РАДІОН Володимир Олександрович |
|
Випускник факультету лісового господарства
(1988) Директор ДП «Маневицьке лісове господарство» Депутат Маневицької районної ради VI та VII скликань Заслужений лісівник України |
Народився 22 червня 1961 р. в с. Городище Ківерцівського району Волинської області. У 1980 р. закінчив Шацький лісовий технікум за спеціальністю «Лісове господарство» (кваліфікація «технік-лісовод»).
Вищу освіту здобув у 1988 р. в Українській ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарській академії за спеціальністю «Лісове господарство» (кваліфікація «інженер лісового господарства»).
Трудову діяльність в галузі лісового господарства розпочав у Цуманському держлісгоспі, де працював маркувальником нижнього складу, майстром паркетного цеху, майстром пункту переробки, лісничим Мощаницького та Берестянського лісництв. У 2001 р. переведений на посаду лісничого Карасинського лісництва Маневицького держлісгоспу, де згодом працював головним лісничим і головним інженером лісгоспу. З 2011 р. очолював ДП «Поліське лісове господарство».
У 2013 р. призначений директором ДП «Маневицьке лісове господарство», яким успішно керує і нині. Це сформований комплекс, що складається з виробничих, допоміжних і обслуговуючих структурних підрозділів, які забезпечують увесь технологічний процес, починаючи з вирощування, догляду, охорони лісу, його переробки і виробництва готової продукції. Територія, на якій підприємство проводить виробничо-господарську діяльність, складає 52 225 га.
Маневицьке лісове господарство працює стабільно і прибутково завдяки висококваліфікованому трудовому колективу, який нараховує 440 осіб. Головний напрям роботи працівників підприємства — ведення лісового господарства, охорона і захист лісу та його відновлення. Цьогоріч відновлено лісу на площі 662 га. Під час весняної кампанії посадили 253 га лісових культур. На роботи з лісовідновлення використано понад 1 млн 700 тис. грн.
Грошові надходження підприємство отримує від реалізації лісопродукції та продукції її переробки. Із загального об’єму заготовленої деревини половину витрачено для переробки на власних виробничих потужностях. Продукції переробки вироблено на суму 48 млн 220 тис. грн. В цьому році введено в експлуатацію три деревообробні верстати. Створено 20 нових робочих місць. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника становить 9886 грн.
Ефективне ведення лісового та мисливського господарства неможливе без розвитку мережі лісових доріг. У 2016 р. споруджено дорогу лісогосподарського призначення в Карасинському лісництві довжиною 5,1 км, у 2017 р. — дороги Галузія — Вовчецьк — Костюхнівка довжиною 21 км.
У лісових масивах вздовж автомобільних доріг (при під’їзді до населених пунктів) збудовано багато малих і великих рекреаційних пунктів, призначених для відпочинку населення. Ці пункти є об’єктами рекреаційного туризму і сприяють впорядкуванню відпочинку населення в лісах, зменшення їх засміченості та випадків виникнення пожеж.
Підприємство активно займається благодійною діяльністю. Багато консервної продукції через волонтерів відправлено учасникам АТО на Сході України. Надається допомога соціально незахищеним сім’ям, релігійним громадам у забезпеченні дровами паливними. Також допомагають тим, хто опинився у складних життєвих обставинах.
На посаді директора ДП «Маневицьке лісове господарство» В. О. Радіон зарекомендував себе фахівцем високого рівня підготовки із багаторічним досвідом роботи, який чітко визначає стратегію і тактику розвитку й ведення лісового господарства, лісозаготівлі та деревопереробки. Заслужив беззаперечний авторитет і повагу серед працівників лісової галузі.
За бездоганну службу в державній лісовій охороні та вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства Маневицького району нагороджений іменним годинником Голови Державного комітету лісового господарства України (2000), нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства України» (2007), Почесною грамотою Державного комітету лісового господарства України (2010), почесним званням «Заслужений лісівник України» (2015), Грамотою Верховної Ради України (2017).
Володимир Олександрович бере активну участь у громадському житті району. Є депутатом Маневицької районної ради VI та VII скликань, членом постійної комісії з питань економічного розвитку району, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів Маневицької районної ради.