Народився майбутній керівник уславленого господарства 8 листопада 1946 р. в смт Чемерівці Хмельницької області. Щойно Михайло досяг підліткового віку — 11 років, завершився земний шлях матері. Жінку звела в могилу невиліковна хвороба — туберкульоз. Два роки потому, освоюючи цілину, від фронтової контузії помер батько. За таких обставин, разом із молодшим братом Сергієм, він потрапив у Дашівський дитячий будинок, що на Вінниччині.
У цьому закладі хлопці переймали «великий почин» знаного тваринника Я. Чижа, який самотужки вправлявся на дитбудинківській свинофермі, що нараховувала 400 голів. Потім юнак завідував кролефермою з кількістю приблизно 300 особин. Коли він пішов, ферма зникла.
Михайло старанно опановував шкільну науку, намагався бути першим у всьому, особливо вправно поводився із тваринами. Оскільки прагнув вирватися з дитячого будинку, після 7-го класу (хоча треба було закінчити 8 класів), попросився до списку 10 осіб, яким надано право вступати до Іллінецького зоологічного технікуму. За підсумками іспитів він увійшов до п’ятірки щасливців-студентів.
Згідно з направленням, працював бригадиром із тваринництва Антонінського цукрового комбінату в Красилівському районі. Через рік став головним зоотехніком у сусідньому господарстві. Ще як працював на цій посаді, у 1970 р. мешканці с. Біла Чемеровецького району запросили стати головним зоотехніком їхнього колгоспу. Того ж року заочно здобув вищу освіту в Білоцерківському сільськогосподарському інституті.
У с. Біла М. В. Шаповал одружився, а незабаром став щасливим батьком, безмежно радіючи первістку. У професійному житті досягав приголомшливих успіхів завдяки вмінню з мінімальними затратами досягати найвищого економічного ефекту. Відтак Михайла Васильовича запросили на посаду головного економіста, а невдовзі благословили на головування. Минуло якихось чотири роки — і Білу не впізнали. Крива показників круто злетіла вгору.
В ешелонах тодішньої партійної і державної влади виникло надзвичайно важливе питання: кому довірити очолити «Летаву» — орденоносний колгосп-мільйонер всесоюзного значення? Проблема зумовлена тим, що в 1981 р. раптово пішов із життя попередній голова В. Д. Ліщук. У високих кабінетах довго міркували стосовно претендентів, адже за хибне рішення суворо карали. Після ретельних перевірок і роздумів остаточний вибір зробили на користь М. В. Шаповала, який тоді головував у колгоспі сусіднього села Біла.
Так, за рішенням тодішнього керівництва і загальних зборів трудового колективу, Михайло Васильович очолив славне господарство.
Самовіддано працюючи з дня в день, він сповна виправдав виявлену довіру: не лише утримав колгосп на висоті, але й зробив так, що в наступному круговороті соціальних змін та економічних реформ (які, між іншим, тривають і досі) господарство досягало і досягає найкращих виробничих показників.
Заслужений працівник сільського господарства України (1988). Нагороджений орденом Трудового червоного прапора (1978), орденом «За заслуги» III ступеня (2003).
За визначні особисті заслуги перед Українською державою в розвитку сільського господарства, впровадження прогресивних технологій і передових форм господарювання, багаторічну самовіддану працю Михайлу Васильовичу Шаповалу присвоєно почесне звання «Герой України» з врученням ордена Держави (2010).
Дбайливий сім’янин. Разом із дружиною, Поліною Василівною (світла пам’ять), виховав трьох дітей — двох доньок і сина. У родині щасливо зростають семеро онуків і дві правнучки.
Господарство «Летава» славиться вражаючою 88-річною історією становлення і розвитку: спочатку — артіль, потім — колгосп, а нині — кооператив. На зорі кооперативного руху місцеві одноосібники одними з перших у 1923 р. організували сільськогосподарську артіль «Відродження» і товариство спільного обробітку землі. Через рік у Летаві створили комсомольський осередок на чолі з А. П. Бринським — радянським письменником, який у роки Другої світової війни командував партизанським з’єднанням і став Героєм Радянського Союзу.
Успіхи артілі були приголомшливими, тому коли радянська держава взяла курс на колективізацію, в далекому 1930 р. ці агроформування об’єдналися в колгосп, якому присвоїли ім’я Леніна. Невдовзі в господарстві з’явилися перші трактори, і вже в 1937 р. воно заробило свій перший мільйон карбованців. Досягнення колгоспу були настільки вагомими, що він двічі — у 1937–1941 рр. — був учасником Виставки досягнень народного господарства СРСР, а його організатора і першого голову В. І. Дробного в 1937 р. удостоєно найвищої на той час нагороди — ордена Леніна. У 1940 р. орденом Леніна нагороджено і сам колгосп. Володимир Іванович пішов на фронт визволяти рідну країну від фашистської навали. Він, так би мовити, зламав «бронь», проте в 1944 р. поліг смертю хоробрих на Кіровоградщині, не дійшовши до рідної Летави кількасот кілометрів.
Відроджувати славу господарства в 1944 р. разом із 765 працездатними жителями села, з яких 717 жінки, взявся колишній заступник В. І. Дробного Д. В. Бойко. Жахливим був 1946 р. — посуха й голод. А в 1948 р. за рекордні врожаї 1947 р. 11 колгоспникам (9 ланковим, бригадирові тракторної бригади і голові колгоспу) присвоєно почесне звання «Герой Соціалістичної Праці». Того ж року увічнити творчий задум про нелегку, але вкрай значущу працю хліборобів у господарство приїхала українська художниця Т. Н. Яблонська. Жінка написала з натури картину «Хліб», яка стала практично хрестоматійною і дотепер посідає гідне місце у Третьяковській галереї в Москві. Другу зірку Героя Давид Васильович отримав через 10 років. Його учень, третій голова колгоспу імені Леніна, В. Д. Ліщук у 1970–1980 рр. продовжував добрі традиції попередників і також став Героєм Соціалістичної Праці. У центральному парку села на Алеї Героїв встановлено погруддя усім трьом керівникам-Героям.
Тернистою була дорога до високої нагороди «Герой України» теперішнього керманича СВК «Летава» М. В. Шаповала. За його головування завзяті трудівники господарства дивують державу рекордними показниками і рентабельністю сільськогосподарського виробництва. Таким чином вони демонструють незламну економічну стабільність. Секрет беззаперечного успіху — важка, самовіддана, героїчна селянська праця.
У кооперативі збережено колективну форму власності, і жоден учасник не вийшов з об’єднання зі своїми земельними або майновими паями. Михайло Васильович і досі називає господарство колгоспом. За всіма подіями пильнує особисто. Завжди якнайдетальніше ознайомлений не лише із господарськими справами, а й знає кожну летавську родину, тому майже ніхто з односельчан не подався на заробітки в пошуках кращого хліба: тут для всіх охочих повсякчас є робота.
Щорічні рекордні врожаї від часу заснування колективного господарства є результатом не лише золотих селянських рук, а й неймовірної родючості чемеровецьких чорноземів, які вважають найкращими на Поділлі. В господарстві перевагу віддають органічним добривам.
За сучасними мірками «Летава» — це великий колгосп, який має в обробітку близько 3000 га землі. Головними напрямами діяльності кооперативу є: вирощування зернових культур (пшениця, ячмінь, гречка), відбірної сортової картоплі, цукрового буряка; продаж насіння найкращих районованих сортів озимих і ярових зернових, овочевих культур; вирощування овочів, ягідників і садів; реалізація племінної великої рогатої худоби чорно-рябої (голштинізованої) породи, молодняка великої білої породи свиней; виробництво розчинників, оліфи, фарб тощо.
Господарству надано статус насіннєвого. Свого часу М. В. Шаповал поставив фахівцям із рослинництва, здавалося б, надскладне завдання — з кожного гектара ріллі отримати не менше 60 ц зернових, а цукрових буряків — не менше 500 ц. Вони успішно впоралися, зокрема було створено три рільничі бригади: одна вирощує зернові і зернобобові, друга — буряки, третя — овочі. Втім, це не означає, що в «гарячу пору» вони не допомагають одна одній.
Наприкінці 90-х рр. СВК «Летава» придбав 60% акцій Закупнянського хлібоприймального пункту, одержавши можливість зберігати до 40 000 т зернових.
Кооператив має статус племінного господарства з розведення української чорно-рябої породи великої рогатої худоби і української великої білої породи свиней. Декілька років тому ввели в експлуатацію нову брацлавську молочнотоварну ферму, відтоді стабільно доять від 600 корів, а це понад 6 000 т молока на рік.
Стабільна робота кооперативу «Летава» дала змогу створити потужну соціальну інфраструктуру, якій може позаздрити будь-який населений пункт. У колгоспі зберегли дорожньо-будівельну бригаду, за проектом якої звели великий критий спортивний комплекс, де відбуваються змагання районного й обласного рівнів, а також церкву. Школа-ліцей увійшла до переліку «100 найкращих шкіл України», а в 2002 р. на її базі започатковано навчально-виховний комплекс: крім атестату про повну середню освіту, хлопці отримують права водія і тракториста, а дівчата стають швачками. У всеукраїнському конкурсі на найкращу сільську школу летавський НВК посів ІІ місце. Також у селі функціонують: дитячий садочок, музична, художня і спортивна школи, Палац культури, де проводять конференції, фестивалі дитячої і народної творчості, лікарня, у якій працює висококваліфікований медичний персонал, Будинок літніх людей тощо.
Особлива гордість Михайла Васильовича — Музей історії села, який повністю фінансує господарство і збагачує новими експонатами, які висвітлюють звершення багатьох поколінь летавчан.