Мукачівський
аграрний коледж
САДВАРІ
Юрій Юрійович

Директор коледжу, заслужений працівник ветеринарної медицини України

Ю. Ю. Садварі — директор коледжу, заслужений працівник ветеринарної медицини України.

Трудову діяльність розпочав у 1972 р. ветеринарним фельдшером у колгоспі «Радянська Армія» (с. Чинадієво Мукачівського р-ну Закарпатської обл.). Працював на посадах: заступника голови колгоспу, голови Правління колгоспу, заступника голови Мукачівської райдержадміністрації, заступника голови Закарпатської облдержадміністрації, начальника Управління ветеринарної медицини в Закарпатській області та заступника голови Державного комітету ветеринарної медицини України.

Ю. Ю. Садварі очолює коледж з 2015 р. За період його роботи на посаді директора було відновлено роботу дослідного господарства, значно зміцнено матеріально-технічну базу, придбано оргтехніку, проведено ряд капітальних і поточних ремонтів. Також започатковано міжнародну співпрацю з вишами аграрного напряму Угорщини, Німеччини, де студенти коледжу проходять стажування. Свої знання і набутий досвід він передає молоді, підтримує її творчу ініціативу.

Витоки коледжу сягають 1920-х рр., коли було відкрито Домбоцьку (1921) та Мукачівську (1929) господарські школи, де, крім глибоких теоретичних знань, уміло формували практичні уміння та навички. Школи функціонували до 1943 р.

За багато років існування заклад кілька разів реорганізовувався, змінювалася його назва та навчально-матеріальна база, навчальні плани і програми.

Нині коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів за такими спеціальностями: «Агрономія: виробництво і переробка продукції рослинництва, організація і технологія ведення фермерського господарства», «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Туризм». «Ветеринарна медицина», «Право», «Геодезія та землеустрій». Студенти мають змогу отримати наступні робітничі професії: квітникар-озеленювач, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А», водій автотранспортних засобів категорії «В», оператор комп’ютерного набору.

У 2017 р. коледж отримав ліцензію за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти (спеціальності 201 «Агрономія» та 203 «Садівництво та виноградарство»).

ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» у своєму складі має такі основні структурні підрозділи:

– 4 відділення: агрономічне, ветеринарної медицини, правознавче, бухгалтерських та туристичних дисциплін;

– 10 циклових комісій дисциплін: природничо-математичних, соціально-гуманітарних, філологічних, іноземної мови, туристичних, юридичних, агрономічних, фінансово-облікових, ветеринарних, фізичної культури;

– адміністративно-господарська частина;

– навчально-виробничий підрозділ.

Сьогодні Мукачівський аграрний коледж — сучасний аграрний заклад, у якому здобувають освіту більше ніж 860 студентів денної та заочної форм навчання. Навчальний процес забезпечують понад 90 викладачів. Славну освітянську когорту складають 9 кандидатів наук, 22 викладачі-методисти, 45 викладачів вищої категорії.

Науковою діяльністю займаються 23 педагогічні працівники, з них мають науковий ступінь:

– кандидата наук — 10 (штатних 8);

– здобувачів — 10 осіб;

– аспірантів — 3 особи.

За результатами наукових досліджень у 2017 р.:

– опубліковано 2 монографії;

– захищено 2 кандидатські дисертації;

– надруковано 29 наукових статей, 7 статей у співавторстві із студентами, 54 тези доповідей.

Взяли участь у міжнародних конференціях 32, у всеукраїнських — 2, у регіональних — 10 працівників.

Лише за 2017 р. працівники Мукачівського аграрного коледжу опубліковали 49 методичних праць, із них 1 навчальний посібник за рекомендацією МОН України.

Навчальний корпус Мукачівського аграрного коледжу

Коледж має більш як півсотні сучасно обладнаних аудиторій, кабінетів, лабораторій, конференц-зал, методичний кабінет, кабінети циклових комісій, 5 комп’ютерних кабінетів із виходом у мережу Інтернет. Активно функціонує бібліотека з читальною залою на 120 місць і книжковим фондом, що становить понад 60 000 примірників навчальної, довідкової, методичної та художньої літератури. У просторій читальній залі встановлені комп’ютери. За останній рік було значно вдосконалено навчальну ветеринарну клініку.

Студенти коледжу з віддалених районів забезпечені гуртожитком із комфортними умовами проживання. До їхніх послуг: кімната відпочинку, кімната гігієни, актова зала, світлиця, спортивна кімната.

У коледжі створені клуби за інтересами, гуртки художньої самодіяльності: вокальна студія «Юність», вокальний ансамбль «Джерело», хореографічний гурток народного танцю «Водограй». Про високий рівень художньої майстерності вихованців свідчать низка грамот і дипломів, якими відзначені студенти за перемоги в різноманітних конкурсах і фестивалях.

Велику увагу в коледжі приділяють практичній підготовці студентів. Головне завдання викладачів — підготувати конкурентоспроможного спеціаліста з високими професійними та особистісними якостями, сформувати свідому, всебічно розвинену, творчу особистість, яка готова до самовдосконалення, активної професійної та соціальної діяльності, спроможна відстоювати свої переконання і стати активним учасником розбудови своєї держави. Перспективним напрямком практичної підготовки є її проведення за межами країни: в Угорщині та Німеччині.

На сьогодні навчальний заклад під керівництвом Юрія Юрійовича Садварі підтримує стабільність навчального процесу, залишаючись на передових позиціях серед відокремлених підрозділів Національного університету біоресурсів і природокористування України. Він взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, об’єднаними громадами краю.


Педагогічний колектив Мукачівського аграрного коледжу