Заліщицький
аграрний коледж ім. Є. Храпливого
ГЛОВА
Володимир Степанович

Директор коледжу, викладач-методист, відмінник освіти України

В. С. Глова — директор коледжу, магістр управління навчальним закладом, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України.

Педагогічну діяльність розпочав у Копичинському сільськогосподарському технікумі. З 1988 р. працює в Заліщицькому аграрному коледжі: викладачем, заступником директора з виховної роботи, заступником директора з навчальної роботи. З 2005 р. обіймає посаду директора. Того ж року пройшов стажування в Каліфорнійському університеті за програмою Державного департаменту США «Громадські зв’язки».

Реалізував заходи з оновлення структури навчального закладу і його діяльності. Оновлено колекційно-дослідне поле, встановлено плівкові теплиці, парники. Налагоджено зв’язки з 20 науково-дослідними установами України та зарубіжжя. Створено нові лабораторії, музей, систему комп’ютеризації. Організовано стажування студентів за кордоном.

Нагороджений трудовою відзнакою Міністерства агропромислової політики України «Знак пошани», нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «А. С. Макаренко», Почесною грамотою Національного аграрного університету.

Історія коледжу сягає ХІХ ст., нині нараховує 120 років. За цей час багаторазово змінювалася назва закладу, зникали одні спеціальності та з’являлися інші, але коледж завжди успішно виконував свою головну функцію — підготовку висококваліфікованих фахівців. Славний шлях сучасного Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого розпочався зі створенням у 1898 р. садівничої школи в Заліщиках. У 1939 р. заклад реорганізовано у сільськогосподарський технікум плодоовочівництва. Сьогодні коледж є провідним закладом професійної вищої освіти в регіоні, що функціонує у складі НУБіП України з 1997 р.

У закладі органічно поєднуються навчально-виховна, виробнича й наукова діяльність. Станом на 2017 р. у коледжі навчаються понад 600 студентів за 7 спеціальностями ОКР «Молодший спеціаліст»: 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 071 «Облік і оподаткування», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 051 «Економіка», 201 «Агрономія», 123 «Комп’ютерна інженерія», 101 «Екологія». Додатково студенти опановують робітничі професії, перелік яких складає 10 найменувань.

Колектив коледжу налічує 183 працівники, з них 79 викладачів, серед яких мають: науковий ступінь кандидата наук — 3, педагогічне звання «викладач-методист» — 25, «старший викладач» — 4, вищу кваліфікаційну категорію — 49, відзнаку «Відмінник освіти України» — 16, «Відмінник аграрної освіти та науки» — 1, почесне звання «Заслужений викладач НУБіП України» — 10.


Навчальний корпус Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого

Заклад має розвинуту матеріально-технічну базу: 2 навчальні корпуси, 2 гуртожитки, 50 навчальних кабінетів і лабораторій, сучасну бібліотеку з читальним залом на 150 місць і комп’ютерним читальним залом, спортивний і культурно-побутовий комплекси.

Основними напрямами діяльності колективу є: оптимізація роботи з підготовки конкурентоспроможних фахівців, організація виробничої, науково-дослідної та інформаційно-консультативної діяльності, творча співпраця з освітніми, дослідними і виробничими установами в Україні та за кордоном.

Науково-дослідна робота і співпраця з іноземними партнерами проводиться за такими напрямами: здійснення сортовипробувань насіння овочевих культур спільно з фірмами «Тezier» (Франція), «Моравосід» (Чехія), «Нунемс» (Голландія), «Клооз» (Німеччина), «Nong Woo Bio» (Південна Корея), «Хазера України» (Ізраїль), сортовипробування гібридів кукурудзи з фірмою «Монсанто Україна», співпраця з Вроцлавським природничим університетом та Спілкою шкіл рільничих (Польща). Коледж бере участь у проектах взаємного ознайомлення молоді України та Польщі з історико-краєзнавчими та природно-ландшафтними пам’ятками, вивчення інновацій в аграрній освіті Швейцарії та Німеччини, організації стажування студентів у Німеччині та Данії.

Гордістю коледжу є народний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» — лауреат регіональних і всеукраїнських конкурсів «Дністрові зорі», «Голосіївська весна», «Софіївські зорі». Спортивні команди коледжу з настільного тенісу та міні-футболу неодноразово ставали чемпіонами України серед студентів.

Перспективними напрямами розвитку навчального закладу є: впровадження інноваційних методів навчання та інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальний процес, удосконалення інформаційно-освітнього середовища коледжу на основі розроблення електронних навчальних, методичних та інформаційно-довідкових веб-ресурсів, розвиток матеріально-технічного забезпечення, розвиток співпраці з роботодавцями регіону, залучення інвестицій у навчально-виробничу частину коледжу для удосконалення бази практичного навчання.


Педагогічний колектив Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого