НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
АВТОТРАНСПОРТНИЙ ТЕХНІКУМ

 
 

Директор технікуму


ГЕРЗЕЛЬ
Віталій Михайлович

 
Віталій Михайлович народився 19 березня 1938 р. у с. Великі Селища Березнівського району Рівненської області в селянській родині.
У 1956 р. закінчив Соснівську середню школу і вступив на курси водіїв Рівненського автомобільного навчального комбінату. Того ж року його призвали до лав Радянської Армії.
Військову службу проходив у Томському вищому командному училищі. Демобілізувавшись у 1960 р., вступив до Київського автодорожнього інституту за спеціальністю ''Автомобільний транспорт''.
У 1965 р. В. М. Герзеля після закінчення вузу направили на роботу в м. Баку на посаду інженера-технолога Азербайджанського енергоремонтного заводу.
У червні 1967 р. він став працювати в Рівненському автодорожному технікумі. З того часу місця роботи не змінював.
Починав трудову діяльність у технікумі на посаді майстра виробничого навчання. Згодом працював викладачем спеціальних предметів, завідувачем відділення, заступником директора з навчальної роботи. У 1993 р. В. М. Герзеля за конкурсом обрали директором технікуму.
Коли він обіймав посаду заступника директора з навчальної роботи (1989 р.), цей навчальний заклад посів друге місце в СРСР за методично-навчальне забезпечення серед 4050 технікумів і училищ.
Нагороджений грамотами Міносвіти України, облдержадміністрації, міської ради, обласного управління освіти і науки, медаллю ''Відмінник освіти України'' та ін.

Згідно з наказом міністра автомобільного транспорту України № 228 від 19 червня 1963 р. у м. Рівному було відкрито автодорожній технікум.
На початку свого становлення він розташувався в Рівненському обласному автомобільному нав-чальному комбінаті по вул. Ніколаєва і займав 4 аудиторії, кімнату для учительської і приміщення для навчальної частини. Набір учнів проводився на базі 7-10 класів зі спеціальностей ''технічне обслуговування автомобілів'' та ''експлуатація автомобільного транспорту''.
У 1963 р. до технікуму було прийнято 120 осіб.
Відповідно до наказу Міністерства авто-мобільного транспорту України виконувати обов’язки директора технікуму покладено на дирек-тора обласного навчального комбінату Бориса Михайловича Вернигору, заступником директора з навчальної роботи призначено Віктора Сергійовича Ткаченка.
Першими викладачами технікуму були Я. І. Де-муш, В. А. Гесь, З. М. Смикало, К. Й. Шепелицька, Л. С. Сарахман, Я. М. Олевська, І. І. Бойко, М. В. Сердобінцева.
Невеликий педагогічний колектив почав працювати над створенням матеріальної та методичної бази технікуму.
У січні 1964 р. директором цього навчального закладу було призначено М. Ф. Білошицького. 1965 р. обласний автодорожній навчальний комбінат надав для технікуму частину своїх приміщень. За короткий час силами викладачів були створені обладнані вузлами, агрегатами та технічними засобами навчання навчальні кабінети і лабораторії.
У 1969 р. згідно з наказом міністра автомобільного транспорту УРСР, цей навчальний заклад було перейменовано на Рівненський автотранспортний технікум.
1971 р. його директором було призначено В. Ф. Пашинського, заступником директора з навчальної роботи - М. Ф. Черемохова, головним бухгалтером - Г. М. Герзель.
У 1975 р. Міністерство автомобільного транспорту і шосейних доріг УРСР виділило кошти Рівненському обласному управлінню авто-мобільного транспорту на будівництво автодром; наприкінці року силами автогосподарства, обласного управління його було збудовано і здано в експлуатацію. На автодромі проводилися змагання з автомобільного спорту та навчання студентів водінню автомобіля.
У 1978 р. технікум зайняв друге місце на Всесоюзних змаганнях серед технікумів авто-мобільного профілю з методичного забезпечення навчально-виховного процесу.
У грудні 1993 р. директором технікуму призначено В. М. Герзеля.
У нових соціально-економічних умовах господарювання відбулося розширення навчально-виробничої бази навчального закладу: на сучасному рівні обладнано навчально-лабораторні корпуси, навчальні класи та відкрито 4 класи комп’ютерної техніки, оснащені сучасними комп’ютерами, локальною мережею та необхідним у навчанні при-кладним програмним забезпеченням. Навчальний заклад підключено до мережі Internet, він має свою видавничу базу.
Протягом 1996-1997 рр. в технікумі відкрито дві нові спеціальності: ''організація дорожнього руху'' та ''організація міжнародних перевезень''. Автопарк поповнився сучасними автомобілями і налічує 8 вантажних, 3 легкових автомобілі та автобус.
Технікум має два гуртожитки на 500 місць, значно поліпшились житлово-побутові умови проживання студентів. У технікумі працює їдальня на 100 місць. Сучасним обладнанням оснащений медпункт.
До послуг студентів - читальна зала на 100 місць. Постійно поповнюється бібліотечний фонд, що налічує 33 тисячі примірників технічної літератури.
З жовтня 1998 р. технікум входить до структури Національного університету водного господарства та природокористування, що дає змогу студентам продовжувати навчання за інтегрованими навчальними планами.
Протягом року велика актова зала на 500 місць є центром проведення дозвілля молоді. Саме тут відбуваються мистецькі заходи: вечори відпочинку, концерти, різноманітні конкурси та фестивалі. Але найяскравішою подією в студентському житті є участь колективів художньої самодіяльності навчального закладу в університетському конкурсі ''Студентська весна'', на якому творчий колектив технікуму неодноразово займав призові місця.

Практичні заняття учнів технікуму

Про постійну турботу про здоров’я студентів технікуму свідчать чудовий спортивний зал та спортивний комплекс. У гуртожитках технікуму є спортивні кімнати, обладнані тренажерами і спортивним інвентарем.
Важливою формою організації фізичного виховання студентів є позанавчальні фізкультурно-спортивні заходи.
Команда викладачів та співробітників нав-чального закладу неодноразово займала призові місця в університетській спартакіаді ''Здоров’я''.
Студенти беруть активну участь в управлінні навчальним закладом У 2005 р. в технікумі створено студентське самоврядування, завдяки якому студенти на рівні навчальної групи, відділення, гуртожитку, курсу чи іншого структурного підрозділу технікуму мають право самостійно вирішувати різні питання щодо свого життя і навчання.
Автотранспортний технікум є базовим у Рівненській області серед навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
Директор технікуму В. М. Герзель - голова Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
За 44 роки існування навчального закладу підготовлено понад 15 тис. молодших спеціалістів для автотранспорту України.
Навчальний процес проводять 82 викладача, серед яких: 1 кандидат педагогічних наук; 2 заслужених працівники освіти; 7 відмінників народної освіти.
Студенти, крім основної спеціальності, здобувають робітничі спеціальності: слюсар з ремонту автомобілів і двигунів ІІ і ІІІ розряду, оператор ПК (ЕОМ), здійснюється підготовка водіїв категорії ''В'', ''С''.
Дипломні роботи випускників технікуму впроваджуються дорожньою автоінспекцією з метою поліпшення руху автотранспорту та авто-транспортними підприємствами для вдосконалення роботи різних дільниць, поліпшення обслуговування мережі пасажирських маршрутів.
Більшість випускників працюють за спеціальностями в автотранспортних підприємствах, на станціях технічного обслуговування, в органах державтоінспекції, дорожніх організаціях, приватних фірмах. Серед них випускники, які нині примножують славу своєї alma mater. Це С. Я. Загиней - директор ''Рівнеелектроавтотранс'', А. В. Зінь-ков - голова правління ВАТ ''Рівнепас-вантажтранс'', В. М. Сливка - начальник управління транспорту і зв’язку Рівненського міськвиконкому, М. Я. Ярощук - президент Рівненської торгово-промислової палати, В. М. Тимощук - директор КАТП - 1728, м. Рівне, М. В. Котоуч - начальник ДП ''Рівнеавто-транссервіс''.


Логос Україна         <<   Інститут довузівської підготовки та післядипломної освіти         [ Зміст ]         Технікум технологій та дизайну   >>