Навчально-науковий центр перепідготовки і підвищення кваліфікації

ФЕДІРКО
Павло Петрович
В. о. директора центру, кандидат технічних наук, доцент

П. П. Федірко — в. о. директора центру.

У 1979–1984 рр. навчався в КПСГІ. За направленням, працював у Кам’янець-Подільському об’єднанні «Сільгосптехніка», де обіймав посади інженера-діагноста та старшого інженера-технолога. З 1988 р. був асистентом кафедри ремонту машин і технології металів. У 1989 р. зарахований до стаціонарної аспірантури Білоруського інституту механізації сільського господарства. Отримавши диплом інженера-дослідника, захистив дисертаційну роботу. В 1992 р. прийнятий на посаду асистента кафедри ремонту машин і технології конструкційних матеріалів, а в 1993 р. призначений заступником декана факультету механізації сільського господарства з виховної роботи. У 1995 р. призначений завідувачем кафедри і впродовж останніх років обирався на посаду завідувача кафедри ремонту машин і енергообладнання за конкурсом. У 2019 р. став директором ННЦ перепідготовки і підвищення кваліфікації.

Історія становлення підрозділу з післядипломної освіти бере свій початок із 1923 р. Спершу це були зимові селянські сільськогосподарські курси, школи агрокультурних знань, створені для ліквідації сільськогосподарської та кооперативної неписьменності, просвітницької роботи, підготовки кваліфікованих робітників та керівників середньої ланки.

Протягом 1961–1966 рр. засновано однорічну школу з підготовки керівних кадрів для колгоспів і радгоспів, чим започатковано діяльність спеціалізованих підрозділів з підвищення кваліфікації при сільськогосподарському інституті.

З моменту створення однорічну школу з підготовки керівних кадрів для колгоспів і радгоспів очолювали: В. С. Євсюков (1961–1962), В. І. Жиловський (1962–1964), С. Й. Федоряка (1964–1965), Б. Л. Смолінський (1965–1966).

Згідно з Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР № 729 від 3 вересня 1966 р., на базі однорічної школи з підготовки керівних кадрів для колгоспів і радгоспів створено факультет підвищення кваліфікації спеціалістів сільського господарства, який проіснував до березня 2002 р.

Водночас зі створенням у 1966 р. факультету підвищення кваліфікації, як окремий підрозділ, засновано Хмельницьку обласну школу управління сільським господарством. Школа функціонувала до кінця 2001 р. і впродовж цього періоду її очолював М. С. Стрілецький.

З 1966 до 1983 р. факультетом підвищення кваліфікації спеціалістів сільського господарства керував проректор з підвищення кваліфікації, канд. с.-г. наук, доц. Д. І. Калашник.

З 1983 до 2000 р. деканом факультету був проректор, канд. с.-г. наук, доц. А. А. Пахолок, який одночасно виконував обов’язки завідувача кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин.

Д. І. Калашник
Декан
(1966–1983)
М. С. Стрілецький
Директор
(1966–2001)
С. Й. Федоряка
Директор
(1964–1965)

В. І. Жиловський
Директор
(1962–196)


А. Т. Цвігун
Проректор з післядипломної освіти та дорадництва (2000–2010)
Л. М. Двойнос
Завідувач відділення перепідготовки кадрів (2002–2010)
А. А. Пахолок
Декан
(1983–2000)
А. П. Віннічук
Ст. методист
(1976–1990)


А. В. Печенюк
Директор
(2017–2019)
О. А. Дудзяк
Директор
(2015–2017)
Т. В. Стрілецька
В. о. директора
(2014–2015)
А. Ф. Кондрюк
Проректор з педагогічно-виховної роботи і післядипломної освіти (2010–2014)

У цей період колектив факультету працював особливо інтенсивно. За навчальний рік у підрозділі пройшли перепідготовку 13–14 потоків різних спеціальностей, а саме: голови колгоспів, головні агрономи, агрономи-насіннєводи, головні зоотехніки, зоотехніки-селекціонери, головні інженери, головні економісти, головні бухгалтери тощо. Кількість студентів за навчальний рік сягала до 1300 осіб.

У 1986 р. на Всеукраїнській нараді проректорів і методистів факультетів підвищення кваліфікації (м. Сімферополь) факультет було визнано найкращим в УРСР.

Слухачі факультету підвищення кваліфікації, згідно з навчальними планами, виїжджали у господарства Хмельниччини, Чернівеччини, Тернопільщини (села Летава, Лісоводи, Маків, Заставна, Більче-Золоте, Кривче, Вигода та ін.). За підсумками навчання слухачі складали іспити, для чого було створено ДЕК. Слухачам вручали посвідчення про закінчення курсів.

Навчальний процес у той час здійснювався виключно українською мовою: за цим показником факультет був одним із найкращих серед вищих навчальних закладів на Поділлі.

На факультеті працювали два відділення:

1) відділення перепідготовки керівних кадрів;

2) відділення підвищення кваліфікації керівних кадрів і спеціалістів сільського господарства.

З початку функціонування відділення очолювали: кандидати економічних наук, доценти Н. А. Скрябіна, І. В. Семенець, Л. М. Двойнос.

У 2002 р., шляхом об’єднання факультету підвищення кваліфікації Подільської державної аграрно-технічної академії та Хмельницької обласної школи управління сільським господарством, створено Інститут післядипломної освіти та дорадництва.

Із 2000 до 2010 р. факультетом післядипломної освіти (пізніше — Інститутом післядипломної освіти та дорадництва) керував д-р с.-г. наук, проф. А.Т. Цвігун.

15 березня 2010 р. Інститут післядипломної освіти і дорадництва реорганізовано у факультет з педагогічної та післядипломної освіти. Зазначений факультет було підпорядковано проректору з педагогічно-виховної та післядипломної освіти, канд. біол. наук, доц. А. Ф. Кондрюку.

У 2014 р. створено Інститут післядипломної освіти та дорадництва, т. в. о. директора призначено Т. В. Стрілецьку. З травня 2015 по вересень 2017 р. посаду директора Інституту післядипломної освіти та дорадництва обіймала канд. екон. наук О. А. Дудзяк. У липні 2016 р. інститут було реорганізовано в Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки. У вересні 2017 р. Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки ліквідовано, а на його базі створено Навчально-науковий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки. Директором інституту обрано канд. екон. наук, доц. А. В. Печенюка. В лютому 2019 р. інститут реорганізовано у Навчально-науковий центр перепідготовки і підвищення кваліфікації. У березні 2019 р. в. о. директора центру призначено канд. тех. наук, доц. П. П. Федірка.

До складу центру входять: сектор перепідготовки та підвищення кваліфікації; сектор консалтингових послуг, трансферу та комерціалізації технологій; сектор розвитку сільських територій; сектор інформаційно-консультативного забезпечення агропромислового виробництва.

Метою діяльності центру є спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки слухача шляхом поглиблення, розширення і оновлення його професійних знань, умінь і навичок, або отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду, спеціалізації, підвищення кваліфікації, стажування, інші форми підготовки фахівців для задоволення потреб регіону.