Державний науково-дослідний інститут
з лабораторної діагностики
та ветеринарно-санітарної експертизи

Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи є арбітражним центром та провідною державною науково-дослідною установою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Інститут створений у 2007 р. на базі Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини Мінагрополітики України, яка функціонувала з 1953 р.

Інститут відповідає за проведення лабораторної діагностики та ідентифікації хвороб тварин, ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного походження та кормів в Україні; забезпечує методичну підтримку державних лабораторій ветеринарної медицини і здійснює контроль за проведенням ними лабораторних досліджень.

На базі інституту функціонують: «Випробувальний центр», який проводить тестування харчових продуктів, сировини тваринного, рослинного і біотехнологічного походження, кормів, кормової сировини та води з точки зору безпеки та на окремі показники якості (939 показників) за допомогою найсучаснішого обладнання; «Референс-лабораторія з діагностики хвороб тварин», яка проводить дослідження 235 інфекційних хвороб тварин 53 методами.

Інститут — єдина діагностична установа України, що має дозвіл референс-лабораторії ЄС зі сказу на визначення напруженості імунітету проти сказу в м’ясоїдних за допомогою FAVN test на культурі клітин. Дослідження є обов’язковим при вивозі собак і котів до країн Європи.

Акредитація. «Випробувальний центр ДНДІЛДВСЕ» та «Референс-лабораторія з діагностики хвороб тварин» акредитовані згідно з вимогами ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 Національним агентством з акредитації України, яке є членом ILAC.

Атестація як наукової установи. У 2012 р. інститут успішно пройшов атестацію державних наукових установ, які повністю або частково фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, що проводилася Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. У 2015 р. за результатами наукової атестації інститут внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

Стажування і міжлабораторні порівняльні дослідження: На базі інституту щороку проводять стажування фахівці державних лабораторій ветеринарної медицини України з питань діагностики інфекційних, інвазійних і неінфекційних хвороб тварин, птахів та гідробіонтів, а також впровадження у практичну роботу сучасних методів досліджень; ДНДІЛДВСЕ організовує та координує проведення раундів міжлабораторних порівняльних випробувань для державних лабораторій ветеринарної медицини за програмою «ВЕТ-ТЕСТ», що включена до офіційного переліку національних координаторів та програм МПВ Національного агентства з акредитації України.

Сервісні послуги. Робота інституту спрямована на визначення та контроль епізоотичного стану тваринництва в державі, попередження занесення на територію країни небезпечних інфекційних хвороб тварин, забезпечення ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на всіх стадіях переробки харчових продуктів тваринного походження — «від ферми до столу»; інститут пропонує послуги з комплексної діагностики інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин, птахів та гідробіонтів, визначення показників безпечності продукції тваринного та рослинного походження, кормів і кормових добавок, калібрування засобів вимірювальної техніки.



ПІЩАНСЬКИЙ
Олександр Вікторович
Випускник факультету ветеринарної медицини (2000)
В. о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

Народився 5 березня 1976 р. в с. Косівка Володарського району Київської області. У 1991–1995 рр. навчався у Немішаєвському радгосп-технікумі. Вищу освіту здобував у 1995–2000 рр. в Національному аграрному університеті.

У 2008 р. закінчив Національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».

З 2001 р. працював дублером фельдшера ветеринарної медицини у СТОВ «Світанок». У 2001–2015 рр. служив в органах внутрішніх справ (ветеринарна міліція) ГУ МВС України в Київській області. У 2015–2017 рр. працював у ГУ Національної поліції в Київській області. З 2017 р. — в. о. директора ДНДІЛДВСЕ.

О. В. Піщанський зазначає, що велику роль у його житті відіграв НАУ, зокрема, навчання на факультеті ветеринарної медицини дало йому можливість у майбутньому працювати у ветеринарній міліції. Крім того, у виші познайомився зі своєю майбутньою дружиною Аллою Йосипівною — також випускницею факультету ветеринарної медицини Національного аграрного університету (1999).



ГАРКАВЕНКО
Тетяна Олександрівна
Випускниця факультету ветеринарної медицини (2001)
Заступник директора з наукового забезпечення керівництва випробувальним центром.
Кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник

Народилася 1 жовтня 1977 р. в м. Дубно Рівненської області. У 1996 р. закінчила Млинівський радгосп-технікум та отримала кваліфікацію фельдшера ветеринарної медицини. У 1996–2001 рр. була студенткою НАУ.

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Біологічні властивості збудника, удосконалення методів діагностики та специфічної профілактики лістеріозу тварин». Має понад 80 опублікованих наукових праць.

Трудову діяльність розпочала 2001 р. в лабораторії анаеробних інфекцій Інституту ветеринарної медицини УААН. З квітня того ж року — ветлікар І категорії. Потім працювала в Центральній державній лабораторії ветеринарної медицини: провідним лікарем ветеринарної медицини — бактеріологом бактеріологічного відділу (з 2003 р.) та завідувачем цього відділу (з 2006 р.). З жовтня 2017 р. обіймає посаду заступника директора ДНДІЛДВСЕ. Нагороджена відзнакою «Знак пошани» Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (2011 р.).



ПАЦЮК
Микола Васильович
Випускник ветеринарного факультету (1983)
Заступник директора інституту

Народився 7 лютого 1957 р. в с. Лісняки Любомільського району Волинської області. У 1978–1983 рр. був студентом УСГА. До 1993 р. працював головним ветлікарем у господарствах Волинської області. З 1993 р. — у Центральному апараті Державної служби ветеринарної медицини, де пройшов шлях від провідного лікаря до заступника голови Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України. У 2008 р. призначений заступником голови Державного комітету ветеринарної медицини України. З 2011 р. обіймає посаду заступника директора ДНДІЛДВСЕ. Микола Васильович постійно підтримує зв’язок з рідним факультетом НУБіП.

Щасливий сім’янин. Дружина Неля працює начальником Головного управління регіональної статистики в м. Києві. Дочка Вікторія у 2007 р. закінчила факультет ветеринарної медицини НУБіП, захистила кандидатську дисертацію, нині обіймає посаду інспектора регіональної служби Держветсанконтролю в м. Києві.



КИЇВСЬКА
Ганна Валеріївна
Випускниця факультету ветеринарної медицини (2001)
Вчений секретар — завідувач науково-дослідного відділу організації і координації науково-дослідних робіт
Кандидат ветеринарних наук

Народилася 12 червня 1979 р. в м. Києві. У 1996–2001 рр. навчалася на факультеті ветеринарної медицини НАУ, отримала диплом спеціаліста з відзнакою. У 2001–2003 рр. працювала лікарем-ординатором кафедри хірургії ім. проф. І. О. Поваженка НАУ. В 2003–2006 рр. була аспіранткою, а в 2006–2008 рр. — асистентом зазначеної кафедри.

У 2008 р. в НАУ захистила кандидатську дисертацію на тему «Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак» (науковий керівник — д-р вет. наук, проф. О.Ф. Петренко). Має понад 50 опублікованих наукових праць.

З 2008 р. до сьогодні працює вченим секретарем — завідувачем науково-дослідного відділу організації і координації науково-дослідних робіт ДНДІЛДВСЕ.

У 2010 р. закінчила НУБіП України за спеціальністю «Садово-паркове господарство» (ОКР «спеціаліст»).

З НАУ, а згодом — НУБіП України тісно пов’язані 14 років життя Г. В. Київської. Вона щиро вдячна вишу за безцінні освіту та досвід, отриманий від майстерних педагогів.