Міжнародна діяльність

Варшавський унiверситет природничих наук SGGW

Делегацiя ПДАТУ у Варшавi

День знань в ПДАТУ. Вiзит iноземних партнерiв

Делегація ПДАТУ в Краківському аграрному університеті

Одним із головних напрямів діяльності університету є розвиток міжнародного співробітництва, підготовка студентів до фахової роботи на рівні світових стандартів. Міжнародна діяльність ПДАТУ спрямована на забезпечення його інтеграції з міжнародною університетською спільнотою, отримання університетом додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Болонського процесу і європейської інтеграції.

Відділ міжнародних зв’язків ПДАТУ функціонує з 2000 р. З метою оптимізації міжнародної співпраці та інтернаціоналізації закладу вищої освіти, а також міжнародної інтеграції ПДАТУ в 2017 р. було створено два окремі відділи: міжнародних зв’язків; міжнародної та навчально-виробничої практики і працевлаштування.

Запланувано здійснити наступні кроки: розширити географію міжнародної співпраці на основі розроблення нових угод та договорів з іноземними закладами освіти, дослідницькими центрами, організаціями, фірмами тощо; активізувати роботу університету щодо вступу в міжнародні освітні організації, асоціації, програми, фонди тощо.

Наразі в університеті співпраця з міжнародними партнерами — закладами вищої освіти, відбувається на основі приблизно 30 чинних угод, договорів та меморандумів.

Також важливим елементом міжнародної діяльності вишу є членство в міжнародних організаціях та участь в міжнародних рейтингах: ПДАТУ обрано асоційованим членом організації на Генеральній асамблеї Всесвітньої конфедерації установ вищої аграрної освіти і науки (GCHERA), яка відбулася 29 жовтня 2017 р. в Нанджинському аграрному університеті (Китай) у межах IX Всесвітньої конференції GCHERA; ПДАТУ зареєстровано на англомовному ресурсі про Україну UAGATE: Ukrainian Gate — https://uagate.com/university/state-agrarian-and-engineering-university-podilya; ПДАТУ зареєстровано для участі в міжнародному рейтингу вищих закладів освіти «U-Multirank: 2019».

Окрім того, важливими напрямами діяльності університету щодо розвитку міжнародної співпраці є: застосування досвіду провідних зарубіжних вишів у визначенні спеціалізації, вибіркових курсів, організації навчально-виховного процесу університету; висвітлення суспільно-політичних, правових, економічних, філологічних, культурологічних та історичних проблем з урахуванням світового досвіду в контексті взаємин України з іншими державами; поглиблене вивчення іноземних мов, надання студентам навичок побутового, офіційно-ділового, професійного спілкування, у зв’язку з чим іноземні мови є обов’язковими до вивчення на всіх факультетах та інститутах університету; популяризація та вдосконалення рівня володіння іноземними мовами, викладання іноземних мов здійснюють із залученням фахівців — носіїв мов, на основі короткострокових і довгострокових програм співпраці за міждержавними угодами і за домовленостями з посольствами та іншими установами й навчальними закладами зарубіжних країн, Корпусом Миру США в Україні.

Згідно з укладеною Угодою із Корпусом Миру в ПДАТУ в межах Проекту навчання англійської мови протягом 2018 р. волонтерка Клер Елізабет Маннінг працювала в університеті. За цей період волонтерка: провела більш ніж 300 занять в парі з викладачами англійської мови ПДАТУ (І. І. Гуменюк, О. В. Чайковською та А. О. Роляк) за методикою «Team-teaching»; організувала понад 100 засідань різнорівневих англомовних дискусійних клубів для студентів та викладачів ПДАТУ; ініціювала проходження короткострокового англомовного стажування для викладачів англійської мови кафедри соціально-гуманітарних дисциплін; ініціювала та реалізувала спільно з відділом міжнародних зв’язків ПДАТУ декілька соціальних проектів з метою профорієнтаційної діяльності; виграла грант на отримання 200 англомовних підручників та книг від бібліотек США, котрі збагатили фонди кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Також значущими подіями стали: захист дипломної роботи англійською мовою магістра напряму підготовки «Професійна освіта» Василя Голінея (науковий керівник — канд. пед. наук, доц. О. П. Ляска, консультант — канд. пед. наук, доц. А. О. Роляк); проведення англомовної лекції доцeнта кафедри обліку і аудиту, канд. екон. наук В. В. Борковської на тeму «Cost-volume-profit analysis»; організація англомовного семінару-тренінгу на тему «Основи подкастів», спікером і тренером на заході був Семір Дзебо, аспірант Центрально-європейського університету в Будапешті; щоквартальний випуск Міжнародної англомовної онлайн-газети «Uni Web» — це проект, у якому беруть участь ВНЗ трьох країн: України, Польщі, ОАЕ.

У сфері діяльності університету — забезпечення виконання програм короткострокового та довгострокового стажування викладачів та студентів за кордоном. Так, за останні роки міжнародне стажування пройшли більш ніж 50 викладачів ПДАТУ, отримавши відповідні сертифікати.

Серед іноземних закладів вищої освіти, котрі стали базами міжнародного стажування для науково-педагогічних працівників ПДАТУ: Варшавський університет природничих наук (Польща), Краківський аграрний університет (Польща), Університет Сівітас (м. Варшава, Польща), Університет Кардинала Стефана Вишинського (м. Варшава, Польща), Краківський економічний університет (Польща), Вища школа бізнесу — Національний університет Луїса (м. Новий Сонч, Польща), Державний інститут нафти і газу (м. Краків, Польща).

Співробітники Краківського аграрного університету стажувалися в ПДАТУ. За період існування програм міжнародної співпраці приблизно 3000 студентів пройшли практику та стажування на підприємствах Англії, Ірландії, США, Австралії, Нової Зеландії, Канади, Норвегії, Данії, Швеції, Швейцарії, Нідерландів, Португалії, Чехії, Польщі, Австрії, Німеччини, Фінляндії та інших країн світу. Також більш ніж 100 студентів ПДАТУ навчалися за програмою дуальної освіти в Польщі: в Краківському аграрному університеті, Поморській академії в Слупську, Центрі Безперервної та професійної освіти в Познані.

Академічна мобільність загалом — це інтеграційний процес у сфері освіти, що надає можливість студентам, аспірантам та викладачам брати участь у різноманітних навчальних або науково-дослідницьких програмах. Основними цілями таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих фахівців.