ВАСИЛЬЧЕНКО
Микола Семенович
Випускник факультету ветеринарної медицини (1972)
Герой України
Директор СТОВ «Агрофірма «Маяк»
Повний кавалер ордена «За заслуги»
Заслужений працівник сільського господарства України
Почесний академік НААН
Справою усього життя Миколи Семеновича
є СТОВ «Агрофірма «Маяк»

Народився 1 січня 1946 р. в с. Франківка Чорнобаївського району Черкаської області. Батько, Семен Семенович, після війни повернувся в рідний колгосп «Правда» і з початку 50-х протягом 15 років був його головою. Мати, Ганна Панасівна, працювала ланковою.

Після закінчення Золотоніського технікуму ветеринарної медицини в 1967 р. М. С. Васильченко почав працювати ветеринарним фельдшером у колгоспі «Маяк» Чорнобаївського району. Вищу освіту здобував упродовж 1967–1972 рр. в УСГА, після закінчення якої отримав кваліфікацію вченого — ветеринарного лікаря. З 1972 р. обіймав посаду головного ветеринарного лікаря колгоспу ім. Суворова Устинівського району Кіровоградської області. З 1976 р. працював головним ветеринарним лікарем колгоспу «Маяк», що у с. Піщане Золотоніського району Черкаської області. З 1979 р. — голова колгоспу «Маяк», а згодом — директор реорганізованого з колгоспу СТОВ «Агрофірма «Маяк», що вже понад 39 років успішно втілює інноваційні технології в сучасне сільське господарство.

Родина Миколи Семеновича Васильченка

Агрофірма розвивається всупереч усім перешкодам, які існують в законодавстві та державі загалом, демонструючи відмінні результати діяльності у сфері сільського господарства. «Маяк» — це гідна відповідь на виклики світових криз та українських реалій. Це еталон компанії майбутнього, концептуальний стандарт агробізнесу в Україні.

На сьогодні СТОВ «Агрофірма «Маяк» має 8080 га сільськогосподарських угідь, зокрема, ріллі 7133 га. Займається вирощуванням зернових і технічних культур, виробництвом м’яса, молока, меду. Валове виробництво зерна в рік складає 34 192 т. Урожайність зернових — 72,8 ц/га, зокрема пшениці — 64 ц/га, кукурудзи — 103,6 ц/га, соняшника — 28,6 ц/га, сорго — 84 ц/га.

Нині на полях СТОВ працюють лише високопродуктивні сільськогосподарські машини зарубіжного виробництва: американські трактори «Джон Діри» та «Челенджери», німецькі комбайни «Тукани» й «Лексіони», комбайн «Ягуар», ґрунтообробні машини німецької фірми «Лемкен», американські «Ріпера», прес-підбирачі «Квадрант 2200» та «Кроне», сівалки точного висіву австрійського виробництва фірми «Пьотінгер» та американської фірми «Кінза»… Микола Семенович сподівається, що і в нашій країні невдовзі вироблятимуть якісну сільськогосподарську техніку.

В господарстві є зерносушильний комплекс німецького виробництва «Рієла», завезений першим на територію України, з силосами потужністю 30 тис. т зерна, голландський комбікормовий завод продуктивністю 10 т/год, а на рік 70 тис. тонн. Загальна сума власних коштів, вкладених у розвиток господарства з 2000 р., складає 500 млн грн. Агрофірма весь час працює без кредитів і спонсорів.

Церква у с. Піщане, яку своїм коштом
будує М. С. Васильченко

У СТОВ «Агрофірма «Маяк» важливе місце займає тваринництво: 3900 голів великої рогатої худоби, зокрема 1000 фуражних корів з продуктивністю 10 300 кг на фуражну корову. Валове виробництво молока — 10 300 т, м’яса — 4000 т, меду — 1360 кг.

Сучасна доїльна зала американського виробництва «БОУ МАТІК» забезпечує одержання молока екстра-класу.

Важливим підрозділом агрофірми є свинотоварний комплекс на 1100 голів основних свиноматок з інноваційним технічним обладнанням для утримання і годівлі свиней. На стадії завершення будівництво та реконструкція ще одного такого ж комплексу та комплекс із відгодівлі бичків, що дасть можливість залишати додану вартість в господарстві.

В господарстві є власний ковбасний цех німецького виробництва, де виготовляють 17 видів варених і копчених ковбасних виробів вищої якості.

Молоко та м’ясо реалізують на переробні заводи, а також разом із ковбасними виробами продають у власних магазинах агрофірми населенню Золотоніщини та Чорнобаївщини.

СТОВ «Агрофірма «Маяк» вносить органіки на 1 га ріллі 12 т, тоді як по Україні лише 0,5 т.

Син М. С. Васильченка Олексій вищу освіту здобував у Національному університеті біоресурсів та природокористування (2008) та закінчив аспірантуру ННЦ «Інститут аграрної економіки». Невістка Ірина теж випускниця цього вишу (2007), працює в господарстві провідним економістом.

Сьогодні Олексій Миколайович обіймає посаду заступника директора СТОВ «Агрофірма «Маяк». Молодий спеціаліст успішно справляється з усіма виробничими питаннями, що лежать на його плечах.

Важливим напрямом роботи господарства є полив: 1500 га зрошують американські поливні фронтальні і кругові установки фірми «ВАЛЕЙ».

Успішна виробнича діяльність СТОВ «Агрофірма «Маяк» стала основою добробуту с. Піщане та його жителів. Сьогодні Піщане є сучасним українським селом, де діють: загальноосвітня школа, дитячий садок, центр технічної творчості, амбулаторія, будинок культури (має чотири народні колективи і 27 гуртків художньої самодіяльності), фізкультурно-оздоровчий комплекс, кафе «Старий Маяк» і крамниці. Окрасою села є церква, яку своїм коштом будує М. С. Васильченко, дбаючи про духовність нинішніх і майбутніх поколінь піщанців.

Микола Семенович пишається успіхами «Маяка», особливо радіє, що з ним пліч-о-пліч самовіддано працюють його рідні. Дружина, Любов Василівна, випускниця цього ж вишу (1972), — начальник відділу механізованого обліку, нагороджена почесним званням «Заслужений працівник сільського господарства України». Щасливе подружжя разом уже 45 років, виховали двох доньок і сина. Донька Тетяна обіймає посаду заступника головного бухгалтера, зять Ігор — заступник директора. Дочка Оксана — приватний підприємець (м. Київ). Онучка Тетяна — студентка юридичного факультету НУБіП.

Здебільшого свій час М. С. Васильченко присвячує роботі. Крім того, любить рибалити та багато читає.

Усі свої зусилля Микола Семенович докладає заради добробуту родини й односельців. Він мріє, щоб усім, хто живе і працює на рідній землі, було спокійно за завтрашній день.

Зерносушильний комплекс німецького виробництва «Рієла» з голландським комбікормовим заводом
Доїльний зал молочного комплексу