Т. С. Кіщак — директор наукової бібліотеки.
Народилася 15 лютого 1979 р. в м. Тернополі. Закінчивши в 2001 р. НАУ, навчалася в аспірантурі альма-матер. У 2007 р. захистила кандидатську дисертацію. З квітня 2008 р. працює в науковій бібліотеці НУБіП України, посаду директора книгозбірні обіймає з 2011 р.
Під керівництвом Тетяни Степанівни в науковій бібліотеці повністю завершено автоматизацію всіх бібліотечних процесів на основі АБІС «ІРБІС-64», створено електронну бібліотеку НУБіП України, згідно з вимогами системи менеджменту якості розроблено та впроваджено в роботу документовану процедуру «Управління інформаційними ресурсами наукової бібліотеки», забезпечено відкритий доступ до депозитарної бібліотеки ФАО, організовано тестові доступи до міжнародних електронних ресурсів і наукометричних баз даних.
За останні п’ять років книгозбірня налагодила співпрацю з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), що є членом Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ, Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою НААН України, Білоруською науковою сільськогосподарською бібліотекою Національної академії наук Білорусі та університетськими бібліотеками аграрного профілю.
Автор навчального посібника, понад 20 статей, учасник міжнародних і всеукраїнських конференцій.
За сумлінну працю та високий професіоналізм Тетяна Степанівна нагороджена Подякою Міністра аграрної політики (2011), Почесною грамотою Міністерства культури України (2016), Подякою НМЦ «Агроосвіта» (2016).
Історія наукової бібліотеки розпочалася у 1904 р., коли було засновано бібліотеку Агрогуртка Київського політехнічного інституту (пізніше — сільськогосподарського відділення КПІ, з 1924 р. — бібліотека КСГІ). Після створення у 1954 р. УСГА відбулося об’єднання фондів бібліотек колишніх сільськогосподарського, ветеринарного і лісогосподарського інститутів, у результаті чого її фонд становив 112 467 примірників книг та брошур, періодичних видань. З 1992 р. — бібліотека Українського державного аграрного університету, з 2000 р. — бібліотека НАУ. Сучасна назва — наукова бібліотека НУБіП України.
Одним із головних завдань наукової бібліотеки є формування фонду відповідно до профілю університету та інформаційних потреб усіх категорій користувачів. Бібліотечний фонд багатогалузевий, нараховує понад 1 млн примірників вітчизняної та зарубіжної літератур, зокрема і рідкісних видань (з 1779 р.), авторефератів дисертацій (з 1950 р.), дисертацій (з 1946 р.). Щорічно фонд поповнюється понад 100 назвами журналів та більше ніж 50 назвами газет.
Фонд раритетних, цінних документів складає понад 3500 документів. Перлиною фонду є рідкісні, унікальні видання, такі як «Известия Петровской земледельческой и лесной академии» (1779), «Русская летопись по Никоновому списку» (ч. 3, 6, 7; 1786–1791 рр.), «Лесной журнал» (1873) та ін.
Широкому використанню бібліотечного фонду сприяє наявність електронного, алфавітного та систематичного каталогів. Упроваджена в роботу бібліотеки концепція комплексної автоматизації та інформатизації технологій, застосування новітніх технологій забезпечує відкритість і доступність інформаційного поля бібліотеки та робить процес обслуговування користувачів комфортним, оперативним і якісним.
Наукова бібліотека — це великий координаційний центр, який співпрацює з відокремленими підрозділами НУБіП України. Її працівники виконують методичну і наукову роботу, беруть участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах тощо.
З 2006 р. наукова бібліотека є депозитарною бібліотекою Всесвітньої організації з сільського господарства (FAO) в Україні. Депозитарний фонд нараховує понад 1100 документів англійською мовою, зокрема аналітичні матеріали, статистичні збірники, звіти, які є в електронному каталозі наукової бібліотеки.
До послуг користувачів — електронна бібліотека, що містить понад 4 тис. повних текстів навчальних і наукових видань співробітників університету.
Крім цього, наукова бібліотека організовує доступ науковцям, аспірантам та науково-педагогічним працівникам до міжнародних електронних ресурсів (EBSCO, Bio One) та наукометричних баз даних (Scopus, Web of Science).
Площа, яку займає наукова бібліотека, становить 2844 м2. Користувачі наукової бібліотеки обслуговуються на восьми абонементах та у восьми читальних залах на 580 місць. До структури наукової бібліотеки входять 5 філій наукової бібліотеки в навчальних корпусах № 1, 6, 10, 11, 12, є також два абонементи з обслуговування всіх категорій читачів науковою та художньою літературою. Щорічно бібліотека обслуговує понад 40 000 користувачів, а книговидача становить більш як 1 млн примірників на рік.
Сьогодні наукова бібліотека — це сучасний науковий, інформаційний та культурно-освітній центр, що забезпечує реалізацію потреб користувачів у одержанні найновішої інформації та одночасно формує інформаційну культуру майбутніх фахівців.