівня підготовки майбутніх спеціалістів для сільського господарства можливе за умови впровадження дуальної системи освіти, що означає поєднання теорії та практики. З метою реалізації такої системи було створено: лабораторію тваринництва, лабораторію рослинництва, автополігон, кінно-спортивну школу, ветеринарну клініку, «Зооцентр», механізований машинно-тракторний двір із двома майстернями, механізований зерносклад. Налагоджено тісну співпрацю щодо проходження виробничих практик студентів у Німеччині.

До послуг студентів — сучасна матеріально-технічна база: світлі кабінети, лабораторії, аудиторії, бібліотека з читальною залою, спортивно-оздоровчий комплекс із тренажерними залами, спортмайданчиками, три гуртожитки, медпункт, стоматологічний кабінет, їдальня, актова зала.

Водночас життя коледжу — це не лише якісний навчальний процес, а ще й цікаве та корисне дозвілля: науково-пошукова робота, художня самодіяльність, гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси і, звичайно, перемоги.

Щороку студенти коледжу посідають призові місця в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, науково-практичних конференціях, Всеукраїнському фестивалі художньої творчості «Софіївські зорі» та Міжнародному фестивалі художньої творчості «Голосіївська весна». Команди студентів беруть участь у спортивних змаганнях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Цікава історія, багатотисячна кількість випускників, відомі науковці, висока громадянська позиція, патріотизм і любов до рідної землі — все це сучасність Немішаївського агротехнічного коледжу, який відзначив у 2017 р. 105 років від дня заснування.

Під час святкування 105-ї річниці коледжу
День знань, 2017 р.