Науково-дослідний центр «Поділля»

ЧАПАЙ
Валерій Олександрович
Директор центру

Народився 22 вересня 1984 р. в с. Гуменці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

Вищу освіту здобув у 2006 р. в Подільському державному аграрно-технічному університеті за спеціальністю «Агрономія», отримавши кваліфікацію вченого агронома.

Навчався в аспірантурі альма-матер на кафедрі землеробства за спеціальністю «Рослинництво» протягом 2006–2009 рр.

Напрям наукового дослідження — розроблення технології вирощування соргових культур.

Фахову діяльність розпочав у 2009 р. як асистент кафедри землеробства рідного вишу.

В 2015 р. призначений завідувачем Зооветеринарної клініки університету.

З 2017 р. дотепер — директор Науково-дослідного центру «Поділля» Подільського державного аграрно-технічного університету.

Науково-виробничий центр «Поділля» Подільського державного аграрно-технічного університету створено згідно з Рішенням Вченої ради університету від 3 грудня 2015 р.

14 грудня 2017 р. ухвалено Наказ № 237 про перейменування Науково-виробничого центру «Поділля» в Науково-дослідний центр «Поділля».

Науково-дослідний центр «Поділля» є виробничим підрозділом і основною базою для проведення виробничого навчання, виробничої практики, впровадження прогресивних технологій вирощування сільськогосподарської продукції, механізації трудомістких процесів у тваринництві, переробки сільськогосподарської продукції.

Основне завдання центру — забезпечення необхідних умов для проведення виробничого навчання та проходження виробничої і переддипломної практик студентів аграрних спеціальностей.

Підготовка фахівців здійснюється згідно з робочими навчальними планами та програмами на основі високої культури землеробства, тваринництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції, застосування світових досягнень науки і передової практики сільськогосподарського виробництва.

До структури науково-дослідного центру «Поділля» Подільського державного аграрно-технічного університету входять підрозділи:

1. Навчально-дослідне поле.

Є базою для реалізації досліджень науково-педагогічними працівниками, аспірантами, докторантами факультету агротехнологій і природокористування, а також базою для проведення навчальних і виробничих практик студентів спеціальності «Агрономія».

2. Лабораторія «Навчально-науковий сад».

Є базою для проведення навчальних і виробничих практик студентів спеціальності «Садівництво і виноградарство».

3. Зооветеринарна клініка.

Є базою для проведення виробничих і навчальних практик студентів факультету ветеринарної медицини та технологій у тваринництві.

4. Навчально-наукова пасіка.

Пасіку використовують з метою проведення лабораторних і практичних занять із бджільництва для студентів факультету агротехнологій та природокористування, а також факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві.

Працівники Науково-дослідного центру «Поділля» Подільського державного аграрно-технічного університету щорічно до Дня працівника сільського господарства отримують подяки та грамоти від керівництва університету, міської, районної та обласної адміністрацій.